Merkür Gerilemede Bitcoin’de Bir Ruh Hali Değişimi Getirecek mi?

Merkür Gerilemede Bitcoin’de Bir Ruh Hali Değişimi Getirecek mi?

www.newsbtc.com

43 m

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin, 2022’de Merkür’ün ikinci kez geri gitmesi gibi serbest düşüşte. Astrolojik olay, her türlü yanlış iletişim ve teknolojiyle ilgili sorunlardan sorumlu tutuluyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatındaki büyük ruh hali değişimleri ve pivot noktaları ile bir korelasyonu var gibi görünüyor.

Bugün Merkür’ün retroda başka bir aşamasına başlarken, gezegenle ilgili olgunun kripto genelinde fiyat hareketini nasıl etkileyebileceğine bir göz atalım.

Merkür Geri Harekette Nedir? Astrolojik Olayı İncelemek

Merkür’ün retro hareket dönemi bugün başlıyor ve 2 Haziran 2022’ye kadar sürüyor. The Old Farmer’s Almanac’a göre, “Merkür Retrosu” yılda üç kez gerçekleşen ve gezegenin “aniden yön değiştirdiği ve dönmeye başladığı” bir olay. gökyüzünde tersten hareket et. ”

İlginç bir şekilde, görünüşü Bitcoin fiyat hareketinin “aniden yön değiştirdiği” anlarla yakından ilişkilidir.

İlgili Okuma | Bitcoin, Piyasa Döngüsü Karşılaştırmasını Mükemmel Bir Şekilde Takip Ediyor, Kripto İçin Sırada Ne Var?

Gezegen, adını aldığı Roma haberci tanrısı gibi, sözde teknolojiyi, işlemleri ve hatta opsiyonlar, vadeli işlemler vb. sözleşmeleri içeren iletişimi yönetiyor. Önümüzdeki üç hafta içinde ani bilgisayar sorunları veya bir yanlış yazılmış metin mesajı, suçlu Merkür’dür.

Ama Bitcoin’e geri dönelim. En iyi kripto para birimi, büyük ruh hali değişimleri gösterdi ve tam olarak retrograd dönem döndüğünde dönüyor. Bir göz at.

Merkür gerilemeye ne getirecek? | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Bitcoin Neden Ruh Halinde Değişiklik Görebilir ve Matematik Nasıl Dahil Olabilir?

Bitcoin fiyat hareketinde Merkür kaynaklı kargaşa ile çakışan dikkate değer anlar arasında 2017 boğa piyasası zirvesi, ayı piyasasının dibine doğru düşüş, 2020’de boğa koşusunun hemen öncesindeki kırılma ve hatta Ocak 2022’de yalnızca en son görülen en düşük seviyeler yer alıyor. şimdi geriye gitmeden bir gün önce alındı.

Bu dönem yuvarlandığında yatırımcı duyarlılığındaki tüm değişimler olumsuz olmadığı için, bundan sonra ne olacağını söylemek mümkün değil – sadece dönemin dramatik sonuçlar üretebileceği. Ayılar fiyatları daha da düşük seviyelere çekmeyi umuyor, boğalar ise uzayda Merkür’ün bulunduğu yere daha yakın hedefler bulmayı umuyor.

İlgili Okuma | Zamana Karşı Fiyat: Neden Bu Bitcoin Düzeltmesi Şimdiye Kadarki En Acı Vericiydi?

Merkür’ün Dünya’daki bizler üzerinde neden bir etkisi olabileceğine gelince, mesele matematiğe indirgenebilir. Güneş sisteminin, piyasalardaki fiyat hareketlerini tahmin etmede sıklıkla kullanılan bir araç olan Fibonacci dizisi ile ilginç ve olağandışı ilişkileri vardır.

Örneğin, Dünya’da bir yıl 365 gündür veya neredeyse tam 360 derecelik bir dairedir. Venüs’te bir yıl 225 gündür, bu kabaca Dünya’nın döngüsünün 0.618 Fibonacci oranıdır. Bir Merkür yılı 87.97 gündür ve kabaca Dünya döngüsünün 0.236 Fibonacci oranıdır.

Fibonacci ile olan bu yakın ilişki, Merkür’ün burada, Dünya üzerinde üzerimizdeki ekstra güçlü etkisinin nedeni olabilir mi?

Bitcoin altın oranı yeniden test ederken Merkür geri gidiyor. tesadüf? | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.