Metaverse’deki Arazinin Fiyatını Ne Belirler?

Metaverse’deki Arazinin Fiyatını Ne Belirler?

Metaverse’deki arazinin fiyatını ne belirler?

Metaverse’deki arazinin fiyatını ne belirler? Metaverse’ler “arazi” ile karakterize edilen sanal alanlar yani satılır ve alınır. Her bir metaverse’deki bu tür arazilerin fiyatları genellikle piyasa tarafından karar verildi

Özet

 

Metaverse’de arazi fiyatlarını belirleyen faktörler

Bunlar, arz ve talebi ve dolayısıyla fiyatı etkileyen biraz teknik, metaverse ile ilgili faktörlerdir.

Bu faktörler tarif ile joel john, fintech ve DeFi konusunda uzman.

Metaverse gayrimenkulleri son zamanlarda çok moda ama NFT ticaret hacimlerinin %10’undan daha azını yönetiyorlar. Ne olduğunu, neden önemli olduklarını ve bugün onlara neyin değer verdiğini açıkladım.

Bir göz atınhttps://t.co/Ixx3xJqtPO

— Joel John ( 🖊️ , 🇦🇪) (@joel_john95) 22 Şubat 2022

John, meta veri tabanındaki emlak ticaretinin son zamanlarda çok moda olduğuna, ancak hacim olarak toplam NFT ticaretinin %10’undan daha az değere sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Fiyatları etkileyen ana faktörler genel refah, memetik yakınlık, jeo-uzamsal bağlam, finansallaşma ve sanattır.

Genel katılım

Aynı ilke, örneğin şehirler içindeki fiziksel konumlar için de geçerlidir: onları sık sık kullanan insan sayısı. Başka bir deyişle, bu zeminlerde ne kadar çok insan zaman harcarsa, değeri o kadar artar.

Ancak bu faktör zamanla değişir, bu nedenle bir arsanın sahibinin değerini artırmak için insanları mekanına çekmek için çaba sarf etmesi gerekir. Metaverse’deki arazinin fiyatını ne belirler?

Memetik yakınlık

Ne zaman bir toprak parçası başka bir değerli toprak parçasına yakındır, değeri artar. Aslında, bu, komşu alanlar zaten çok sık kullanılıyorsa, insanları kendi alanına çekmeyi kolaylaştırır.

John ayrıca ona göre değerin metaverse’deki ayak sesi/göz küresi konsantrasyonuna bağlı olarak değiştiğini söylüyor. Yani, arazi satın almak, bireysel araziye getirebilecekleri ilgi miktarını sulandırır, bu nedenle çok fazla arazi satın almak için ödeme yapmaz.

Jeo uzamsal Bağlam

Jeo uzamsal bağlam şunları gösterir: meta veri tabanındaki arazinin ticari kuruluşlara yakınlığı. Gerçekten de, işletmelerin bulunduğu yerde dolaşan daha fazla para vardır ve bu nedenle yakınlık, kişinin arazisinden değer elde etme olasılığını artırır.

Bu aynı zamanda, birçok markanın müşterileri yoğunlaştırmak için sıklıkla birleşmeye çalıştığı geleneksel gayrimenkulde olanlara benzer.

Bu nedenle gelecekte, metaverse, büyük araziler satın almak için koordineli toplu gruplar da görebilir.

Finansallaşma

Finansallaşma, metaverse’nin faaliyetlerinde ve arazi fiyatlarında çok önemli bir faktör olabilir.

bunlar gerçek finansal satın alma stratejileri hem elde tutmak hem de daha yüksek fiyatlarla arazi parçalarının kiralanması veya satışı gibi getiriler elde etmek amacıyla.

Tür

Bu faktör esas olarak oyunlarla ilgilidir. İçinde oyun oynamak sektör, grafikler belirleyici olabilecek bir rol oynar, bu nedenle bir oyunun parçası olan arazi ile ilişkili yaratıcılık ve sanatsal seviye, fiyat üzerinde etkili olabilir.

Sonuçlar

John, meta veri tabanındaki gayrimenkulün kripto pazarlarındaki tokenlerle aynı şekilde ticaret yapmayacağını savunuyor. Giriş için yüksek bir engel ve sahipler genellikle kısa vadede yeniden satmak yerine onu geliştirmeye teşvik eder.

Bu nedenle, perakende kullanıcıları için, arazi bölünmedikçe veya satın alma grupları oluşturulmadıkça fiyatlar sonunda fahiş olabilir.

Gerçekten de, kolektiflerin önemli bir rol oynayacağına inanıyor. Metaverse’deki arazinin fiyatını ne belirler?

Sözlerini şöyle bitiriyor:

“Benim gözümde, DAO’lar aracılığıyla yönetilen günümüz metaverse toprakları, internetin parça ve parçalar halinde nereye yönelebileceğinin simgesidir – merkezi olmayan, kullanıcıya ait ve biraz çılgınca”.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.