Kripto suçların genel etkisi düşecek

Kripto suçların genel etkisi düşecek

Kripto suçların genel etkisi düşecek

Kripto suçların genel etkisi düşecek Chainalysis araştırma direktörü Kim Grauer, kolluk kuvvetlerinin blok zinciri teknolojisinin şeffaflığını daha fazla kullanması nedeniyle, önümüzdeki yıl kripto ile ilgili suçun genel endüstrinin daha küçük ve daha küçük bir oranına düşmesi muhtemeldir.

Chainalysis tarafından 6 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, meşru kripto para kullanımındaki büyüme “suçlu kullanımdaki büyümeyi çok geride bırakıyor”. Yasa dışı faaliyetlerle ilgili kripto para işlem hacminin payı hiç bu kadar düşük olmamıştı ve 2021’deki işlem hacminin sadece %0,15’ini oluşturuyor.

Cointelegraph’a, “kaçak suç olayları” hariç, meşru kripto kullanımında yasal olmayan kullanıma karşı büyümenin 2022’ye kadar hızlanmaya devam etmesini beklediğini söyledi. Kripto suçların genel etkisi düşecek

“İşlem hacminin yasa dışı payı düşmeye devam ediyor” ve “kriptonun öncelikle suçluların işlem yapması için bir araç olduğu anlatısının sonunda yatmaya başladığı” için odadaki şeylerin umut verici göründüğünü söyledi.

“Kolluk yaptırımı kazanımları, kötü aktörlere kripto para biriminin doğal şeffaflığının onu yasadışı fon transferi için istenmeyen bir araç haline getirdiğini göstermeye devam ediyor. Yasadışı finansman söz konusu olduğunda nakit hala kraldır ve bunun değişmesi pek olası değildir.”

2021’de halı çekme, kripto suçlularının tercih ettiği dolandırıcılık haline geldi. Dolandırıcılık geliri 2021’de %82 artarak 7,8 milyar dolara yükseldi ve bu toplamın 2,8 milyar dolarından fazlası yalnızca halı çekme işlemlerinden geldi.

Kripto suçların genel etkisi düşecek

Ancak Grauer, bunun 2022’de halı çekmenin en yaygın dolandırıcılık olmaya devam edeceğini göstermediğini söyledi. Bunun yerine, uzay Web3’e doğru ilerledikçe suçluların DeFi, NFT’ler ve DAO’lar gibi “daha yeni teknolojileri” “kötüye kullanmaları” muhtemeldir.

“Bunu gördük [in 2021] özellikle suçluların yalnızca hackleme veya halı çekme gibi saldırılar için DeFi platformlarını hedef almadığı, aynı zamanda kara para aklama için DeFi platformlarını giderek daha fazla kullanmaya başladığı DeFi’de.”

Ek olarak Grauer, potansiyel bir kripto ayı piyasasının kripto suçlarının oranını veya doğasını etkilemesini beklemese de, büyük bir finansal durgunluk veya depresyonun olabileceğini öne sürdü.

“Sadece kriptoya değil, genel ekonomik piyasalara bakarsanız, durgunluklar ve depresyonlar suç faaliyetlerinde artışa yol açabilir” dedi.

2021’de, dünyanın dört bir yanındaki kolluk kuvvetleri birçok önemli başarıya imza attı. Kasım 2021’de, IRS Suç Araştırmaları, 2021’de vergi dışı soruşturmalardan 3,5 milyar doların üzerinde kripto para birimine el koyduğunu açıkladı.

Chainalysis’e göre, pay daha küçük olsa da, kripto para tabanlı suç, 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yasa dışı adreslerin 2020’de 7,8 milyar dolardan yıl boyunca 14 milyar dolara yükselmesini sağladı.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.