Küresel Kripto Regülatörü 2023’te Ortaya Çıkabilir

Küresel Kripto Regülatörü 2023’te Ortaya Çıkabilir

u.bugün

29 m


Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu CEO’su ve Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) başkanı Ashley Alder’e göre, tüm dünyadaki güvenlik komisyonlarının 2023’te ortak bir kripto düzenleyici kurum başlatması muhtemel.

Alder, dijital varlık patlamasının iklim değişikliği ve pandeminin yanı sıra yetkililerin göz ardı edemeyeceği ana gündemlerden biri olduğunu söyleyerek açıklamasını somutlaştırdı.

Açıklama, son birkaç gün içinde gerçekleşen Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu sırasında yapıldı.

IOSCO başkanı konuşmasında, siber güvenlik, operasyonel sürdürülebilirlik ve zayıf şeffaflığın düzenleyicilerin geride kalmaya devam ettiği ana riskler ve konular olduğunu belirterek “kurumsal düzeydeki görüşmelerde bu konuda (kripto) endişe duvarına” değindi.

Alder’ın görüşüne göre, üç C – İklim, COVID ve Kripto – hepsi çok önemli konulardır ve eşit derecede riskli konular olarak kabul edilmelidir.

Alder’in görüşüne göre çözüm, küresel bir ortak düzenleyici oluşturma alanında bir yerde. Halihazırda kurulmuş olan iklim finansmanı grubu G20’ye benzer bir şekilde, tüm dünyadaki kripto kurallarını en iyi şekilde hizalayabilecek tek düzenleyici.

Yönetmelik sıkılaştırılıyor

Son yıllarda kripto, aşırı düzenleyici baskıdan kaçınmayı başardı.

Pastanın küçük parçalarından yenilmek üzere vazgeçen kripto meraklıları, düzenleyicilerden uzaklaştı.

Son yıllarda, giderek daha fazla teknolojik olarak karmaşık ve ağır ürünler yaratırken, aynı zamanda yetkililerle işbirliği yapmak zorunda kalmadan kitlesel kabulü dört gözle bekliyorlar.

Ancak, kurumsal yatırımcıların gelişi ve geçen yılki inanılmaz sermaye akışıyla, iki karşıt kamp kendilerini dijital varlıkların düzenlenmesi konusunda bir fikir birliğine varma ihtiyacıyla karşı karşıya buldu.

Terra’nın son hikayesi de iyi görünmüyor, yetkililerden daha fazla olumsuz ilgi görüyor ve onlara söylemlerini daha da sıkılaştırma şansı veriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.