Metaverse Arazi Fiyatları Düşüyor: Alım Fırsatı Var mı?

Metaverse Arazi Fiyatları Düşüyor: Alım Fırsatı Var mı?

beincrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Metaverse arazi fiyatları haftalardır düşüyor. Ama bu satın almak için bir fırsat olabilir mi?

Son zamanların en popüler metaverse projesi olan Otherside’da arsa fiyatları son dönemde değerinin %15’ini kaybetti.

Benzer şekilde piyasa değeri yüksek olan diğer metaverse parsellerinin fiyatları da düşmektedir. Bunlara The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve Axie Infinity (AXS) gibi projeler dahildir.

Metaverse arazi fiyatları düşerken, birçok kripto para birimi de değer kaybediyor. Örneğin, ETH 2021 Kasım’ında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800$’dan sonra 2.300$ civarında işlem görüyor.

Metaverse arazi fiyatları: Umut

2021’in sonunda Facebook, adını Meta olarak değiştirdi. Mark Zuckerberg, yeni sanal evren projesini tanıtarak Facebook’taki düşüşü yavaşlatmayı hedefledi.

Zuckerberg’in hareketi başlangıçta blockchain metaverse coinlerinin fiyatlarının yükselmesine neden oldu. The Sandbox, Decentraland, Enjin (ENJ), CEEK, Bloktopia (BLOK) ve Pavia gibi projeler bu dönemde değer kazanmayı başardı. Ancak daha sonra Zuckerberg’in Meta projesinden yaklaşık 3 milyar dolarlık zarara uğradığını açıklaması haberlere çarptı. Sanal arazi fiyatları için iyiye alamet olmadı.

NFT odaklı projeler 2022 yılının ilk çeyreğinde de başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ethereum ekosisteminde üretilen çok sayıda NFT koleksiyonu bu dönemde yatırımcılarına kar etmeyi başardı. Ancak, Solana ve diğer ağlarda oluşturulan NFT’lerin büyük çoğunluğu değer kaybetti.

Metaverse arazi fiyatları: Neden düşüyorlar?

Metaverse arazi fiyatlarındaki mevcut düşüş, esas olarak pazardaki genel düşüşten kaynaklanmaktadır. Ancak, bu düşüş başlamadan önce, birden fazla projenin arsa fiyatları zaten güneye doğru gitmeye başlamıştı.

Yılın başında en yüksek işlem hacmine sahip metaverse projesi olan Axie Infinity, büyük bir siber saldırının ardından birçok oyuncunun projeden ayrılmasıyla sarsıldı. Axie geliştiricileri, 650 milyon dolarlık hasarı gidereceklerini açıkladıktan sonra bile oyuncuları platformda tutmayı başaramadı.

Metaverse Arazi Fiyatlari Dusuyor Alim Firsati Var mi

NFT Boğa Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Bitcoin şimdi 30.000 dolar bandına sürüklendi. BTC’deki bu değer kaybı, NFT odaklı projelerde daha keskin kayıplara yol açtı. SAND, MANA ve AXS gibi altcoinler de geçtiğimiz ay ortalama %40 kaybetti.

Diğer araziler, yaklaşık 4 ETH’ye düşmeden önce 2 ETH’den tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7 ETH’ye çıktı.

Sandbox arazi fiyatları son zamanlarda %11 kaybetti. SAND arazileri OpenSea ve LookRare gibi NFT pazarlarında 1,19 ETH gibi düşük bir fiyatla satışa sunuluyor.

Decentraland arazileri, platformun resmi satış alanında ve popüler NFT satış noktalarında pazarlanmaktadır. En ucuz Decentraland arazisi 3.800 MANA veya yaklaşık 5000 $ civarındadır.

Cardano (ADA) ağında faaliyet gösteren Pavia parselleri jpg.store pazarında 300 ADA’da satışa sunulmaktadır.

Fiyatlar düşerken bile, Ark Investment ve Morgan Stanley gibi büyük finans şirketleri, oyun ve blok zinciri endüstrisinin önümüzdeki on yılda en hızlı büyüyen sektörler arasında olacağını iddia ediyor. Ark Invest tarafından yapılan bir araştırma, GameFi projelerinin yeni sosyal medya araçları olarak kullanılacağını öngörüyor.

1652163051 759 Metaverse Arazi Fiyatlari Dusuyor Alim Firsati Var mi

Satın alma zamanı geldi mi?

Büyük şirketler ve kurumlar hala sanal arazi satın alıyor. Niye ya? Çünkü dijital gayrimenkul, markalara metaverse’de ürünlerini müşterilerine satabilecekleri bir alan verecek. Bu yeni alanda markalaşma ve satış hala çekici olsa da, arazi fiyatlarındaki düşüş sadece bir düşüş olabilir ve fiyatlar çok yakında yukarı yönlü seyrine devam edebilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.