MicroStrategy, Son Bitcoin Çöküşünde Su Altında

MicroStrategy, Son Bitcoin Çöküşünde Su Altında

bitcoinmagazine.com

47 m

Okuma süresi: ~2 m


  • En büyük kurumsal bitcoin sahibi kırmızıda.
  • Bitcoin Pazartesi günü 30.330 dolara düştü.
  • MicroStrategy, elinde tuttuğu her bitcoin için ortalama 30.700 dolar ödedi.

Bitcoin’in en büyük kurumsal sahibi MicroStrategy, Bitcoin Pazartesi günü ortalama 30.700 dolarlık satın alma fiyatının altına düştüğü için zarara uğradı.

Bitcoin fiyatı son haftalarda iyi bir performans göstermedi ve Mart sonundaki son rahatlama rallisinin sona ermesinden bu yana sadece 36 gün içinde %20’ye kadar düştü. Ancak son birkaç gün içinde BTC, bugün ek bir %19.47 düşerek 30.000 doları kapatarak kayıplarını artırdı.

BTC/USD grafiğindeki kırmızı mum, Nasdaq ile işlem gören şirket fiyatın 30.700 doların altına düştüğünü gördüğü için MicroStrategy’yi su altında bıraktı – 129.000’den fazla bitcoin’inin tamamı için ortalama olarak ödediği miktar. TradingView verilerine göre, Bitcoin Pazartesi günü 30.331 dolara kadar düştü.

MicroStrategy, bitcoin destekli bir kredi ile finanse edilen en son Nisan ayı başlarında bitcoin satın aldı. Yazılım analitiği şirketi, o sırada yaklaşık 190,5 milyon dolar karşılığında 4,167 BTC’yi, bitcoin başına yaklaşık 45.714 dolarlık bir ortalama fiyatla satın aldı. Ancak, kredinin doğası gereği, fiyat 21.000 doların altına düşerse şirket marj adı verilen bir marj alma riskiyle karşı karşıyadır. MicroStrategy, teminat olarak daha fazla BTC yatırarak marj çağrısı almaktan ve krediyi destekleyen bitcoin’in bir kısmını satmak zorunda kalmaktan kaçınabilir.

Tesla da zararda, ancak ortalama satın alma fiyatı biraz daha yüksek olduğu için MicroStrategy’den daha uzun bir süredir var. BitcoinTreasuries.net’ten alınan verilere göre Tesla, geçen yıl 1.5 milyar dolara 43.200 BTC satın aldı. Elektrikli otomobil üreticisinin bitcoin başına maliyeti yaklaşık 34.700 dolar ve bu da şirkete baskı anında yaklaşık %10 gerçekleşmemiş kayıp – yaklaşık 155.000.000 dolar – kalıyor.

Halka açık şirketlerin, bitcoin varlıklarının sürekli bir süre boyunca kayıpla karşı karşıya kaldığı bir durumla nasıl başa çıkacakları belirsizdir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.