LUNA ‘çılgın oynaklık’ sırasında %600 kazanırken Bitcoin 30 bin doların altında kalıyor

LUNA ‘çılgın oynaklık’ sırasında %600 kazanırken Bitcoin 30 bin doların altında kalıyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin (BTC), tüccarlar nispeten istikrarlı bir hafta sonu için sabırsızlandıkları için 14 Mayıs’a kadar 30.000 doları geri alamadı.

LUNA cilgin oynaklik sirasinda 600 kazanirken Bitcoin 30 bin dolarin

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitfinex uzun vadeli güç topluyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’yi 30.000 $ seviyesinin altında kalırken takip etti ve şimdi hızla direnç haline geldi.

Parite, geri çekilmeden önce 31.000$’a utangaç bir şekilde ulaşırken, geleneksel piyasa işlem haftasının sonuna yaklaşmakta olan yeni bir makro dip olduğuna dair yeni uyarılar eşlik etti.

#Bitcoin – Hafta sonuna girmeden önce H & S’nin tersini alabiliriz gibi görünüyor. Bu 4 saatlik mum tutuşunu ve yukarı doğru hareket ettiğini görmeyi umarak, sonra kâr amaçlı durakları hareket ettireceğim ve hafta sonu boyunca sürmesine izin vereceğim. %2 risk, %2 durdurma kaybı. pic.twitter.com/lxRuk3M43G

— IncomeSharks (@IncomeSharks) 14 Mayıs 2022

Toz çöktüğü için herkes kenarda kalmadı. Büyük borsa Bitfinex’te uzun kaldıraç, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşarak genişlemeye devam etti.

Yorumcu Johal Miles, trendi gösteren bir grafiğin yanında “Bir gün daha geçti ve Bitfinexor’lar sanki biri kafasına silah dayamış gibi yükleniyor” dedi.

Terra planları çılgınca LUNA hareketlerini ateşliyor

Yine de dikkatler daha çok Blockchain protokolü Terra’nın o günkü LUNA belirtecine odaklandı.

İlgili: BitKwonnect? ‘Luna Brothers’ anı, Terra inflate token arzını bir gecede %3,500 görüyor

LUNA, bir hafta içinde neredeyse tüm değerini kaybettikten sonra, 100$’ın üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyelerine kıyasla küçük ama kısa vadeli tüccarlar için oldukça kazançlı bir toparlanma gördü.

6,9 trilyon token arzına rağmen, LUNA daha sonra yaratıcı Terra’nın ekosistemini “canlandırmayı” planladığı haberi üzerine taban fiyatından 100 kat değer kazandı.

Fiyat hareketiyle karşı karşıya kalan birçok kişi inanamadı.

(1$’a geri dönmek için sadece birkaç 100x daha gerekir)

— Luke Martin (@VentureCoinist) 14 Mayıs 2022

Cointelegraph’a katkıda bulunan Michaël van de Poppe, “LUNA $ üzerindeki oynaklık kesinlikle delice” yorumunu yaptı ve “ticareti biraz kafa dağıtmak için harika bir hafta sonu” olduğunu ekledi.

1652535322 729 LUNA cilgin oynaklik sirasinda 600 kazanirken Bitcoin 30 bin dolarin

LUNA/USD 5 dakikalık mum grafiği (Bitfinex). Kaynak: TradingView

Binance borsasında alım satım zaten durdurulmuşken, LUNA/USD yine de, fiyatları dakikadan dakikaya ve alım satım yerleri arasında çılgınca değişen, oldukça riskli bir portföy ilavesi olarak kaldı.

Hafta boyunca çoğu kez alım yapanlar ise tersine pozisyonlarında neredeyse toplam kayıplarla karşılaştı.

Luna’nın şu anda bir satın alma ve elde tutma olduğunu gerçekten düşünmüyorum, bu riskli bir oyun. Bununla ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

Eğer takas etmeye çalışıyorsanız dikkatli olun!

— Altcoin Gordon (@AltcoinGordon) 14 Mayıs 2022

Yazının yazıldığı sırada LUNA/USD, Bitfinex’te 0,027 dolardan işlem gördü ve günün erken saatlerinde 0,034 dolara yükseldi – haftanın tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,0049 doların %593 üzerinde.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.