Michael Saylor: MicroStrategy, Bitcoin Spot ETF’ye Yatırım Yapmaya En Yakın Olan

Michael Saylor: MicroStrategy, Bitcoin Spot ETF’ye Yatırım Yapmaya En Yakın Olan

kriptopotato.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


MicroStrategy yazılım platformunun CEO’su Michael Saylor, şirketine yatırım yapmanın neredeyse ABD’de hala var olmayan Bitcoin spot ETF’ye fon tahsis etmeye benzediğini söyledi. Kuruluşu, 5.5 milyar doların üzerinde birincil kripto para birimine sahip olduğu için en önde gelen BTC HODLer’larından biri olarak biliniyor.

MicroStrategy, Bitcoin Spot ETF Olarak Sayılabilir

Uzun zamandır beklenen Bitcoin spot borsa yatırım fonu, SEC çok sayıda firmadan bu tür başvuruları reddetmeye devam ettiği için Amerika Birleşik Devletleri’nde gün ışığını görmeyi bekliyor. Ancak MicroStrategy’den Michael Saylor’a göre, yatırımcılar bunu umutsuzca beklememeli, servetlerinin bir kısmını onun şirketine tahsis etmelidir.

“Var olmayan spot ETF’niz gibiyiz” diye devam etti.

Bir Bitcoin spot ETF’si doğrudan BTC’ye yatırım yapar, bu da alıcıların önde gelen dijital varlığa, onu platformlarda veya özel cüzdanlarda tutmadan ve saklamadan maruz kalacağı anlamına gelir. MicroStrategy’nin 5,5 milyar dolardan fazla değere sahip 129 bin BTC’ye sahip olduğunu akılda tutarak, böyle bir risk arayan kişiler şirkete yatırım yapabilirler:

“Bitcoin’e %2 maruz kalmak istiyorsanız, portföyünüzün %2’sini MicroStrategy’ye koyarsınız ve portföyünüzün diğer %98’ini istediğiniz şeye yatırım yapabilirsiniz. Halka açık bir şirketin CEO’sunun tahmin edilemez ve rastgele olmasını istemiyorlar.”

Geçen hafta, açık sözlü bir bitcoin evangelisti olan Saylor, istihbarat şirketinin BTC stratejisinden dönme niyeti olmadığına dair güvence verdi. Ayrıca, varlığı makroekonomik düzeyde biriktirmeye ve tutmaya devam edeceğini söyledi.

Yönetici, şirketi Amerikan doları gibi değer kaybeden varlıklarda tutulmaması gereken hatırı sayılır bir gelir elde ettiği için bu kavramın uygun olduğuna inanıyor. Nakit akışlarını zamanla değerlemesini artırma potansiyeline sahip olan bitcoine çevirmenin çok daha akıllıca olduğunu savundu:

“Gaz akışı üretirken, hissedarlarımız için yapılacak sorumlu şeyin, devalüe olan para birimini değer kazanan bir varlığa dönüştürmek olduğunu düşünüyoruz.”

Michael Saylor MicroStrategy Bitcoin Spot ETFye Yatirim Yapmaya En Yakin.webp

Saylor’un Bitcoin İçin Büyük Umutları Var

MicroStrategy’nin CEO’su, Nisan ayının başlarında iyimser BTC duruşunu yineledi. “İnsanlar bana Bitcoin konusunda hala yükselişte olup olmadığımı soruyor. Bitcoin konusunda her zamankinden daha iyimserim. Gelecek parlak,” dedi Saylor o zamanlar.

Biden’ın kripto para birimleriyle ilgili yürütme emrine değindi ve bunun önde gelen dijital varlık için “yeşil ışık” anlamına geldiğini belirtti:

“Bitcoin benimsendi. Yönetim Bitcoin’e yeşil ışık yaktı. Politikacılar artık kimin Bitcoin yanlısı olduğu konusunda rekabet ediyor.”

Varlığın gelecekteki fiyatı hakkında konuşurken, 1 milyon dolara ulaşmasını öngördü. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.