LFG, Kuruluşun Ek 2 Milyar Dolar Artırdığı Bildirildiğine Göre TerraUSD (UST) 1 Dolarlık Sabit Tutmaya Hazır

LFG, Kuruluşun Ek 2 Milyar Dolar Artırdığı Bildirildiğine Göre TerraUSD (UST) 1 Dolarlık Sabit Tutmaya Hazır

thecryptobasic.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Terra, stablecoin’in değerini 1,00 $’a geri döndürmek için yatırımcıların güvenini geri kazanmak için mümkün olan her şeyi yapıyor.


TerraUSD’nin (UST) 1,00 dolarlık sabit değerini korumasını sağlamaktan sorumlu kar amacı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), üç günde iki kez değerini kaybettikten sonra stabilcoin’in 1 dolarlık sabit değerini geri kazanmasını sağlamak için her şeyi yapıyor.

Coingecko verilerine göre, Bitcoin’i (BTC) rezerv desteği olarak benimsemesi nedeniyle büyük ilgi gören popüler stablecoin, yatırımcıların güven kaybının ardından 0,66 $’a kadar düştükten sonra dün 1,00 $’lık sabit parasını kaybetti. proje.

Diğer sabit paralardan farklı olarak UST, fiyatı Bitcoin, Ethereum, Ripple vb. gibi diğer kripto para birimleriyle birlikte dalgalandığı için son 24 saat içinde büyük ölçüde istikrarsızdı.

Terra Yatırımcıların Güvenini Yeniden Kazanmaya Çalışıyor

Çoğunlukla, son zamanlarda Terra’nın UST desteğine yatırımcılardan güven eksikliği olmuştur. Bununla birlikte, bu korkuları ortadan kaldırmak için LFG, istikrarlı madeni paraya daha fazla destek sağlamak ve 1,00 dolarlık sabitini korumak için rezervine 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin daha eklediğini duyurmaya devam etti.

Stabil madeni para hafta sonu 0.98 dolara düştüğü için satın alma önemli bir sonuç vermedi.

UST değerindeki daha fazla kaybı azaltmak amacıyla, Terra’nın kurucu ortağı olan LFG via Do Kwon, kar amacı gütmeyen kuruluşun UST ve Bitcoin’de tahsis edilecek olan borsalara 1,5 milyar dolar borç vereceğini duyurdu.

1/ LFG Konseyi, UST etrafındaki piyasa endişelerini gidermek için 1,5 milyar sermaye (BTC’de 0,75 milyar, UST’de 0,75 milyar) dağıtmayı oyladı. Neden ve nasıl olduğuna dair biraz daha bağlam: https://t.co/TfaAPkzgUJ

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 9 Mayıs 2022

Bu çabalara rağmen, UST dün hala 0,66 $’a düştü. Bu arada, LFG, stabilcoin için hasar kontrolü sağlamak ve muhtemelen önümüzdeki günlerde veya haftalarda yatırımcıların güvenini geri kazanmak için 24 saat çalışıyor.

Terra’nın 2 Milyar Dolar Topladığı Bildirildi

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak’a göre, bugün erken saatlerde LFG’nin 1.00 dolarlık UST’yi daha fazla korumak için yatırımcılardan 2 milyar dolar daha artırdığı bildirildi.

Cermak, LFG’nin Jump, Alameda Research ve diğer pek çok yatırımcı gibi yatırımcılardan 2 milyar dolar topladığına dair söylentilerin olduğunu kaydetti.

Jump, Alameda vb.’nin UST’yi “kurtarmak” için 2 milyar dolar daha sağladığı hakkında yayılan bir söylenti var. Bu söylenti doğru olsun ya da olmasın, yayılmaları çok mantıklı. Buradaki en büyük soru, mucize eseri 1 dolara çıkarsalar bile, güven geri dönülmez bir şekilde gitti.

— Larry Cermak (@lawmaster) 10 Mayıs 2022

Ancak, raporu geri alma veya reddetme ihtiyacı hissetmese de Cermak, LFG’nin UST’nin değerini 1,00$’a yükseltmesi durumunda, yatırımcıların projeye olan güveninin çoktan gitmiş olduğunu kaydetti.

“Şahsen şu anda onu kurtarmanın tek yolunun tamamen (veya potansiyel olarak tama çok yakın) teminat vermek olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde, bir daha kullanıldığını görmüyorum.” Cermak ekledi.

Terra ve LUNA Performansı

Yazma sırasında, stablecoin’in son 24 saatte yaklaşık %14 düşüşle şu anda 0,864 dolar civarında işlem görmesi dikkat çekici.

UST’nin düşüşü, dünden beri serbest düşüşte olan Terra blok zincirinin yerel kripto para birimi olan $LUNA’yı da etkiledi.

LUNA, son 24 saat içinde 0.69$’dan 0.24$’a düştüğünü gördü. Basın zamanında, LUNA büyük borsalarda 0,29 dolar civarında işlem görüyor ve geçen gün %52,4’lük bir düşüş trendini temsil ediyor.

Bu arada, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası bugün erken saatlerde, borsanın son 24 saat içinde aldığı para çekme taleplerinin sayısındaki artışın ardından LUNA’nın geri çekilmesini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.