LUNA Fiyatı %1500 Arttı, Satın Alma Zamanı mı Yoksa Başka Bir Tuzak mı?

LUNA Fiyatı %1500 Arttı, Satın Alma Zamanı mı Yoksa Başka Bir Tuzak mı?

coinape.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Terra (LUNA) tokeni ve istikrarlı parası UST, tarihi bir çöplükte yere düştü. Dünyadaki hemen hemen her büyük kripto ticaret borsası, her iki jetonu da platformlarından kaldırdı. LUNA sadece 7 gün içinde değerinin %100’ünü kaybetti. Ancak, tokenin son fiyat güncellemesi yatırımcılar arasında bazı şüphelere yol açtı.

LUNA fiyatı %1500 arttı

LUNA token fiyatı son 24 saatte % 1500 gibi muazzam bir artış gösterdi. Ortalama 0,00049 $ fiyatla işlem görüyor. Daha önce Terra, blok zincirinin büyük çöküşün ardından üretim bloğuna devam ettiğini duyurdu. Doğrulayıcılar zincir içi takasları devre dışı bırakmayı kabul ederken.

Luna’nın 24 işlem hacmi %2000 gibi devasa bir artışla 6.8 milyar dolara ulaştı. Bu arada, Terra’nın dolara sabitlenmiş stabilcoin UST olması da son 24 saatte %23 arttı. UST, ağır düşüşten kurtularak 0.215 dolardan işlem görüyor. Hala 2.4 milyar doların üzerinde bir toplam piyasa değerine sahip.

En büyük kripto borsası Binance, platformunda LUNA/BUSD ve UST/BUSD için spot alım satımı açtı. Ayrıca, her iki token için aynı anda para yatırma ve çekme işlemlerine de izin verdi. Ancak, yatırımcılara belirteçlerin temelleri hakkında kendi araştırmalarını yapmaları için bir uyarı bıraktı.

Terra BTC rezervini kullanacak mı?

Son 24 saat içinde LUNA için ticaret çok dalgalı oldu. Ölü bir madeni paranın fiyatındaki bu ani artış, bazı doğru soruları gündeme getiriyor. Bu, uzmanların daha fazla para getirmek için koyduğu başka bir halı çekme veya Boğa tuzağı mı?

Terra’nın kurucusu Do Kwon, tarihi UST depegging’de fonlarını kaybeden topluluk ve sahipleri için nasıl hissettiğini ortaya koydu. Ekibin, depegging olayı sırasında Luna Foundation Guard Bitcoin rezervlerinin kullanımını belgelemek için çalıştığını belirtti. Raporlara göre, LFG BTC rezervi yaklaşık 70.736 Bitcoin tutuyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.