Mağazalarında Kripto Ödeme Kabul Etmek İsteyen Lüks Markalar

Mağazalarında Kripto Ödeme Kabul Etmek İsteyen Lüks Markalar

kriptoknowmics.com

3 saat

Okuma süresi: ~5 m


Bitcoin’in kripto para piyasasına önemli ölçüde hakim olduğu ve dünyayı kasıp kavurduğu yıllar içinde gözlemlendi. Lider ve en popüler kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin, çeşitli şirketler tarafından fon sağlama ve ödeme için genel kabul görmüş ve yasal bir araç haline geldi. Kripto ödeme, dijital ödeme sisteminde bir devrime neden oldu ve geleneksel bankalara erişimi olmayan kişiler için bir alternatif sağladı. Bitcoin kullanmanın avantajlarından yararlanmak için bazı önde gelen mağazalar ve markalar, yasal bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul etmeye karar verdi. Bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul etme trenine yakın zamanda katılan en iyi mağaza ve markalardan bazılarının kapsamlı ve ayrıntılı bir listesini vereceğiz.

Kripto Ödemelerini Kabul Eden Markalar

Blockchain teknolojisi bazı insanlar için hala kafa karışıklığı yaratırken, birkaç üst düzey şirket, mağaza ve marka da buna dahil oluyor. Aşağıdakiler, kripto para birimini ve Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak kabul eden en iyi markalardan bazılarıdır:

Microsoft

Microsoft kripto para ile ödeme imkanı sunan büyük markalardan biridir. Yalnızca kullanıcıların hesaplarını doldurmak için kripto para birimini kullanmalarına izin vermez. Ayrıca, kullanıcılara diğer hizmetler için kripto para birimini kullanma fırsatı sunar. Örneğin, Microsoft uygulamaları, oyunları ve diğer dijital içerikler için ödeme yapmak için Bitcoin’i kullanabilirsiniz. Microsoft.

Vikipedi

Wikipedia, dünyadaki en kapsamlı açık kaynaklı ansiklopedidir. Bağışları ve mali katkıları kabul etmek için Bitcoin kullanıyorlardı. Ancak, bu ayın başlarında açıkladılar kripto para biriminde bağış kabul etmeyeceklerdi gelen son geri bildirimlere dayanarak [volunteers and donor] topluluklar.

PayPal

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kaliforniya’daki PayPal müşterileri, kripto alıp satmanın yanı sıra PayPal ödemelerini kabul eden satıcılarda kripto para birimini kullanır. Kabul edilen kripto para birimlerinden bazıları Bitcoin, Ethereum ve bitcoin nakit.

Starbucks

Starbucks, 2020’den beri Starbucks uygulamasında Bitcoin’i kabul ediyor. Bitcoin kullanımıyla, verilerinizi yeniden yükleyebilirsiniz. Starbucks kartı.

AT&T

AT&T, müşterilerinin Bitpay veya bir üçüncü taraf ödeme ağ geçidi aracılığıyla kripto para birimi aracılığıyla ödeme yapmasına olanak tanıyan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önemli cep telefonu sağlayıcılarından biridir.

stok fazlası

Overstock, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan popüler bir çevrimiçi perakendecidir. Coinbase ile ortaklık kurarak kripto para birimini ödeme aracı olarak kabul eden ilk perakendecidir. Sonuç olarak, PayPal ve Microsoft’tan önce kripto ödemelerini kabul etmeye başladı.

heyecan

Twitch, 2014 yılında ödeme aracı olarak kripto para birimini ekledi. Amazon’un sahip olduğu en iyi oyun akışı video platformu, Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash vb. kripto para birimlerini kabul ediyor.

Ana SayfaDepo

Popüler ev geliştirme perakendecisi, Flexa ödeme sistemi aracılığıyla Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ediyor.

