Kriptonun düzenlemeye ihtiyacı var ama doğru yapılmalı: Rapor ve veritabanı

Kriptonun düzenlemeye ihtiyacı var ama doğru yapılmalı: Rapor ve veritabanı

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kriptoya yönelik düzenleyici tutumlar, genellikle kripto endüstrisinin kendisinden daha yavaş bir hızda sürekli olarak gelişmektedir. Kurumlar ve daha geniş halk, net ve kapsamlı düzenlemeler olmadan kripto para birimleriyle çalışmayı ciddi olarak düşünmeyecektir. Ayrıca sektör, çoğu zaman hiçbir yasal sonucu olmayan yaygın dolandırıcılık, kimlik avı ve saldırılardan zarar görmektedir. Bu, yanlış yapanların cüretini artırır ve kriptonun karanlık karakterler için bir arena olarak imajını güçlendirir.

Tablolar ve infografiklerle birlikte raporun tamamını buradan indirin

Cointelegraph Research, yeni bir raporda, stabilcoin’ler, değiştirilemez tokenler (NFT) ile ilgili düzenlemelerin bir değerlendirmesini ve 2021’in sonundan bu yana yaşanan gelişmelere genel bir bakış sunuyor. Haftalık olarak güncellenen yeni bir düzenleme veritabanı, sektördeki tüm güncellemeleri kapsıyor. .

NFT’ler ve stablecoin’ler politika yapıcıları uyurken yakalıyor

2021’deki NFT patlaması, hükümetleri ve uluslararası kuruluşları harekete geçirdi. Ethereum’da 9 milyar doları aşan NFT satışlarıyla, NFT’ler için iyi tanımlanmış bir düzenleyici ortamın ortaya çıkması, pazarın gelecekte sürdürülebilir gelişimi için çok önemlidir. NFT pazarı, yalnızca 2021’in son çeyreğinde 1,5 milyon dolarlık yasa dışı faaliyetlerden sorumluydu. Bu, başka yerlerde meydana gelen kara para aklama ölçeğiyle karşılaştırıldığında çok küçük olsa da, 2022’ye kadar devam edebilecek zararlı bir eğilime işaret ediyor.

Kriptonun duzenlemeye ihtiyaci var ama dogru yapilmali Rapor ve veritabani

Hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Birleşik Krallık’ta, NFT ihraççılarının ve pazaryerlerinin Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın ilkelerine uymaları gerekebilse de, yetkililer varlık sınıfının nasıl sınıflandırılacağı konusunda bazı belirsizliklerle birlikte NFT’ler hakkında net yönergeler getirmede başarısız oldular. uygulamalar.

Cointelegraph Research, dünya çapındaki tüm düzenleyici olayları, Düzenlemeler Veritabanında haftalık olarak kaydeder.

Cointelegraph Araştırma Yönetmeliği Veritabanına buradan erişin

NFT’lere benzer şekilde stabil paralar, politika yapıcıları hazırlıksız yakaladı. Stablecoin arzı, 2021’in başında 26 milyar dolardan 2021’in sonunda 164 milyar dolara beş kat artarak 2022’ye kadar devam ediyor ve toplam arz yılın ilk altı haftasında %6,8 arttı.

Finansal düzenleyicilerin çabalarını küresel ölçekte koordine eden uluslararası bir organ olan Finansal İstikrar Kurulu, 2020 ve 2021 raporlarında stablecoin’ler konusunda eylem çağrısında bulundu ve Temmuz 2022’yi ulusal yargı alanlarında düzenleyici çerçeveler oluşturmak için ön son tarih olarak belirledi. Stabilcoin düzenlemesi, düzenleyiciler için “herkese uyan tek bir çözüm” olmayan TerraUSD (UST) gibi teminatsız, merkezi olmayan ABD dolarına sabitlenmiş sabit paraların ortaya çıkmasıyla daha da karmaşık hale geliyor.

Hükümetler yakalama oyunu oynuyor

Rapor ayrıca 2022’nin ilk yarısındaki gelişmelere derinlemesine dalıyor. Kapsanan bir diğer sektör de merkez bankası dijital para birimleri. Dünya çapında en az 91 ülkede CBDC’lerde kaydedilen ilerleme ile hükümetler dijital para birimlerinin potansiyeline uyanıyor. Gelecek ilerliyor ve yasa koyucuların, yeniliği teşvik eden ancak dijital varlıkların ana akım olarak benimsenmesine izin veren düzenlemeleri zemine getirmek için yapacak önemli işleri var.

1652387640 519 Kriptonun duzenlemeye ihtiyaci var ama dogru yapilmali Rapor ve veritabani

CBDC’ler, vergi uyumluluğunun artması ve finansal işlemlerin daha iyi izlenmesi ile sonuçlanabilir, ancak kripto para biriminin benimsenmesini ciddi şekilde engelleyebilir ve hatta devlet kurumlarının birçok tüketiciye ilham verdiği istikrar ve güvenden yararlandıkları için bazı merkezi olmayan dijital para birimlerinin yerini alabilir.

Kripto, blok zinciri ve endüstrinin geleceği ile ilgilenen herkes bu raporu okuyabilir ve en son gelişmeleri takip eden düzenleme veritabanına erişebilir. Kriptonun düzenlemeye ihtiyacı var, ancak doğru türde olması gerekiyor. İlerlemenin gerçekleşmesini sağlayan ve hükümetler yeniliği teşvik eden ileriye dönük düzenleme ile kripto para birimleri, daha adil bir gelecek ve finansal sistemin yenilenmesi vaatlerini gerçekten yerine getirebilir.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır ve ne bir yatırım tavsiyesi, ne bir yatırım analizi, ne de finansal araçların alım veya satımına yönelik bir davet değildir. Spesifik olarak, belge bireysel yatırım veya diğer tavsiyelerin yerine geçmez.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.