Metrikler Merkezi Olmayan Borsa Hacimlerini Gösteriyor Bu Yıl Kaymaya Devam Ediyor

Metrikler Merkezi Olmayan Borsa Hacimlerini Gösteriyor Bu Yıl Kaymaya Devam Ediyor

haberler.bitcoin.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Mevcut istatistiklere göre, merkezi olmayan borsa (dex) hacimleri Aralık 2021’den beri düşüyor. Bununla birlikte, geçen ay dex ticaret hacimleri, Şubat ayında kaydedilen hacimlerden %2,37 daha fazla arttı. Kısa süreli artışa ve Nisan ayında yalnızca sekiz gün kalmasına rağmen, ölçümler bu ayın dex hacimlerinin Mart ayına göre çok daha düşük olacağını gösteriyor.

Merkezi Olmayan Borsa Hacimleri Her Ay Kayıyor — Nisan Ayının Dex Hacimleri Cansız Kalıyor

12 ayda dex platformları, kripto endüstrisinde öne çıkan demirbaşlar haline geldikleri için 1 trilyon doların üzerinde ticaret hacmi kaydetti. Bugün, coinecko.com, coinmarketcap.com, dune.com ve theblockcrypto.com’dan alınan veriler, Uniswap’ın üçüncü sürümünün (v3) son 24 saatte 1,29 milyar dolar ile 24 saatlik ticaret hacmine göre en büyük dex olduğunu gösteriyor. Uniswap v3’ün ardından Pancakeswap v2, Dydx ve Curve Finance gibi dex platformları, yazı yazılırken 24 saatlik en yüksek hacim pozisyonlarını elinde tutuyor.

Metrikler Merkezi Olmayan Borsa Hacimlerini Gosteriyor Bu Yil Kaymaya Devam

Coingecko.com istatistiklerine göre 21 Nisan 2022’de son 24 saat içinde ilk iki merkezi olmayan borsa (dex) platformu.

Dune Analytics’te “DEX Metrics” adlı gösterge panosu, bir düzineden fazla dex protokolünden son yedi gün içindeki dex ticaret hacmini gösterir, yaklaşık 14 milyar dolar. Takip eden yedi günlük ölçümler, Dune Analytics’in kontrol panelinde kaydedilen dex hacimlerinin %22 düştüğünü gösteriyor. Theblockcrypto.com’un kripto panosundaki veriler, beş yüksek hacimli dex platformundan ve 16 daha küçük dex protokolünden kaynaklanan 30 günlük istatistikleri gösterir.

1650601226 627 Metrikler Merkezi Olmayan Borsa Hacimlerini Gosteriyor Bu Yil Kaymaya Devam

Bu istatistikler, o ay 186.03 milyar dolar kaydedildikten sonra Aralık 2021’den bu yana düşüş gösteriyor. Ocak ayında takip eden ay, dex platformları ticaret hacminde 157,68 milyar dolar gördü ve ardından Şubat ayında 114,37 milyar dolara geriledi. Bu, Aralık ve Şubat 2022 arasında dex ticaret hacminin %38,52 düştüğü anlamına geliyor.

Yukarıda bahsedildiği gibi, Mart ayında dex işlem hacminde kısa bir artış oldu ve bu zaman diliminde 117,09 milyar dolar kaydedildi. Bununla birlikte, Nisan ayı istatistikleri, dex işlem hacimlerinin cansız ve muhtemelen Şubat ayına göre daha düşük olacağına benziyor. 21 Nisan 2022 Perşembe itibariyle, mevcut veriler şimdiye kadar 75.11 milyar dolarlık işlem kaydedildiğini gösteriyor.

Theblockcrypto.com’un kontrol paneli 30 günlük istatistikleri kapsarken, coinmarketcap.com dex hacim grafiklerinden alınan yedi günlük ölçümler de sönük bir haftayı gösteriyor. Dune Analytics’in “DEX Metrics” panosu, mevcut 30 günlük dex ticaret hacminin yaklaşık 70 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Mart ayındaki artışı yakalamak için çok fazla ticaret hacmi gerekecek ve şu an itibariyle bu olacak gibi görünmüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.