Monero’nun Kuyruk Emisyon Yükseltmesi nedir?

Monero’nun Kuyruk Emisyon Yükseltmesi nedir?

www.altcoinbuzz.io

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Monero, ağı iyileştirmeyi amaçlayan önemli bir Kuyruk Emisyon güncellemesi için planlarını açıkladı. Güncelleme, şişirilmiş ücretleri düşürme ve aynı zamanda güvenliği artırma girişimleri gibi birkaç önemli konuya odaklanıyor.

Kuyruk Emisyonu, adından da anlaşılacağı gibi, “ücretleri düşük tutmak, daha düşük bir ağ güvenliği sınırı sağlamak ve dinamik blok boyutlarına izin vermek” için tasarlanmış bir “asgari sübvansiyondur”. Bu nedenle, bu makalede Monero’nun en son güncellemesi hakkında daha fazlasını keşfedeceksiniz.

Kuyruk Emisyonu nedir?

Monero topluluğu, madencilerin, kuyruk emisyonunun bir parçası olarak Monero’da çıkarılan her blok için minimum 0,6 XMR almasını tavsiye etti. Bu, blok sübvansiyonların sıfıra ulaşmasına izin veren Bitcoin sisteminin aksine.

1/ #Kuyruk Emisyonu ~30d’de geliyor (blok 2.641.623), bu yüzden birkaç dakika ayıralım ve #Monero topluluğunun neden kuyruk emisyonu seçtiğini, nasıl çalıştığını ve Monero kullanıcıları ve proje için ne anlama geldiğini inceleyelim. terim.

Kemerlerinizi bağlayın, bu uzun olacak!

— Monero (XMR) (@monero) 4 Mayıs 2022

Bunun nedeni madencilerin benim için motivasyona ihtiyaç duymasıdır. Dinamik blok boyutu nedeniyle madenciler arasındaki rekabet ücretlerin düşmesine neden olacaktır. Yüksek maliyet ve düşük ödül nedeniyle madencilik karlı değilse, madenciler motivasyonlarını kaybeder ve madenciliği durdurarak ağ güvenliğini azaltır. Kuyruk emisyonu, dinamik blok boyutu ve ücret piyasasının gelişmesine izin verir.

Monero topluluğu bunu önemli görüyor çünkü Kuyruk Emisyonu, Monero’nun belirli miktarda güvenlik standardına sahip olmasını sağlıyor. Ancak, güvenliğin ağırlığını işlem maliyetleri üzerinde %100 olmaktan çıkararak, işlem maliyetlerinin uzun vadede adil kalmasını sağlar.

Kuyruk Emisyonunun Avantajları Nelerdir?

Bitcoin gibi dijital para birimlerinde blok sübvansiyonu gelecekte sıfıra gidecek. Bu, ağın güvenliğinin tamamen kullanıcının işlem ücretlerine bağlı olacağı anlamına gelir. Ancak ücretler, “rekabetçi, merkezi olmayan madencilik ekosistemini” sürdürmek için yeterli olmalıdır. Aksi takdirde, madenci sayısı ve BTC hash oranı, piyasa dengesine ulaşmak için düşecektir.

Şu anda, işlem maliyeti her bloktaki ödülün yalnızca %1’i kadardır. Geriye kalan %99 blok sübvansiyonlardan oluşuyor ve sonuçta sıfıra gidecek. Bu, Bitcoin’in uzun vadeli güvenlik güvencesini sorgular hale getiriyor.

Ayrıca, Monero’nun Kuyruk Emisyonu, madencilerin işlem ücretlerine tamamen bağımlı olmamalarını garanti edecek. Bu, ücret piyasasından bağımsız olarak onlar için tutarlı bir gelir sağlar.

3/ Bu kuyruk emisyonu, diğer çoğu kripto para biriminin (Bitcoin gibi) yapmayı seçtiği gibi blok sübvansiyonunun 0’a gitmesine izin vermek yerine, her blokta madenciler için bir ödül olarak 0,6 $ XMR sağlanacağı anlamına gelir.

Bu, tedarik edilecek keyfi bir sabit başlık olmadığı anlamına gelir.

— Monero (XMR) (@monero) 4 Mayıs 2022

Monero’nun Kuyruk Emisyonunun Diğer Avantajları

Kuyruk Emisyonunun yükseltmesinin diğer avantajları şunlardır:

  • Bu, Monero’yu deflasyonist yapar. Fiat veya merkezi kriptolardan farklı olarak, arz gelecekte herhangi bir anda bilinir ve tahmin edilebilir.
  • Monero madencileri tamamen işlem ücretlerine bağlı değildir ve bu nedenle ücret piyasasından bağımsız olarak sabit bir geliri garanti edebilir.
  • Monero topluluğu, yenilikçi bir “dinamik blok boyutu” oluşturabilir ve uygulayabilir. Madenciler, TX ücretleri karşılığında blok sübvansiyonu için bir ceza ödeyerek tıkanıklığı daha iyi kontrol etmek için blok boyutunu otomatik olarak artırabilir
  • Ücret piyasası ne olursa olsun, yeni Monero her zaman sisteme girecek, beceriksiz kullanıcılar tarafından kaybedilen Monero’nun bir kısmının yerini alacak, ticareti canlandıracak ve yeni girenlere KYC olmadan Monero alma yöntemi sağlayacak.
  • Monero’nun değer saklama özelliklerini korurken dijital para birimi olarak daha iyi kullanılmasına izin vermek için Monero ağı daha iyi ölçeklenecektir. Ayrıca işlemlerinin uzun vadeli güvenliğini garanti eder ve maliyetleri makul tutar.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.