NEO Kripto nedir? İşte Neden Ethereum ile Rekabet Ediyor!

NEO Kripto nedir?  İşte Neden Ethereum ile Rekabet Ediyor!

kriptoticker.io

6 saat

Okuma süresi: ~6 m


Blockchain endüstrisi, dijital ekonomide devrim yaratacak çok sayıda projeye ev sahipliği yapıyor. Özellikle Çin ve diğer Asya ülkelerinde en popüler kripto para birimlerinden biri Neo’dur. Bu kripto para birimi, Ethereum’a benzer hizmetler sunduğu için bir Ethereum katili olarak görülüyor. Ethereum endüstride en çok kullanılan ağlardan biri olmaya devam ederken, Neo kripto da aynı şekilde çekiş kazanıyor. Ethereum’un en önemli özelliklerinden biri, merkezi olmayan uygulamaları desteklemesidir. Programcılar, şeffaflığından ve ademi merkeziyetçiliğinden yararlanarak Ethereum üzerinde dApp’ler oluşturabilir. Blockchain tabanlı oyunlara ve merkezi olmayan finansa artan ilgi nedeniyle merkezi olmayan uygulamaların yüksek talep gördüğünü de belirtmekte fayda var.

Merkezi Olmayan Uygulamalar Nelerdir?

Merkezi olmayan bir uygulama, merkezi bir kuruluşun kontrol etmediği ancak akıllı bir sözleşmeyle kontrol edilen bir uygulamadır. Bununla, güç merkezileştirilmez, çok sayıda ağ üzerinde çalışır. DApp’leri destekleyen ilk blok zinciri, blok zinciri endüstrisinin büyümesine ilham veren Ethereum’dur.

NEO Kripto nedir?

Eskiden Antshares olan Neo, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Geliştiriciler, uzmanların merkezi olmayan ürünler oluşturabileceği bir platform olarak hizmet etmek için Neo’yu yarattı. Da Hongfei tarafından 2014 yılında Antshares olarak yaratıldı, Çinliler arasında favori. Yazılımın arkasındaki ekip, ek hizmetler getirmek için yakın zamanda Neo olarak yeniden markalaştırdı. Neo’nun yerel kripto para birimi vardır ve akıllı sözleşmeleri destekleyebilir. Akıllı sözleşmeler, talimatları yerine getiren bilgisayarlar olduğu için dijital alanı değiştirir.

Akıllı sözleşmelerle, kullanıcıların bunları yürütmek için belirlenen gereksinimleri karşılaması gerekir. Platform esas olarak dApp’ler oluşturmak içindir. Ağ, resmi web sitesine göre geliştiricilerin varlıkları akıllı sözleşmeler aracılığıyla yönetmesine olanak tanır. Projede ayrıca oracles, alan adı servisi ve depolama alanı bulunuyor. İçerik oluşturucular, Neo’yu akıllı ekonomi için açık bir ağ olarak tasavvur ediyor. Neo, sektördeki tek açık kaynaklı ağ değil. Bitcoin ve Ethereum gibi blok zinciri ağları, halkın bunları değiştirmesine veya geliştirmesine izin veren açık kaynaklıdır.

Neo’nun Tarihi

2017’de Antshares’ten Neo’ya yeniden markalaştıktan sonra proje, projeye katkıda bulunan yeni geliştiricilerle genişleme ile karşı karşıya kaldı. Ayrıca Neo’nun arkasındaki ekip, jetonlarını platformun büyümesine katkıda bulunmuş olabilecek bireylere ve gruplara dağıttı. Çin’de akıllı sözleşmeleri destekleyen ilk blok zincir ağlarından biri olarak 2014’ten beri Antshares olarak varlığını sürdürüyor.

Neo Nasıl Çalışır?

Blok zinciri teknolojisi Neo ağına güç sağlar. Bu teknoloji, belirli kullanımlara uygun hale getirmek için yeni gelişmeler ve entegrasyon ile uzun yıllardır varlığını sürdürmektedir. Son zamanlarda, blok zinciri N3’e yükseltildi. Bu en son yükseltme, gelişmiş performans, kullanım kolaylığı ve basitlik vaat ediyor. Proje, N3’ün uygulamalar, birlikte çalışabilirlik ve etki alanı hizmeti için gerekli bileşenlere sahip olmasını sağlar. Birlikte çalışabilirlik, birçok ağ bağımsız olduğundan ve diğer zincirlerle iletişim kurmayı zorlaştırdığından, blok zinciri meraklıları için büyük bir endişe kaynağıdır.

Neo, N3’ün modern ağlarda temel bir özellik olan birlikte çalışabilirliği-birlikte çalışabilirliği geliştireceğine inanıyor. Neo, geliştiricilerin üzerinde merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için kullandığı çok sayıda dili destekler. Diğerlerinin yanı sıra Java ve Python’u destekler. Bu, çeşitli uygulamalar oluşturmayı ümit eden geliştiriciler için çekici hale getirebilir. Neo blok zincirine iki jeton güç sağlar ve bunlar NEO ve neoGAS’tır.

