Madeni Paralarda Bu Hafta: Neredeyse Her İlk 100 Kripto Para Birimi, LUNA Alttan Sıyrıldıkça Batıyor

Madeni Paralarda Bu Hafta: Neredeyse Her İlk 100 Kripto Para Birimi, LUNA Alttan Sıyrıldıkça Batıyor

decrypt.co

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Madeni paralarda bu hafta Solana Polkadot ve Ethereum tum zamanlarin

Bu hafta madeni paralarla. Şifre Çözme için Mitchell Preffer tarafından hazırlanan çizim

Üstüne bir bakış şifresini çöz Bu hafta ana sayfa, küresel kripto endüstrisinin bir panik kovanı olduğunu görmek için yeterli olurdu.

Kriptonun en çılgın haftası Birazını gördüm 200 milyar dolar Toplam piyasa değerinin Çarşamba ve Perşembe günleri arasında buharlaştığı, endüstri liderleri Bitcoin ve Ethereum’un düşük seviyelere düştüğü görüldü. 2020’den beri görülmediElon Musk ve Michael Saylor gibi kurumsal balinaları koyarak sualtında geri. Dahası, Huobi’deki analistlere göre, dibe ulaşmadık.

Terra’nın önde gelen kripto para birimi LUNA – geçen hafta dünyanın ilk 10’undan biri –sıfıra düştü. LUNA sadece geçen ay 118.19$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti ve şu anda bir kuruşun çok altında işlem görüyor.

LUNA’nın ölümü neden oldu çöküş CoinMarketCap’e göre, Terra’nın diğer önde gelen madeni parası olan dolar sabitlenmiş UST, Cuma günü 13 sentte dibe vurdu. Bu yazı itibariyle bugün biraz yükseldi ve 19 sente çıktı.

Haftanın numaraları

şimdi art arda altıncı hafta Piyasa değerine göre neredeyse her ilk 100 kripto para birimi hafta sonunu çift haneli yüzdelerle başlattığından, piyasa düşüşü. Bitcoin geçen haftaya göre %20 düşüşle 28.809$’dan işlem gördü ve Ethereum %27 düşüşle 1.968$’a düştü.

Haftanın en büyük kaybedenleri arasında: Cosmos %43 düşüşle 9.68$’a, Algorand %43 düşüşle 0,42$’a, NEAR Protocol %43 düşüşle 6.05$’a, Polygon %40 düşüşle 0,62$’a ve Avalanche %48 düşüşle 29.83$’a düştü.

Bu hafta kazanan tek ilk 100 kripto para, %7,1 artarak 1.419 dolara yükselen 1,4 milyar dolar ile piyasa değerine göre 42. en büyük kripto para birimi olan Maker oldu.

haftanın haberleri

Terra’nın çöküşünün yanı sıra, haber döngüsü, stabilcoin düzenlemesiyle ilgili artan konuşmalara rağmen, son birkaç ay kadar devam etti.

Pazartesi günü, Instagram test ettiğini duyurdu NFT bağlantısı bir avuç ABD merkezli koleksiyoncu ve yaratıcıyla. Pilot uygulama, testçilerin kripto cüzdanlarını hesaplarına bağlamasına ve doğrulanmış koleksiyonları görüntülemesine olanak tanır. Ana şirket Meta ayrıca Facebook NFT desteğinin yakında beklendiğini söyledi.

Ekonomist ve eski para basmayan Nouriel Roubini, bir basın açıklamasına göre enflasyona dayanıklı, dolara sabitlenmiş bir sabit para üzerinde çalışmaya başladı. Bloomberg raporu Pazartesi gününde. Roubini’den Atlas Capital, “United Sovereign Governance Gold” için teknoloji geliştirmek üzere Andreessen Horowitz destekli Web3 geliştiricisi Mysten Labs’ı görevlendirdi. Optimize edilmiş dolar” Proje, 2018’de kriptoyu “Tüm Dolandırıcılıkların Anası” olarak adlandıran 37 sayfalık bir konuşma yapan Roubini için tam bir dönüş.

Yine Pazartesi günü, Salvadorlu diktatör Nayyib Bukele, yaklaşık 15.3 milyon dolardan 500 BTC satın aldı. Bu, El Salvador’un Bitcoin zulasının toplam sayısını 2.300’e veya yaklaşık 66 milyon dolara çıkardı – şu anda 6.25 milyon dolar (% 9) şifresini çöz satın alma bildirdi. Toplamda, Bukele Delikte 37 milyon dolar bugün.

Salı günü, Hazine Bakanı Janet Yellen, Terra’nın çöküşünün neden stabilcoinlerin bir örneği olduğunu vurguladı. acilen düzenlenmesi gerekiyor. Perşembe günü Yellen yine kriptodan bahsetti ve bu sefer sektörün 1,23 trilyon dolarlık piyasa değerinin ABD finansal sistemi için sistemik bir risk oluşturmadığını ve buna bağlı olarak stabilcoinlerin de olmadığını söyledi.ama çok hızlı büyüyorlar ve yüzyıllardır banka hücumlarından bildiğimiz aynı tür riskleri sunuyoruz.”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu sandalye Gary Gensler seviyeli sert eleştiri ile bir röportaj sırasında kripto para borsalarında ve stablecoin’lerde Bloomberg Salı günü. Pek çok büyük borsanın saklama, piyasa yapıcılığı ve alım satım hizmetlerini geleneksel borsaların gerektirdiği şekilde ayırmadan yürüttüğü gerçeğine itiraz eden Gensler, onları “müşterilerine karşı pazar payı yaptıkları için genellikle müşterilerine karşı alım satım yapmakla” suçladı.

Aynı gün, Almanya’nın federal maliye bakanlığı (BMF), ülkenin ilk rehberlik kripto para birimlerinin gelir vergisi muamelesi hakkında. Parlamento Devlet Sekreteri Katja Hessel yaptığı açıklamada, Bir deyim gibi kripto para birimlerinin satışı Bitcoin veya Ethereum varlıklara sahip olduktan bir yıl sonra bireyler için vergiden muaftır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.