Kullanıcı Sinyalli Yumuşak Çatallarla Bitcoin Değişiklikleri

Kullanıcı Sinyalli Yumuşak Çatallarla Bitcoin Değişiklikleri

bitcoinmagazine.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


“Bitcoin, Açıklamalı”nın bu bölümünde, Aaron van Werden ve Sjors Provoost, kime sorduğunuza bağlı olarak Kullanıcı Tarafından Reddedilen Yumuşak Çatallar veya Kullanıcı Dirençli Yumuşak Çatallar anlamına gelen URSF’leri tartışıyor. URSF’ler, Bitcoin’in yükseltme mekanizması araç setinde yakın zamanda tanıtılan bir araçtır.

Bölümün ilk bölümünde, van Werden ve Provoost, URSF’lerin en iyi şekilde, zorunlu sinyalleme ile Kullanıcı Tarafından Etkinleştirilen Yumuşak Çatalların (UASF’ler) ayna eşdeğeri olarak kabul edildiğini açıklıyor. UASF’ler bir soft-fork aktivasyon penceresinin sonuna doğru soft fork için hazır olduğunu göstermeyen blokları reddederken, URSF’ler bu blokları reddedecektir. yapmak sinyal. Hem UASF hem de URSF istemcileri dağıtılırsa, prensipte blok zincirinde bir bölünme yaratırlar.

Bölümün ikinci bölümünde ikili, Madenci Etkinleştirilmiş Yumuşak Çatallar (MASF’ler), bayrak günü etkinleştirilmiş UASF’ler ve zorunlu sinyalizasyon UASF’leri arasında değişen çeşitli yumuşak çatal yükseltme mekanizmalarını özetliyor. Van Werden daha sonra neden zorunlu sinyalizasyon UASF’lerinin soft fork’ları dağıtmak için tercih ettiği yöntem olduğuna inandığını ve gelecekte soft fork’u reddetmeyi tercih eden kullanıcılar için neden URSF’lerin ek bir seçenek olarak sunulması gerektiğini düşündüğünü açıklıyor. Van Werden paylaştı, “Tabii ki sorun bu zinciri bölecek, ama… Eğer bir grup insan varsa, hoşgörüsüz bir azınlık varsa, bu kesinlikle bir şey ister ve kesinlikle bunu istemeyen başka bir grup insan varsa, sonra zincir meli bölün… İnsanlar farklı şeyler istiyorlarsa, o zaman farklı şeyler isterler.”

Son olarak, Provoost, İnternet Mühendisliği Görev Gücü (IETF) bağlamında kullanılan “kaba fikir birliği” yönergelerini ve bunun Bitcoin yükseltmeleri için nasıl geçerli olduğunu ortaya koyuyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.