Neo ekibi, toplam 100 milyon NEO arzına sahip NEO jetonlarını önceden çıkardı. Öte yandan, GAS önceden çıkarılmamıştır, ancak ağın büyümesine katkıda bulunan insanları ödüllendirmek içindir. Sonuç olarak, ülkenin kripto para birimleri konusundaki görünümüne rağmen, platformun değişebileceği ve Çinlilerin blok zinciri ile ilgili hizmetlere erişmesine yardımcı olabileceğidir. Çin, dijital varlıklarla ilgili en katı yasalardan bazılarına sahip olduğundan ilgili hizmetlere erişmeyi zorlaştırıyor.

NEO, Ethereum ile Neden Rekabet Ediyor?

Neo’nun Ethereum ile rekabet etmesinin ana nedeni, benzer hizmetler sunmalarıdır. Ethereum gibi Neo, geliştiricilerin uygulamalar oluşturabileceği bir platformdur. Neo, Ethereum ile rekabet eden tek blok zinciri olmasa da, halen var olan en eski blok zincirlerinden biridir. Ethereum’un akıllı sözleşme desteğine sahip en eski blok zinciri olarak duruşu, onu çeşitli akıllı sözleşmeler için en çok kullanılan zincir haline getiriyor. Ancak, ağın ölçeklenebilirlik sorunu geliştiriciler için bir endişe kaynağıdır. Gaz ücretleri tıkanıklık nedeniyle yükseliyor ve bu da ortalama tüccarlar için bile kullanımı pahalı hale getiriyor.

Neo, yeni yeniden markalaşma ile yeni blok zincirlerini keşfeden geliştiriciler için çekici hale gelebilir. Bu ağ, sunulan hizmetlerdeki benzerlikler nedeniyle yakında varlık alanındaki Cardano ve Polkadot gibi diğer büyük isimlerle rekabet edebilir. Ve insanlar platformu Çin’in blok zinciri olarak gördüğünden, bu bölgede kripto para biriminin benimsenmesini teşvik edebilir. Çin’in katı yasaları, blockchain hizmet sağlayıcılarının ürün ve hizmetleri vatandaşlarına sunmasını zorlaştırıyor. Geliştiriciler Neo’yu geliştirebildiğinden, daha fazla geliştirici Çin’deki insanların kullanabileceği merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilir.

Neo 100 dolara ulaşabilir mi?

Neo, özellikle ekip projeyi ana akıma taşımaya istekliyse, 100 dolara ulaşabilir. Fiyat artışını ve düşüşünü iki şey belirler ve bu belirleyiciler talep ve arzdır. Token için daha fazla talep olduğunda, fiyatı artar, böylece daha yaşlı yatırımcılar kâr kaydedebilir. Kapak tarafında, arz talepten fazla olduğunda, bunun fiyat hareketini etkileme olasılığı vardır. Madeni paranın önemli bir büyüme kaydetmesi için yatırımcılar için çekici olması gerekiyor. Yatırımcılar Neo’da yükselirse, daha fazlasını satın alırlar. Şu anda, token başına 21.45 $, özellikle talep arttığında yakında değişebilir.

Tokenin potansiyeli ve ekibiyle birkaç ay içinde 100 dolara ulaşabilir. Bununla birlikte, dijital varlık alanının görünümü kripto paranın büyümesini etkileyebilir. Blockchain endüstrisi sürekli olarak yanlara gitti ve önemli fiyat düşüşlerine neden oldu. Yine de, endüstri istikrarlı hale gelir ve yatırımcılar yükselişini sürdürürse, Neo ve varlık alanındaki birçok madeni para fırlayacak. Herhangi bir varlık satın almadan önce gerekli özeni göstermeniz gerektiğini belirtmek önemlidir. Projeyi, ekibi, topluluğu ve planları araştırmalısınız.

Neo’yu Nereden Satın Alabilirim?

Çok sayıda kripto borsası Neo’yu destekler, bu da satın alma sürecini kolaylaştırır. Ancak herhangi bir borsa ile satın almadan önce borsanın ülkenizde çalıştığından emin olun. Belirteci satın almak için en iyi ticaret platformlarından bazıları aşağıdadır:

binance: Binance, dünya çapında milyonlarca tüccara/yatırımcıya hizmet veren en iyi kripto borsasıdır. Gelişmiş araçlar ve kullanıcı dostu bir arayüz ile Binance’de Neo satın almayı uygun bulacaksınız. Bu değişim hem yeni yatırımcılar hem de profesyoneller için uygundur ve sizin için harika bir seçimdir.

  • kripto.com: Neo’yu güvenebileceğiniz bir platformda satın almak istiyorsanız Crypto.com’dan satın almalısınız. Bu platform geniş bir altcoin yelpazesine sahip olmasa da birkaç dakika içinde Neo’yu kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca, satın alma işleminiz için çeşitli ödeme seçenekleri seçebilirsiniz.
  • madeni para tabanı: Coinbase, Neo jetonunu destekleyen bir başka en iyi ticaret platformudur. Basit satın alma süreciyle dijital varlıklarınızı kolayca satın alabilirsiniz. Coinbase ABD’de de mevcuttur, bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan insanlar Coinbase aracılığıyla satın alabilir.

Çözüm

Neo, Ethereum’a benzer hizmetler sunduğu için, bir Ethereum katilinin tanımına mükemmel bir şekilde uyuyor. Yeniden markalaşma sürecinden geçen bu proje, geliştiricilerin uygulamalar oluşturabileceği bir platform olmayı hedefliyor. En son yükseltme olan N3 ile blockchain performansı iyileştirmeyi umuyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.