Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles Blockchain ekosistemi birkaç bölümden oluşur. Bu sektörler tüm mekanın etkin işleyişine katkıda bulunur. Bu nedenle, oracles, DEX’lerin verimli işleyişinde çok önemli bir rol oynayan önemli bir trend kategorisidir.

Bu yazıda, daha fazla dikkat çeken ilk 5 blockchain kahininin kim olduğunu öğreneceksiniz. Ama bunu yapmadan önce, bir kehanetin ne olduğunu tanımlayarak başlayalım.

kehanet nedir?

Oracle’lar, zincir içi ve zincir dışı dünyalar arasındaki boşluğu dolduran merkezi veya merkezi olmayan protokollerdir. Bunu, gerçek verileri (zincir dışı veriler) alıp doğrulayarak başarırlar. Ek olarak, bu platformlar, merkezi olmayan uygulamaların karmaşık akıllı sözleşmeleri için veri beslemesi sağlar. Chainlink, en popüler blockchain oracle’larından biridir. Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

Bu nedenle, oracles’ı önemli kılan, merkezi olmayan protokollerin gerçek verilerine erişimin olmamasıdır. Bu nedenle akıllı sözleşmelerin doğru kararlar verebilmesi için bu verilere ihtiyacı vardır. İşte piyasa değerine göre en sıcak ve en umut verici kahinler:

1. zincir bağlantısı (BAĞLANTI)

Chainlink, Ethereum ağının üzerine çok güvenli ve esnek bir şekilde inşa edildiğinden en değerli blockchain oracle’ıdır. Ayrıca, blok zincirler üzerinde çalışan karmaşık akıllı sözleşmeler için kritik zincir dışı veri beslemeleri sağlamaya çalışır.

2021, #Chainlink için muazzam bir büyüme yılıydı. Geçen yılın başarılı olmasına yardımcı olan tüm geliştiricilere, düğüm operatörlerine, veri sağlayıcılara, topluluk üyelerine ve katkıda bulunanlara teşekkür ederiz.

İşte Chainlink’in 2021’deki ivmesinin 7 temel direği: https://t.co/FpqhCsUcxk pic.twitter.com/IjtrLbZXFP

— Chainlink — Resmi Kanal (@chainlink) 31 Aralık 2021

Chainlink, gerçek dünya veri beslemelerini zincir üstü akıllı sözleşmelere sorunsuz bir şekilde entegre edebilir. Ek olarak, Chainlink şu anda Aave, Celsius, Compound ve diğerleri gibi önde gelen merkezi olmayan protokollerden 70 milyar doların üzerinde para topluyor. Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

2021’de LINK, yıl ortasına kadar 53,00 $’lık bir ATH’ye ulaşarak yükseliş trendinden yararlandı. yılın başlarında 13.00$ civarında işlem gördükten sonra. 2022’de kripto piyasası sallantılı olmasına rağmen, LINK istikrar buldu. Yazma sırasında, LINK 25.45 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 11.8 milyar dolar.

2. Evrensel Pazar Erişimi (UMA)

UMA, piyasa değeri bazında ikinci en değerli merkezi olmayan oracle projesidir. Proje Evrensel Pazar Erişimi anlamına gelir. Ayrıca UMA, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde çeşitli sentetik varlıklar oluşturmasına yardımcı olur.

Ek olarak, Evrensel Piyasa Erişimi’nin ana odak noktası finansal türevler piyasasıdır. Protokol, alana ademi merkeziyetçiliği getirmeyi ve ortalama yatırımcıların alana katılmasını engelleyen engelleri kaldırmayı amaçlıyor.

1/ UMA’nın iyimser kehaneti (OO) ilk olarak @VitalikButerin tarafından 2014 tarihli “SchellingCoin: A Minimal-Trust Universal Data Feed” makalesinde kuramlaştırıldı.

Canlı ve yüz milyonlarca dolar kazanıyor.

OO, DeFi’ye “genel sözleşmeler” sunma gücü verir.

