Meksika’nın En İyi Futbol Kulübü Kaplanları, Taraftarların Bitcoin ile Maç Biletleri Almasına İzin Verecek

Meksika’nın En İyi Futbol Kulübü Kaplanları, Taraftarların Bitcoin ile Maç Biletleri Almasına İzin Verecek

thecryptobasic.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Meksika’nın En İyi Futbol Kulübü Kaplanları, Taraftarların Bitcoin ile Maç Biletleri Almasına İzin Verecek

Kripto alanını süpüren güçlü bir benimseme dalgası var ve hiçbir insan çabası sektörü dışarıda bırakılmıyor. Sporda Club Tigres, Bitcoin ve kripto para birimlerini kabul eden en son futbol kulübüdür. Meksika kulübü, taraftarların kripto para birimleriyle maç biletleri satın almasına izin vermek için ülkenin önde gelen kripto borsası Bitso ile ortaklık kuruyor.

İkisi arasındaki ittifak geçen yıl Kasım ayından beri yürürlükte ama sonunda meyvelerini verdi ve kulübün dijitale meyilli taraftarları için büyük bir atılıma yol açtı. Bitso birlikte çalışacak Boletomóvil ve BitPay bunu gerçekleştirmek için. Tüm Bitso kullanıcıları, bundan sonra borsada kripto para birimlerini kullanarak bilet satın alabilirler.

“Taahhüdümüz kripto para birimlerini tüm insanlar için faydalı hale getirmektir” Bitso’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Daniel Vogel, şunları söyledi: “Bitso ve Boletomóvil arasındaki, Club Tigres spor etkinliklerinde müşterilerimiz için kripto para birimlerinin günlük kullanımına izin verecek ve böylece her tür etkinlik için bir ödeme yöntemi olarak kullanımını genişletecek bu anlaşmayı seviyoruz.”

Kripto için yeni fırsatlar geliştirmek

Fiat para birimlerinin yüzyıllardır var olduğu bir dünyada, kripto para birimlerinin bu tür para birimleriyle rekabet edebilmek için alabilecekleri tüm uyarlamalara ihtiyacı var. Bu ittifakla Bitso ve BitPay, kripto para birimlerinin ana akım sporlara uyarlanması için yeni fırsatlar yaratıyor.

4 milyondan fazla kullanıcısı olan Bitso, likidite sağlarken, uzun yıllardır Bitcoin ödemelerini işleyen BitPay, hayranların para birimlerini kolayca dönüştürmesine izin verecek. Meksika milli takımının da sponsoru olan Bitso, amacının Meksika futbolunun hızla gelişen küresel dijital ekonomide yerini bulmasına yardımcı olmak olduğunu söylüyor.

Özellikle, Club Tigres’in kadın bölümü Tigres Femenil, oyuncularından biri olan Stefany Ferrer’i ABD takımı Angel City FC’ye sattığında, Meksika’da kripto işlemi gerçekleştiren ilk kulüp oldu.

Bu pilot aşamada yalnızca Meksikalı hayranlar, Kolombiyalı bir teslimat platformu olan Rappi aracılığıyla kripto ile ödemeye erişebilir. Başarılı olursa, seçenek diğer ülkelere de sunulacak.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.