Luna Foundation Guard, stabilcoin sabitini savunmak için BTC ve UST cinsinden 1,5 milyar dolar borç vereceğini söyledi

Luna Foundation Guard, stabilcoin sabitini savunmak için BTC ve UST cinsinden 1,5 milyar dolar borç vereceğini söyledi

www.theblockcrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Luna Foundation Guard (LFG) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bir piyasa oynaklığı döneminde ikincisinin sabitleyicisini savunmak için yüz milyonlarca dolar değerinde bitcoin ve stabilcoin UST ödünç vereceğini söyledi.

The Block tarafından Pazar günü bildirildiği üzere, UST – Terra kripto ekosistemine bağlı algoritmik stabilcoin – amaçlanan 1 $ paritesinin altına düştü, ancak o zamandan beri Cumartesi günkü en düşük seviyeden bu yana toparlandı. Basın zamanında UST, Binance’de USDT karşısında 0,9955 dolardan işlem görüyor.

Bir tweet dizisinde LFG, “özellikle volatilite ve eski piyasalardaki makro koşulların belirsizliği altında, $UST sabitleyici ve daha geniş Terra ekonomisinin istikrarını proaktif olarak savunacağını” söyledi.

Grup sözlerine şöyle devam etti:

4/ Sonuç olarak, LFG Konseyi aşağıdakileri yürütmek için oy kullandı:

– UST sabitleyicinin korunmasına yardımcı olmak için OTC ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç verin.

– Piyasa koşulları normalleştikçe BTC biriktirmek için 750 milyon UST ödünç verin.

— LFG | Luna Foundation Guard (@LFG_org) 9 Mayıs 2022

“Tüccarlar, hem #1 hem de #2’yi elde etmeye yardımcı olmak için pazarın her iki tarafındaki sermayeyi takas edecekler ve sonunda, piyasa koşulları giderek istikrar kazandıkça LFG Rezerv havuzunun (BTC cinsinden) paritesini koruyacaklar” diye devam etti.

LFG’nin yönetim konseyinde diğerleri arasında Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Terraform Labs araştırma başkanı Nicholas Platias ve Jump Crypto başkanı Kanav Kariya yer alıyor.

Singapur merkezli kar amacı gütmeyen grup, o sırada yapılan bir duyuruya göre, Terra ekosistemini ve “Terra’nın algoritmik stabilcoinlerinin sürdürülebilirliğini ve istikrarını” desteklemek için Ocak ayında kuruldu.

Şubat ayında The Block, LFG’nin UST’nin sabitleyicisi için bir destek mekanizması olarak hizmet etmesi amaçlanan bitcoin tabanlı bir rezerv oluşturmak için 1 milyar dolar topladığını bildirdi. Bu haftanın başlarından itibaren, LFG rezervinde 3 milyar dolardan fazla bitcoin tuttu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.