LUNA, STEPN ve BAYC Kripto Piyasasının Ayıları Sorumluluğu Alırken Düşüş

LUNA, STEPN ve BAYC Kripto Piyasasının Ayıları Sorumluluğu Alırken Düşüş

btcmanager.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hafta sonu boyunca, kripto para piyasası büyük bir satış yaşadı. Bitcoin ve daha geniş piyasa, %10 civarında kayıp yaşadı ve geçen hafta sonu itibariyle 33.500$ civarında işlem gördü.

LUNA çöküyor

Blockchain Backer tarafından yapılan bir Twitter gönderisine göre, 100 günlük hareketli ortalamanın altına bir düşüş, daha derin bir satışı tetikleyebilir. Son üç gün şimdiden yaklaşık 250 milyar dolarlık yatırımcı servetini aşındırdı.

Kripto analisti Colin Wu’nun açıkladığı gibi:

“Dolaşımdaki LUNA arzı tek bir günde 957.201 artarak 91.357 milyona ulaştı ve 8 Nisan’dan bu yana tek bir günde LUNA’nın dolaşımdaki arzı için yeni bir rekor kırdı”.

LUNA ise son 24 saatte %5,36 azaldı. Son yedi gün içinde Luna’nın fiyatı %26 düştü.

Luna’nın fiyatı haftalık 62$ destek seviyesinin altında 61.12$’da işlem görüyor. Bu seviye, alıcıların zorlandığını ve fiyatın 46.28$ veya daha da altına düşmesine neden olabileceğini öne sürdüğü için önemlidir. Alıcılar başarısız olmaya devam ederse 43,56 dolarlık destek tabanını kırabilirler.

Mevcut duruma rağmen, 75,53 doların üzerinde altı saatlik bir mum kapanışı, Luna’nın fiyatına ilişkin olumsuz baş-omuz tezini geçersiz kılabilir. Fiyat bu seviyenin üzerinde kapanırsa, LUNA bir sonraki direnç seviyesini 87.84 $ olarak belirleyebilir.

STEPN, İstikrarlı Bir Büyümenin Ardından Düzeltiyor

STEPN’deki GST, Solana’daki GST’yi aştı. Bu nedenle, platformdaki NFT taban fiyatlarını yaklaşık 13.000$’a yükseltti. Bunun ana nedeni, STEPN’in Solana ve BSC arasında zincirler arası bir köprü oluşturmamış olmasıdır.

STEPN, geçen yıl halka açık beta lansmanından bu yana aylık 2,3 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 500.000’den fazla günlük aktif kullanıcıyla canlı bir topluluk haline geldi. 30 Mart’ta platformun yönetimi, Ethereum ve Bitcoin’i aşan işlemlerle eşi görülmemiş seviyelere ulaştı.

GMT düne göre %2,49 düşüşle 2,61 dolardan işlem görüyor. Düşen fiyat, fiyatı %30.000’in üzerine çıktıktan sonra kar elde eden yatırımcılara bağlanabilir. Borsadaki düşüş, diğer varlıkların fiyatlarındaki düşüşü de yansıttı.

Birkaç parabolik ralli yaşadıktan sonra, STEPN’in fiyatı önemli ölçüde düzeldi. DonAlt’a göre, proje önümüzdeki hafta daha fazla oynaklık görebilir. Bu hamle yatırımcılar için bir satın alma fırsatı olabilir.

NFT İşlem Hacmi Düştükçe BAYC Düşüyor

NFTgo tarafından bildirildiği üzere, Yuga Labs serisi NFT’lerin işlem hacmi son 24 saat içinde önemli ölçüde azaldı. Ayrıca MAYC ve BAYC’nin işlem hacimleri sırasıyla %44, %41 ve %30 oranında düştü. Ayrıca, BAYC taban fiyatı 100 ETH’nin altına düştü.

Tamamı Ethereum’da işlem gören Yuga Labs koleksiyonlarına ek olarak, NFT’ler için en aktif on blok zincirinden sekizindeki satış hacmi, son yedi gün içinde çift haneli kayıplar yaşadı.

Yuga Labs’in Ethereum’da işlem gören koleksiyonlarına ek olarak, diğer blok zincirlerindeki satış hacmi de son piyasa oynaklığından etkilendi. CryptoSlam tarafından toplanan verilere göre Solana, Flow, Ronin, BSC, Panini, Avalanche ve WAX ​​gibi çeşitli blok zincirlerinin ortalama satış hacmi %20’nin üzerinde düştü.

Geçen hafta, NFT ticareti yapan aktif piyasa cüzdanlarının sayısı düştü. 1 Mayıs’tan bu yana toplam alıcı sayısı da azaldı. Fungible olmayan piyasa analiz aracına göre, aktif piyasa cüzdanlarının sayısı %60’ın üzerinde azaldı. Toplam benzersiz alıcı sayısı da neredeyse %80 oranında düştü.

2022’de Yeni Finansal Teknoloji (NFT) ticaretine yavaş başlamaya rağmen, uzmanlar endüstrinin 2027 yılına kadar 4,5 kat büyümesini bekliyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.