LUNA Crash’in ETP Verenleri Maruz Kalmalarından Terliyor

LUNA Crash’in ETP Verenleri Maruz Kalmalarından Terliyor

Blockworks.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Son günlerde TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) fiyat düşüşlerinin ortasında, ETP ihraççıları ikinci varlığa olan risklerini yönetmeye çalışıyor.

İsviçre merkezli varlık yöneticisi 21Shares, dünyanın ilk Terra ETP’sini (borsada işlem gören ürün) Ocak ayında SIX Swiss Exchange’de piyasaya sürdü. CEO Hany Rashwan, o sırada yaptığı açıklamada, firmanın “çok etkilendiğini” söyledi. [the Terra ecosystem’s] geliştirme ve çekiş.

Ancak algoritmik stabilcoin UST’nin fiyatı son günlerde hedeflenen 1 dolarlık sabit fiyatının çok altına düştü – 21Shares Terra ETP’nin izlediği Terra blok zincirinin yerel para birimi LUNA, 24 saatte yaklaşık %97 düşerek 4’e düştü: Perşembe 30:00 ET.

21Shares ETP’leri, temel varlıklarının performansına bire bir maruz kalma sağlamak için tasarlanmıştır. Bir 21Shares sözcüsü Blockworks’e verdiği demeçte, LUNA’nın fiyatı sıfıra düşerse fon da düşecek.

Temsilci, “LUNA düşük fiyatlar ve yüksek oynaklık yaşadığından, döviz marjlarının genişlemeye devam etmesi muhtemeldir, bu da sonuçta borsaların o kısmında listeden çıkarmaya yol açabilir” dedi.

21Shares ayrıca, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto varlığından oluşan bir endeksin yatırım sonuçlarını takip etmeye çalışan Crypto Basket 10 ETP gibi endeksler de sunuyor. 4 Nisan’da yayınlanan bir bilgi notuna göre Terra, endeksin %3,68’ini oluşturuyordu. 21Shares’in web sitesine göre Terra artık %0 ağırlığa yakın.

Temsilci, “Endekslenmiş ürünlerimiz, geleneksel varlıklar gibi dijital varlıkların zaman zaman önemli dalgalanmalar yaşayabileceğini ve belirsizliğin herhangi bir yatırımın doğasında olduğunu kabul ederek geniş bir kripto para yelpazesine çeşitlendirilmiş maruz kalma sağlamayı amaçlıyor” dedi. “Ürünlerimizi, amaçlanan riskleri sağladıklarından emin olmak ve yatırımcıların bu gelişmekte olan ve bazen değişken varlık sınıfına iyi çeşitlendirilmiş maruz kalmalarına izin vermek için titizlikle izleyeceğimize söz veriyoruz.”

DeFi Technologies iştiraki Valor, Şubat ayında Nordic Growth Market’te (NGM) bir Terra ETP başlattı.

Valor CEO’su Tommy Fransson, Terra’daki düşüşün endüstri için “zor bir zaman” yarattığını ve varlığa yatırım yapan ETP’lerin bir darbe aldığını belirtti.

“Terra’nın fiyatındaki hızlı düşüş, tüm ticaretin durmasına neden oldu. [NGM] takas” dedi. “Durumu yakından izlemeye devam edeceğiz. Öncelikli odak noktamız her zaman yatırımcı olacak ve risk iştahlarının izin verdiği ölçüde katılımlarında özerkliklerini sağlamaktır.”

Varlık yöneticisi WisdomTree’nin dijital varlık başkanı Will Peck, birçok finansal danışmanın müşteriler için çeşitlendirilmiş kripto maruziyeti elde etmeye çalıştığını belirtti. Firma, RWM WisdomTree Kripto Endeksini, volatiliteden LUNA gibi herhangi bir kripto varlığa olan etkiyi en aza indirecek şekilde yarattı.

Endeks, 1. katman ağlarına, 2. katman protokollerine, oracle ağlarına, kripto endeksleme hizmetlerine, merkezi olmayan finansa (DeFi) ve meta veriye maruz kalma sunar. 22 Nisan’da yayınlanan bir bilgi notuna göre, Terra endekste %7,5’lik bir ağırlığa sahipti. LUNA, Çarşamba günü %0,17’lik bir ağırlığa sahipti.

Peck, “Endeks yapısını denetleyen endeks metodolojisi ve endeks komitesi, kripto varlık kullanım durumlarını ve kripto ekosisteminin önemini dikkate alan bir sürece odaklanıyor.” Dedi. “LUNA, daha geniş kripto piyasası olayları ve diğer kripto varlıklarla birlikte, devam eden bir süreç olan bu bağlamda değerlendirilir.” 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.