Kripto Piyasası, Borsalarda Tasfiye Edilen 300 Milyon Dolarla Kanıyor

Kripto Piyasası, Borsalarda Tasfiye Edilen 300 Milyon Dolarla Kanıyor

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin’in 35.000 dolara düşmesi, daha fazla piyasa katılımcısı daha iyi bir zaman için alanı terk ettiğinden, kripto pazarındaki çoğu tüccar ve yatırımcının korkularını artırdı. Negatif hissiyat, şu anda neredeyse 300 milyon dolar olan devasa tasfiye hacmiyle besleniyor.

Hafta sonu düşük işlem hacmine rağmen, piyasanın çoğu, nadiren iyi sonuçlanan yerel dibi yakalamaya çalışırken, tasfiyelerde hala yaklaşık 300 milyon dolar kaybetti.

CoinGlass Verileri

Piyasa izleme web sitesinin gösterdiği gibi, tüm tasfiye edilen hacmin %82’si uzun siparişlere düşüyor. Tasfiye hacmi uzun vadeli yerleştirilmiş pozisyonları içerirken, kısa vadeli siparişlerin, “daldan satın alma” eğilimleri aktif olarak kripto alanına itildiğinden, tasfiye edilen hacmin çoğunu temsil etmesi muhtemeldir.

Hareket eden uzun siparişlerin sayısı

TradingView ve Bitfinex borsasından alınan verilere göre, varlık geçen ay yoğun satış baskısı altında kaldığından tüccarlar aktif olarak Bitcoin için uzun siparişler veriyorlar.

Borsadaki toplam emir sayısı, Bitcoin’in 33.200 dolardan işlem gördüğü Temmuz 2021’den bu yana piyasada izlenen en büyük sayı olan 51.205’e ulaştı.

Bir borsadaki bir dizi uzun emir, genellikle bir varlık için gelen bir geri dönüşün göstergesi olarak hareket edebilir. Tarihsel olarak, Bitcoin’in düşen fiyatı ve artan uzun sipariş sayısı yaklaşan bir geri çekilme gösterdi.

Kısa emirlere gelince, borsaya verilen emir sayısında dikkat çekici bir eğilim yok, bu da uzun emir sayısının tüccarların mevcut hissini daha iyi yansıtması ve gelecekte olası bir tersine dönüşe işaret etmesi gerektiğini gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.