Kripto Piyasası Düşerken Toplu Tasfiyeler Tüccarları Vurdu

Kripto Piyasası Düşerken Toplu Tasfiyeler Tüccarları Vurdu

beincrypto.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto piyasası, Kasım ayından bu yana görülmeyen en düşük seviyeler süpürüldüğü için son 24 saat içinde 260 milyon doların üzerinde tasfiye gördü. Kayıpların çoğunu Ethereum (RTH) oluşturdu ve bunu bitcoin (BTC) izledi.

Ethereum tüccarları, yaklaşık 43 milyon dolar değerinde 17.600’den fazla ETH’nin tasfiye edildiğini gördü. Bitcoin’i 31 milyon dolar tasfiye edildi, ardından LUNA 2,77 milyon dolar ile. Bu tasfiyelerin büyük çoğunluğu OKex, FTX ve Binance’de gerçekleşti. Toplamda 69.000’den fazla tüccar pozisyonunu kaybetti.

Tasfiyeler ETH yatırımcılarını vurdu

Ethereum yatırımcıları, yaklaşık 43 milyon dolar değerinde 17.600’den fazla ETH tasfiye edilerek en çok kaybetti. Bitcoin’i 31 milyon dolar tasfiye edildi, ardından LUNA 2,77 milyon dolar ile. Bu tasfiyelerin büyük çoğunluğu OKex, FTX ve Binance’de gerçekleşti.

Kripto Piyasasi Duserken Toplu Tasfiyeler Tuccarlari Vurdu

Toplam tasfiye: Coinglass

Piyasa son birkaç gündür sallanıyordu ve bitcoin geçici olarak mevcut fiyatına düşmeden önce 40.000 doları geçecekmiş gibi görünüyordu.

Glassnode, BTC borsası giriş hacminin (7d MA) üç ayın en yüksek seviyesi olan 1.755.021 BTC’ye ulaştığına işaret ederek borsalara girişler de tırmanıyor.

Toplam kripto para piyasa değeri geçtiğimiz gün 1,75 trilyon dolardan 1,62 trilyon dolara düştü ve işlem hacmi kabaca 102 milyar dolar oldu. Bitcoin’in piyasa değeri, geçen yılki zirvesinde 1 trilyon dolardan aşağı, yaklaşık 638 milyar dolar.

Satış için belirli bir tetikleyici olup olmadığı belirsizliğini koruyor, ancak tüm piyasalar bir gerilemenin ortasında ve kripto paradan kurtulmuş değil.

Bu, kripto pazarının geleneksel pazarlarla daha uyumlu hareket ettiği fikrine güven veriyor. S&P 500 ve Big Tech firmaları, son 12 ayda kripto ile daha güçlü bir şekilde ilişkilendirildi. Korelasyon, kripto piyasasının küresel ekonominin geri kalanıyla daha sıkı bir şekilde örülmüş olmasının doğal bir yan ürünüdür.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.