Metastrike, Chainlink VRF Aracılığıyla Oyun İçi NFT’leri Adil Bir Şekilde Dağıtmayı Amaçlıyor

Metastrike, Chainlink VRF Aracılığıyla Oyun İçi NFT’leri Adil Bir Şekilde Dağıtmayı Amaçlıyor

www.cryptonenewsz.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Popüler olarak NFT’ler olarak bilinen Fungible Token’lar, müzik, video klip ve hatta bir meme gibi dijital bir varlığın sahiplik sertifikasını temsil eder. iGaming endüstrisine entegre edildiğinden beri, NFT’ler oyuncuların bir parça sanal arazi satın almalarını sağlamak için bir dönüş yaptı.

NFT’lerin orijinal yaratıcıları, yarattıkları her NFT pazarında işlem gördüğünde bir telif hakkı kazanma hakkını saklı tutar.

Arka fon

Chainlink, kullanıcıların bir blok zinciri üzerinde hibrit akıllı sözleşmelere güç vermelerini sağlayarak, Oracle hizmetlerine erişmelerine, bunları oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanır. Ağ, diğerleri arasında sigorta, oyun ve DeFi gibi büyük endüstriler için milyarlarca dolar değerinde bir miktarı güvence altına alıyor.

Her büyüklükteki işletmeye, Chainlink aracılığıyla tüm blok zincirlerine evrensel bir ağ geçidi sunulur. Chainlink’in akıllı sözleşme teklifine erişen kullanıcılar, seçtikleri herhangi bir harici API’ye güvenilir bir şekilde bağlanabilir.

Metastrike, blockchain teknolojisine dayanan çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, bir oyuncunun oyunu oynarken ihtiyaç duyabileceği tüm gelişmiş özelliklerle dolu: şaşırtıcı görseller ve modern oyun desteği Metastrike.

Oyuncuların silah karşılığında tokenize edilmiş eşyaları takas etmelerine izin verilir. Metastrike, oyun içi tokenize edilmiş öğelerin ticaretini yapanlara şeffaflık sağlar.

Metastrike x Chainlink VRF

Metastrike, kurcalamaya karşı korumalı ve denetlenebilir rastgelelik kaynaklarına erişmek için BNB zincirine Chainlink VRF’yi entegre etti. Bu entegrasyon sayesinde Metastrike, oyun içi NFT’leri adil ve tam bir şeffaflıkla dağıtabilecek.

Oyuncular, topluluktaki herkesin oyundaki nadir bir NFT’yi keşfetmek için eşit fırsata sahip olduğunu görebildiğinden, kullanıcı deneyiminin çok fazla gelişme göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Chainlink VRF, blok verilerini birleştirerek Metastrike’ın nane mekanizmasını destekleyecektir. Metastrike, giriş değerini yalnızca kurcalamaya karşı korumalı VRF işlemi aracılığıyla oluşturulabilecek geçerli bir şifreleme kanıtı varsa kabul edecektir.

Süreç, bir kullanıcı Metastrike’ın NFT kutusunu açtığında Chainlink VRF’ye çağrı yapan akıllı bir sözleşmeyle başlar. Bunu, basım sürecinde kullanılan doğrulanabilir rastgele sayıya erişen Chainlink VRF takip eder.

Chainlink VRF, kullanıcılar adına yapılan her istek için en az bir rastgele değer ve bir kriptografik kanıt üretir. Metastrike, herhangi bir uygulama tarafından kullanılmadan önce zincir üzerinde bir kanıt yayınlanıp doğrulandığından kurcalamaya karşı korumalı sonucu elde eder.

Metastrike’ın Kurucusu Peter Nguyen, Chainlink VRF’nin tüm oyuncuların en nadir oyun içi NFT’ye eşit erişim elde etmesini sağlamaya yardımcı olduğunu söyledi. Peter Nguyen, akıllı sözleşmelerin rastgele değerlere erişmesini sağlarken Chainlink VRF aracılığıyla güvenlikten asla ödün verilmediğini de sözlerine ekledi.

Metatrike, işlevleri son teknoloji akademik araştırmalara ve zaman içinde test edilmiş bir oracle ağına dayandığından Chainlink VRF’yi seçti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.