Metaverse’de İnşa Edilen Gayrimenkul Varlıklarını Satıyor – Neden?

Metaverse’de İnşa Edilen Gayrimenkul Varlıklarını Satıyor – Neden?

kriptoknowmics.com

6 saat

Okuma süresi: ~5 m


Sanal bir gayrimenkul portföyü oluşturmak, yeni teknolojiye şans vermek isteyen yatırımcılar için bir sonraki büyük şeydir. Dijital dünyada benzersiz varlıklara sahip arazi, sanal gayrimenkul olarak bilinir. Bunu sosyal ve topluluk özelliklerine sahip bir video oyunu olarak düşünebilirsiniz.

Meta veri deposu sanal dünyasına yatırım yapmak için zorlayıcı bir neden var mı?

Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve metaverse gayrimenkulüne ilgi daha sonra arttı Facebook adını Meta olarak değiştirdi ve sanal gerçekliğe yatırım yapma niyetlerini açıkladı. Ayrıca, bir sanal arazi parçası satın almak alışılmadık bir yatırım gibi görünebilir. Ancak, sonuçta, sanal özellikler birçok yönden gerçek özelliklere benzer. Metaverse'deki Emlak

Neden metaverse gayrimenkul satın alasınız?

Başlangıç ​​olarak, sınırlı sayıda gerçek mülk olduğu gibi, sınırlı sayıda sanal mülk vardır. Meta veri deposu mülk sahibi olarak, kiralanabilen binalar veya markaları tanıtan etkileşimli mekanlar gibi gelir getiren mülkler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, değişmez bir belirteç (NFT), meta veri deposundaki her bir gayrimenkul parçasını koruyarak onu benzersiz kılar. Bir NFT, benzersiz bir şekilde tanımlayabileceği dijital bir tapu veya mülkiyet belgesine benzer. Sanal mülkünüz için NFT, mülkiyeti kanıtlar ve onu başka birine satmanıza olanak tanır. Bu mülkle ilgili tüm işlemler otomatik olarak kaydedilir, bu nedenle tapu çalışmasına gerek yoktur. Esasen yirmi birinci yüzyıl için dijital bir tapu.

Sanal araziyi nasıl satın alırsınız?

Meta veri deposunda dijital varlıkları alıp satmak kolaydır. Bir masaüstü bilgisayar, çoğu meta veri deposu platformunda satın almadan önce sanal özellikleri kontrol etmeyi kolaylaştırır. Aşağıdaki gibi bir üçüncü taraf bayi platformu kullanarak belirli bir sanal gayrimenkul parçası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. OpenSea.io veya NonFungible.com. Ayrıca, iyi bir karşılaştırma olabilecek bir mülkün önceki satışlarına ve mevcut mülklerine de bakabilirsiniz. Öğeniz için ödeme yapmak üzere kripto para biriminizi ve diğer dijital varlıklarınızı saklamak için bir dijital cüzdana ihtiyacınız olacak. Kullandığınız metaverse platformuna bağlı olarak cüzdanınız farklı olacaktır. Ayrıca emlak işlemini tamamlamak için gereken kripto para birimini satın almanız gerekecek. Örneğin Decentraland’ı kullanmak için MANA paraları satın almanız gerekir. Ayrıca çok ihtiyacınız olacak KUM The Sandbox’tan satın almak istiyorsanız madeni paralar. Tüm bu kripto para birimlerini açık kripto para borsalarında nakit veya diğer kripto para birimleri ile satın alabilirsiniz. Sanal emlak dünyasında bir ev satın almak her zaman önemli bir şey değildir. Cüzdanınızda dijital paranız olduğu sürece platformun pazarına gidip sanal arazi satın alabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, işlem birkaç saniye içinde platform tarafından doğrulanacaktır. Bu kontroller tamamlandıktan ve satın alma işleminizi onaylayan bir NFT depozitosu alındıktan sonra cüzdanınız boşaltılacaktır. Artık mülkün sahibi olduğunuz gerçeği, cüzdanınıza bağlı anonim bir tanımlayıcı kullanılarak kaydedilir.

