Meta’nın Instagram’ı Ethereum, Polygon, Solana, Flow’dan NFT’leri Destekleyecek

Meta’nın Instagram’ı Ethereum, Polygon, Solana, Flow’dan NFT’leri Destekleyecek

www.coindesk.com

48 m

Okuma süresi: ~2 m


Kripto sanatı için en popüler blockchain ağlarından bazılarının NFT’leri, Pazartesi günü bir pilot duyuruyla Instagram’a geliyor.

CoinDesk, Meta’nın sahip olduğu sosyal medya güç merkezinin Ethereum, Polygon, Solana ve Flow için değiştirilemez token (NFT) entegrasyonları planladığını öğrendi. Bu ağlar, Ethereum ve Bored Apes’in piyasa değeriyle lider olduğu dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor.

Pilot, ABD merkezli küçük bir NFT meraklısı grubunu içerecek. Instagram’ın lansman sırasında dört zincirin hepsinden NFT’leri destekleyip desteklemeyeceği hemen belli değildi.

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar, cüzdanlarına bağlanarak NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, onları profillerinde sergileyebilecek ve bunları yapan yaratıcıları etiketleyebilecek.

CoinDesk, Twitter’ın ilk olarak Ocak ayında altıgen NFT profil resimleri için yaptığı gibi, Instagram’ın kullanıcılardan NFT yayınlamak ve paylaşmak için ücret almayacağını onayladı.

Karar, muhtemelen NFT’ler için yeni bir kültürel görünürlük dalgası anlamına geliyor. Instagram’ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var; birçoğu platformu sanatlarını tanıtmak ve pazarlamak için kullanıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Mart ayında çok fazla ayrıntı açıklamadan girişimle dalga geçti.

Financial Times daha önce Meta’nın NFT pilot uygulamasını Facebook’ta para basma ve grup üyeliği seçenekleriyle Instagram’da takip edeceğini bildirmişti.

Meta’ya yorum isteyen bir e-posta hemen yanıtlanmadı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.