Kripto Varlıkların %99’u Menkul Kıymettir, Bitcoin (BTC) Firebrand Michael Saylor’u Uyardı

Kripto Varlıkların %99’u Menkul Kıymettir, Bitcoin (BTC) Firebrand Michael Saylor’u Uyardı

Dailyhodl.com

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) gibi temel katman kriptoları için uzun vadeli kullanım durumu olduğuna inandığını ortaya koyuyor.

Milyarder yatırımcı, Lex Friedman YouTube kanalıyla yaptığı röportajda, katman 1 blok zincirlerinin yapısının, hız ve güvenliği içeren nihai işlevlerini nasıl belirlediğini açıklıyor.

“Bitcoin’in 1. katmanı hakkında düşünürseniz, [it’s] yerleşim özelliği katmanı ve günde 350.000 veya daha az işlem yapacağız. Yılda 100 milyon işlem, katman-1’deki bant genişliğidir. Devasa güvenlikle bir milyar doları A noktasından B noktasına taşımak ideal bir katman olacaktır.

Katman-1’in rolü iki şeydir: Bir şey, büyük miktarda parayı güvenli bir şekilde uzayda taşımak istiyorum. Katman-1 ile herhangi bir miktarda Bitcoin’i dakikalar içinde dolar karşılığında taşıyabilirim.

Katman-1’in ikinci önemli özelliği, sonsuza kadar sürecek paraya ihtiyacım var. Yok edilemez ve ölümsüz paraya ihtiyacım var. Yani en büyük numara buradan bir milyar doları Tokyo’ya taşımak değil. Büyük hile, buradan bir milyar doları 2140 yılına taşımaktır. Katman-1 ile çözmek istediğimiz şey bu.

New York City’deki en iyi gerçek metafor granit olurdu. İstediğin şey, ana kayadan bir şehir bloğu. Ne zamandır orada? Milyonlarca yıl gibi. Ne kadar hızlı hareket etmesini istiyorsun? yapmazsın. Aslında, en önemli olan tek şey, sapmamasıdır. Yüz yılda bir ayağını saptırırsa, çok fazla. Bir inç ve yüz yıl saparsa, bunu istemeyebilirsiniz.

Yani Bitcoin’in 1. katmanı, üzerine ağırlık koyduğunuz bir temeldir. Üzerine ne kadar ağırlık koyabilirsin? bir trilyon koydun [dollars]10 trilyon, 100 trilyon, katrilyon?”

MicroStrategy kurucusu, Bitcoin’in icadının tarihsel önemini vurgulamaya devam ediyor.

“Yüz yıl dayanacak 100 trilyon dolarlık bir katman-1 oluşturabilmeniz, devrim niteliğindeki atılımdır. [when done for the] İlk kez.

Etik olması ve ortak mülkiyet olması, küresel, izinsiz olması… Böyle bir şeyin olması son derece düşük bir ihtimal. İnsanlar daha önce 50 kez denedi ve hepsi başarısız oldu. Daha sonra 15.000 kez denediler ve hepsi de genel olarak başarısız oldular.

%98’i başarısız oldu ve bir çift daha az başarılı oldu, ancak çoğunlukla bu olağanüstü bir şey.”

Saylor, BTC’yi gerçek mülk olmasa da menkul kıymetler olduğunu söylediği diğer birçok dijital varlık türünden ayırarak övgüde bulunmaya devam ediyor.

“Bitcoin büyülü ve gerçekten yenilik. Bu bir tekillik gibi çünkü insan ırkı tarihinde ilk kez doğru anlaşılmış bir dijital mülk yaratmayı başardığımızı temsil ediyor.

Dijital bir şey yaratmak kolaydır. Fortnite ve Roblox ve Apple TV kredilerindeki her kupon ve her görünüm ve tüm bu şeyler, hepsi dijital bir şeydir, ancak menkul kıymetlerdir.

Hisse senetleri menkul kıymetlerdir. Paypal veya Apple Pay üzerinden para transfer ettiğinizde, özünde bir menkul kıymet veya bir IOU transfer etmiş olursunuz. Ve böylece internet alanında veya siber uzayda nihai yerleşimi olan bir taşıyıcı enstrümanı transfer etmek, bu kritik bir şey ve kripto dünyasındaki herkes bunu yapabilir.

Tüm kriptolar bunu yapabilir, ancak yapamadıkları, %99’unun yapamadıkları şey mülk olmaktır. Onlar menkul kıymetler.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.