En İyi Metaverse Yüksek Profil Fırsatları

“Metaverse”, gerçek dünyada olduğu gibi, insanların etkileşimde bulunabileceği, çalışabileceği ve birçok büyüleyici şey yapabileceği yeni bir sınır olarak hızla ortaya çıkıyor. Tabii ki, işletmeler de bu işin içinde. Ancak yine, gerçek dünyada olduğu gibi, çoğu işletme bu tür faaliyetlerin gelişebileceği ve gelir getirebileceği arazi satın alıyor. Son zamanlarda, metaverse’de arazi satın alan ve satın alan birçok yatırımcı ve alıcı oldu. Aşağıdaki en yüksek profilli anlaşmalardan bazılarını ele alacağız:

Metaverse Group’un Decentraland’daki araziyi 2.43 milyon dolara satın alması

Tokens.com’un Metaverse Grubu kısa süre önce şu anda yaklaşık 2,43 milyon dolar değerinde 618.000 mana satın aldı. Arazi yama yer almaktadır merkezsiz, çevrimiçi, sanal dünyada. Sanal gayrimenkulün fiyatı, bir önceki rekor satıştan bu yana yüzde 100’den fazla arttı.

Bir Decentraland arsasının 913.228.20$’a satışı

cumhuriyet diyarı, sanal bir gayrimenkul yatırım şirketi olan Decentraland’ın takas edilemez tokeni (NFT) için Haziran 2021’de yaklaşık 1 milyon dolar ödedi. Arsa 259 parsel ve yaklaşık 16 dönümlük dijital arazi içeriyordu. Bu sanal arazinin satış fiyatı, Manhattan’daki bir evin ortalama satış fiyatından biraz daha yüksek.

Axie Infinity tarafından satın alınan 2.3 milyon dolarlık arazi

Axie Infinity Genesis Land, bir oyna-kazan oyun platformu da 2,3 milyon dolardan fazla değere sahip 550 ether için bir arsa sattı. Her biri 888.25 ether değerinde dokuz arsa, platformda 1.5 milyon dolardan fazla satın alındı ​​​​ve satıldı. Meta veri tabanındaki artan aktivite, Decentraland’ın mana jetonu, Sandbox’ın kumu ve Gala Games’in galası gibi metaverse ile ilgili kripto para birimlerinde son zamanlarda büyümeyi tetikledi.

Sanal Oyun Varlıkları Satışlarının Arkasındaki Olası İşaretler

Yatırımcılar, öngörülebilir şekilde 1 trilyon dolarlık pazarlarda sanal araziyi işaretledikçe, meta veri tabanındaki mülk satışları artıyor. Arsa fiyatları son birkaç ayda %500 arttı. Bu, Facebook’un sanal gerçekliğe olan bağlılığını duyurması ve adını Meta Platforms olarak değiştirmesi ile oldu. Meta veri tabanındaki sanal oyunların varlıklarını satmasının olası nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Yatırımcılar metaverse’de çok para değerinde sanal arazi satın alıyorlar.
  • Merkezi olmayan ve yakın zamanda 2,5 milyon dolarlık bir kripto para işlemine tanık oldu.
  • Grayscale, metaverse’nin yılda 1 trilyon dolara kadar üretebileceğine inanıyor.

En İyi Sanal Metaverse Oyunları

Halihazırda önemli bir etki yaratmış olan en önde gelen çevrimiçi metaverse oyunlarından bazılarına göz atalım.

kum havuzu

en kum havuzu şu anda en popüler metaverse oyunlarından biridir. Kullanıcılara oyun deneyimlerinin bir parçası olarak yaratabilecekleri, sahip olabilecekleri ve hatta para kazanabilecekleri sanal bir dünya sağlar. Sandbox hala erken aşamalarında. Ethereum’un blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Son zamanlarda Sandbox, görsel olarak çekici ve eğlenceli olduğu için oyuncuları cezbetmektedir.

balta sonsuz

balta sonsuz aynı zamanda metaverse’deki en iyi bilinen blockchain oyunlarından biridir. Oyunun çıkış tarihi 2018’di ancak son zamanlarda 2021’de popülerlik kazandı. COVID-19 salgını sırasında Axie Infinity Filipinler’de birçok işsiz insanın hayatını kurtardı. İnsanlar, nakit karşılığında takas ettikleri NFT’leri kazanmak için oyunu oynadılar. Sonuç olarak, Axie Infinity, NFT oyun endüstrisinde kalmaya başladı.

acı

acı oyunlara ilgi ve eğlence katan harika bir sanal gerçeklik oyunu örneğidir. Esasen Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir futbol temalı NFT oyunudur. Daha da önemlisi, 180’den fazla futbol kulübü Sorare’ye her hafta daha fazla kişiyle kaydoldu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.