Kripto Piyasası Kırmızıya Dönerken Ethereum 3K Doların Altına Kayıyor

Kripto Piyasası Kırmızıya Dönerken Ethereum 3K Doların Altına Kayıyor

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Bitstamp borsasında son 24 saat içinde yaklaşık %6 düşerek gün içi en düşük 2,961 dolara düştü.

ETH

Diğer büyük altcoinler ile aynı doğrultuda performans gösteriyor. Solana (SOL), %8’den fazla kayıpla 100$’ı vurarak en büyük gecikme oldu.

Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde Bitstamp borsasında 39.811$’a düştü.

BTC2

Dünyanın en büyük kripto para birimi, 18 Nisan’dan bu yana psikolojik olarak önemli olan 40.000 $ seviyesine düştü.

Bitcoin son 24 saatte %7’den fazla düştü. 42.000 $ seviyesini geri aldıktan sonra, kripto para birimi 43.000 $ ‘dan şiddetle reddedildi ve bu da daha büyük bir satışa yol açtı. Bu haftanın başlarında gerçekleşen küçük toparlanma şimdi bir boğa tuzağı gibi görünüyor.

Son düzeltme, Bitcoin’in borsa ile kalıcı korelasyonunu bir kez daha gösterdi. ABD hisse senetleri bugün baskı altında, Dow’un basın zamanında 480 baz puan düşmesiyle (%1.38).

Piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın giderek artan şahin söylemiyle ürktü. Perşembe günü, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, “fiyat istikrarını yeniden sağlamak” için gösterge ABD faiz oranlarını gelecek ay 50 baz puan artırmayı dışlamadı. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Fed geçen ay 2018’den bu yana ilk kez faiz oranlarını artırdı, ancak son yorumlar şahin ekseninin sona ermekten çok uzak olduğunu gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.