— UMA | İşe Alım (@UMAprotocol) 10 Ekim 2021

UMA bunu, onları Ethereum blok zincirindeki gerçek dünya varlıklarına maruz bırakarak yapar. Şu günlerde, UMA pazarda iyi gelişiyor. Şu anda 8.41 dolardan işlem görüyor. Ek olarak, 24 saatlik 12,8 milyon dolarlık işlem hacmine ve 547 milyon dolarlık bir üst sınıra sahiptir. Marketcap tarafından En İyi 5 Blockchain Oracles

3. Winlink (KAZAN)

WINkLink, TRON ekosisteminin üzerine inşa edilmiş ilk tam kahindir. Bu merkezi olmayan oracle ağı, akıllı sözleşme yürütme güvenliğini sağlar. Bu, gerçek dünyayı blok zinciri alanına bağlayarak elde edilir.

Ayrıca WINLink, güvenilir ve doğrulanabilir veri beslemelerini iletmeyi amaçlar. Bu, yerel belirteci $WIN kullanılarak elde edilir. Ayrıca WINLink, ağ düğümü operatörlerine yerel belirteci ile ödeme yapar.

🧐@PancakeSwap pazarındaki $WIN verilerine genel bakış:

✅#WIN/ #BUSD Nisan:%17,26
✅TVL: $9,295,104#WINkLink #Oracle pic.twitter.com/pRpYKJozD2

— WINkLink (@WinkLink_Oracle) 10 Ocak 2022

Diğer tarafta $WIN 0,000457$’dan işlem görüyor ve 24 saatlik 218M$ işlem hacmine ve 440M$’lık piyasa değerine sahip.

4. Bant Protokolü (Bant)

Bant Protokolü, gerçek dünya verilerini ve API’leri blok zincirlerdeki akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası, merkezi olmayan bir kahindir. Bunu güvenli ve kolay bir şekilde yapar ödül denetleyicisi. Merkezi olmayan uygulamaların gerçek verileri doğrulamasına yardımcı olan kullanıcıları telafi eder.

Ek olarak, geliştiricilere keşfedilecek bir dizi yeni kullanım senaryosu sağlayarak akıllı sözleşmelerin doğru şekilde yürütülmesini sağlar. günümüzde Band Protocol’ün piyasa değeri 237 milyon dolar. Ek olarak, 24 saatlik 13,8 milyon dolarlık işlem hacminde 5,73 dolardan işlem görüyor.

1/ 👉 @Google, @GoogleCloud BigQuery’de canlı $BAND oracles’ı entegre eden lider şirketler ve projeler grubuna katıldı.

$BAND entegrasyonu ve kullanım durumu, tüm sermaye piyasaları için çok önemli olan güvenilir fiyatlandırma mekanizmaları sağlar. https://t.co/nEqPqgSqQd

— Bant Protokolü (@BandProtocol) 15 Nisan 2021

5. iExec Bulut Platformu (RLC)

En iyi 5 blockchain oraclesinin sonuncusu iExec Cloud’dur. Bu, kaynak kullanıcıları ve sağlayıcılar arasındaki boşluğu dolduran önde gelen merkezi olmayan bir bulut kaynak platformudur. Bu nedenle, kullanıcıların dağıtılmış bir altyapı üzerinden bilgi işlem gücü ve verilerini para kazanmalarına veya kiralamalarına olanak tanır.

iExec, Huawei (@Huawei) ve @iotex_io ile birlikte yeni bir makale yayınlamaktan gurur duyar.

Industry IoT Consortium® (@IIConsortium) kapsamında yazılan makale, blockchain/’Dağıtılmış Defter Teknolojileri’ (DLT’ler) ile ilgili mevcut sorunları tanımlar ve çözümler sunarhttps://t.co/VzPzdZHJL1

— iExec – Resmi – $RLC | Davranış! (@iEx_ec) 14 Ocak 2022

iExec bulut platformu için yerel ERC-20 belirteci RLC’dir. Bugün 195,8 milyon dolarlık piyasa değeri ile 2,75 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, sırasıyla 71,3 ve 87 milyon token sirkülasyonu ve toplam arzına sahiptir.

En iyi 5 blockchain kahini hakkında daha fazla şey öğrendiğinizi umuyoruz.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.