Kripto Tüccarları Son 24 Saatte Tasfiyelerde 421 Milyon Dolar Kaybetti

Kripto Tüccarları Son 24 Saatte Tasfiyelerde 421 Milyon Dolar Kaybetti

www.newsbtc.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto piyasası son birkaç gün içinde ileri geri sıçradı. 124.003’ten fazla tüccar 421 milyon dolardan fazla para gördü tasfiye edilmiş fiyatlar dün ve bugün boyunca çılgınca düşerken 24 saatlik bir süre içinde.

Kripto piyasası, Kasım ayından bu yana görülmeyen yeni düşük seviyelere düşüyor. Toplam 421 milyon dolarlık kayıpla, Bitcoin (BTC) kayıpların çoğunu oluşturdu ve onu Ethereum (ETH) yakından takip etti.

İlgili Okuma | TA: Ethereum Ayıları, 2,5 Bin Doların Altındaki Son Düşüşün Ardından Büyük Hedefte

Kripto Tüccarları Tasfiye Rakam

Bu tasfiyelerin çoğu Binance, FTX ve Okex’te gerçekleşti. Sonuç olarak, Bitcoin tüccarları 144 milyon dolar değerinde 4.340 BTC, Ethereum tüccarları 121.81 milyon dolar değerinde 50.180 ETH ve LUNA tüccarları 15.99 milyon dolar değerinde 264.350 jeton kaybetti.

Diğer büyük kripto para birimleri nispeten daha düşük kayıplar gösterdi. Tron’un TRX’ini takip eden vadeli işlemler 8 milyon dolar zarar gördü ve onu 7,54 milyon dolar ile Solana’nın SOL’si izledi. Dogecoin’in DOGE’si 7.24 milyon dolar gösterirken, Stepn’in GMT kayıpları 6.93 milyon dolara ulaştı. Diğer alternatif para birimleri arasında, Ripple (XRP) vadeli işlemleri 6,1 milyon dolar zarar gördü ve onu 5,95 milyon dolar ile Appcoin (APE) izledi.

Kripto Tuccarlari Son 24 Saatte Tasfiyelerde 421 Milyon Dolar Kaybetti

12 saatlik tasfiye rakamları, tüm büyük kripto para birimlerinden 286 milyon dolarlık zararı gösteriyor.

Coinglass verilerine göre, tüccarlar uzun vadeli bahislerin toplam tasfiye tutarının %77.5’ini (327 milyon $) kaybetti. Okex’te 129 milyon dolarlık tasfiye olurken, FTX’teki tüccarlar 107 milyon dolar kaybetti. Binance yatırımcıları tasfiyelerde 94 milyon dolar kaybederek 3. sırada yer alıyor.

Herhangi birinin vadeli “tasfiyelerin” ne olduğunun farkında olmaması durumunda, marj ticaretinin işleyişine kısaca bir göz atmak en iyisidir.

Bir borsa kaldıraçlı bir pozisyonu kapattığında buna tasfiye denir. Bu, tacirin başlangıç ​​marjında ​​kısmi veya tam bir kayıp olduğunda meydana gelir. Tasfiyeler çoğunlukla vadeli işlemlerde gerçekleşir. Çünkü bu, tüccarların gerçek varlıklara sahip olduğu spot ticaretin aksine, yalnızca varlık fiyatlarını izler.

1652130807 958 Kripto Tuccarlari Son 24 Saatte Tasfiyelerde 421 Milyon Dolar Kaybetti

Kripto Pazar Korelasyonu

Kasım 2021’den itibaren kripto para fiyatlarına bakarsak, çok düştüler. Tüm kripto para birimlerinin toplam değeri neredeyse %50 düştü. Tradingview’e göre, Kasım 2021’de toplam kripto para piyasası sermayesi 2,79 trilyon dolara ulaşırken şu anda 1,49 trilyon dolar. Kasım 2021’deki Bitcoin piyasa değeri, toplam piyasa değerinin yaklaşık %45’i olan 1,26 trilyon doları aştı.

İlgili Okuma | BTC 34K $’a Parçalanırken Bitcoin Katliamı Devam Ediyor

Satışa neyin neden olduğu belli değil, ancak kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm piyasaları etkileyen bir gerileme sırasında gerçekleşiyor.

Bu, kripto pazarının daha çok geleneksel pazarlara benzediğini gösteriyor. S&P 500 ve diğer büyük teknoloji firmaları, geçtiğimiz yıl kripto ile daha güçlü bir şekilde ilişkiliydi. Bu nedenle kripto piyasası küresel ekonomiye daha sıkı bir şekilde bağlı.

Pixabay’den öne çıkan resim ve tradeview.com’dan grafik


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.