UcuzHava

UcuzHava Coinbase aracılığıyla kripto ödemelerini kabul etmeye başladı, ardından BTCPaysunucusu. Bir uçuş rezervasyonu ve otel rezervasyonu yapmak için ödeme aracı olarak sabit paraları ve dijital para birimlerini kullanır.

Yeni yumurta

Newegg, müşterilerinin kripto para birimi ile ödeme yapmasını son derece kolaylaştırıyor. Ödeme yaparken Bitcoin ile Öde’ye tıklayarak kripto ödeme başvurusunda bir yol sağladı.

Markaların BTC ve Kripto Ödemelerini Kabul Etmelerinin Nedenleri

Daha ucuz

Çoğu marka ve mağaza, geleneksel bir ödeme sistemi kullanmanın ek masraflarından ve maliyetlerinden kaçınmak ister.İdari ve operasyonel maliyetler gibi bu giderler, üçüncü şahısların olmadığı Blockchain teknolojisi kullanılarak çok yüksek bir orana düşürülür. Örneğin, hiçbir ülkede kripto para biriminde herhangi bir kısıtlama yoktur ve döviz veya işlem ücreti alma şansı yoktur. Bu nedenle, bu, işletme sahiplerinin daha yüksek bir kar marjına sahip olmalarını ve konumları ne olursa olsun müşterilere paraları için en iyi değeri sunmalarını sağlar.

Daha hızlı

Bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve kripto para birimindeki ilerleme, tüccarların ve tüketicilerin dünya çapında bağlantı kurmasını sağlar. Kripto ödeme kullanımı sayesinde, ülkeler arası ödeme, işletmelerin dünya çapında ufuklarını genişletmelerini ve coğrafi konumlarından bağımsız olarak müşterileriyle işlem yapmalarını sağladı. Ayrıca, geleneksel ödeme yöntemiyle karşılaştırıldığında, kripto ödeme aracıların varlığını gerektirmez, bu nedenle onları ortadan kaldırarak daha hızlı bir işlem hızına yol açar.

daha güvenli

Kripto işlemleri, kullanım için inanılmaz derecede güvenli kılan ve işletmeleri gereksiz harcamalardan koruyan banka işlemlerinin aksine geri döndürülemez. Müşteriler, hizmetleri ve ürünleri başarıyla aldıktan sonra para talep ettiğinde, ters ibrazlar kötü niyetli olma eğilimindedir. Kripto para birimi ödemesi, genellikle ters ibrazların kurbanı olan küçük işletmeleri korur. Binance Pay gibi kripto ödeme sağlayıcıları, tüccarların ticari işlemler gerçekleştirirken riskli bir konuma getirilmemesini sağlayarak ters ibraz sahtekarlığının önlenmesine de yardımcı olur.

soğutucu

Bir ödeme aracı olarak kripto para birimi aracılığıyla işletme sahipleri, işletmelerini modern ve benzersiz markalar olarak kurabilirler. Etiketinizi kripto dostu olarak markalamak, sizi ve markanızı çağdaş ve gelecek vaat eden olarak konumlandırmanıza yardımcı olur. Ayrıca Crypto ödeme, müşterinizin ödeme işlemlerini gerçekleştirirken deneyimlerini iyileştirmenize olanak tanır.

daha iyi

Bu kadar çok çevrimiçi alışveriş ve mobil ödeme ile ödeme aracı olarak kripto eklemek, işletmelere ve müşteri ilişkilerine yardımcı olacaktır. Kripto ödeme seçeneği sunarak, müşterilerinize daha fazla ödeme esnekliği sunar ve sınırlı bir ödeme seçeneği nedeniyle herhangi bir kazanç kaybetmemenizi sağlarsınız.

Çözüm

Cryptocurrency, ödeme sistemi için oyunun kurallarını değiştiriyor.Son olarak, daha fazla insan kripto para birimi ile ödeme yapma konusunda rahat oluyor. O halde bu olağanüstü değişimi kaçırmayın. Bunun yerine, bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul etmek için maksimum hazırlık yapmaya başlayın.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.