Lighthouse Labs, metaverse arama motoru oluşturmak için tohum turunda 7 milyon dolar topladı

Lighthouse Labs, metaverse arama motoru oluşturmak için tohum turunda 7 milyon dolar topladı

www.theblockcrypto.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Montreal merkezli kripto girişimi Lighthouse Labs, metaverse arama motorunun yaz lansmanından önce 7 milyon dolarlık tohum fonu topladı.

Accel, BlockTower ve Animoca Brands liderliğindeki turun ardından şirket yaptığı açıklamada, platformun yerleri, etkinlikleri, toplulukları ve farklı metaverselerdeki insanları tek bir giriş noktasından aranabilir hale getireceğini söyledi.

Kurucu ortak Jonathan Brun, “Şu anda, metaverse’deki keşif, bir şeyler bulmak için bir oyundan diğerine atlamanız gereken internetten çok, her şeye tek bir giriş noktasından erişebileceğiniz bir oyun gibi geliyor” dedi. ve Lighthouse CEO’su, yaptığı açıklamada.

Zincir içi veriler için, kurucu ortak ve CTO Justine Massicotte, şirketin bilgileri endekslemek için alt grafikleri kullanacağını, zincir dışı veriler için ise Lighthouse’ın meta veri şirketleri ile doğrudan ortaklıklar yoluyla toplayacağını açıkladı.

Şirket, değerlendirmesini paylaşmadığını veya şu anda hangi metaverse şirketleri ile çalıştığını söylese de, fonlama turu aracılığıyla metaverse şirketleri ile olan bağlantılarını vurguladı. Yatırımcı Animoca Brands, web sitesine göre portföyünde 21 metaverse şirketi ve kardeş şirketi The Sandbox’ın kurucuları, başka bir katılımcı yatırımcı olan Sparkle Ventures’ın genel ortaklarıdır.

White Star Capital, Gemini Frontier Fund ve The Graph çekirdek geliştiricisi StreamingFast da, Nansen kurucusu Alex Svanevik, POAP kurucusu Patricio Worthalter, Messari kurucusu Ryan Selkis ve Exclusible kurucusu Thibault Launay gibi bireysel yatırımcıların katıldığı tura katıldı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.