%90’ın üzerinde tarihsel doğruluğa sahip kripto topluluğu, Ocak 2022 için Bitcoin fiyatını belirliyor

featured

%90’ın üzerinde tarihsel doğruluğa sahip kripto topluluğu, Ocak 2022 için Bitcoin fiyatını belirliyor

%90’ın üzerinde tarihsel doğruluğa sahip kripto topluluğu, Ocak 2022 için Bitcoin fiyatını belirliyor. 2021’de önemli bir büyüme gördükten sonra Bitcoin, kritik 50.000 $ seviyesinin üzerinde ticaret yapmak için mücadele eden yılı kapatıyor, ancak kripto topluluğu, varlığın 2022 yılına kadar işaretin üzerinde değerleneceğini tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatını tahmin etmede tarihsel olarak %90,75 doğruluk oranı kaydeden kripto para topluluğu CoinMarketCap.com, varlığın Ocak 2021’de 110.447 oyla 52.600 dolar civarında işlem göreceğini tahmin ediyor. Eklemek.

Ek olarak, 77.201 topluluk üyesi, gelecek yıl Şubat ayında varlıkta 51.560 dolara kadar küçük bir düzeltme öngörüyor.

90in uzerinde tarihsel dogruluga sahip kripto toplulugu Ocak 2022 icin
Kripto topluluğu tarafından Bitcoin fiyat tahmini. Kaynak: CoinMarketCap
Kripto Topluluğu Bitcoin Fiyat Tahmini Doğruluk Oranı. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin Neden Ocak Ayında Kolayca Yükselebilir?

Bitcoin’in çalkantılı bir yıl sonu olmasına rağmen, yatırımcılar fiyatların toparlanmasını ve sonunda yeni zirvelere ulaşmasını bekliyor. Ancak, piyasadaki mevcut dalgalanmalar, fiyatın her iki yönde de gidebileceğini gösteriyor.

Kısmen, tahmine dayalı olarak topluluk, fiyatın yılın ilk iki ayında nispeten sabit kalmasını bekledikleri için Bitcoin’in biraz kışa girmesini bekliyor. 2018’in son önemli kripto kışının, Bitcoin’in Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşmasından sonra kaydedildiği belirtilmelidir.

2021’de Bitcoin, yaklaşık 69.000 $ gibi yüksek bir seviyeye ulaşan birkaç rekor fiyatla işaretlendi. Ancak kripto kışında ne kadar süreceği belli değil. Genel olarak, Bitcoin, kısmen dünya çapında artan düzenleyici incelemeyle ilgili endişeler nedeniyle, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana zor zamanlar geçirdi.

Bitcoin’in, El Salvador’daki yasal ihale beyanına ek olarak, kurumsal kabulde rekorlar kıran 2021’de elde edilen karlar üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Özellikle, fiyat tahminine dayanarak, kripto topluluğu, varlığın hala 2022’de ödeyebilecek mağazada birkaç kazancı olduğuna inanıyor.

Bitcoin fiyatı ve yükselen enflasyon

Aynı zamanda, tahmin fiyatının artan enflasyondan etkilenmesi bekleniyor. Birkaç piyasa analisti, enflasyonda bir artış öngörüyor ve Bitcoin hedge tezi test ediliyor. Ancak eleştirmenler, Bitcoin’in artan enflasyona olması gerektiği gibi tepki vermediğine inanıyor.

Bu nedenle, 2021’de enflasyon hızlanırken, anlatının inandırıcı kalması için Bitcoin’in bir tepki göstermesi gerekecek.

Finbold tarafından bildirildiği üzere, Quantum Fintech Group’un kurucusu ve yönetici ortağı Harry Yeh, doların değer kaybetmeye devam etmesi durumunda Bitcoin’in fiyat artışını tetiklemeye devam edeceğine inanıyor.

Yeh’e göre, daha fazla para basmak gibi mevcut Federal Rezerv politikaları, bitcoin’in yükselişini hızlandıracak. Bu faktörlerin yeni yılda varlığın fiyatını etkilemesi muhtemeldir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.