Kripto Piyasası 2028’e Kadar 2300 Milyon Dolarlık Vantage Tahminini Vuracak mı?

Kripto Piyasası 2028’e Kadar 2300 Milyon Dolarlık Vantage Tahminini Vuracak mı?

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~4 m


Nisan 2022’nin başlarında Vantage, kripto alanı geliştirme konusundaki pazar araştırmaları hakkında bir rapor yayınladı. Rapor, kripto pazarının ulaşabileceğini gösteriyor 2028 yılına kadar 2300 milyon dolar. Vantage ayrıca, son birkaç yıldaki kripto piyasası büyümesinin üstel olduğunu vurguladı. 2018’de tüm kripto alanı 828 milyar dolar değerindeydi ve şimdi yaklaşık 2 trilyon dolar. Araştırmaya göre 2021 yılı sonu itibarıyla kripto piyasası yaklaşık 1542,9 milyon dolar gelir elde etti. Ayrıca çalışma, kripto piyasasının yıllık bileşik büyüme oranının %6,9 olduğunu gösteriyor. Vantage araştırması, kripto pazarının büyümesi için çok yüksek umutlar gösteriyor. Ancak tahmin gerçekçi mi?

Vantage Tahmini Gerçekçi mi?

Bazen tahminciler çok yüksek değerler koyabilir ve yatırımcıları güvenilirliklerinden veya detayların gerçekçi olup olmadığından şüphe duymalarına neden olabilir. Bununla birlikte, birkaç faktör Vantage’ın bu durumda öngörüsünün gerçekçi olduğunu göstermektedir. Kripto pazarının tarihsel performansı, kripto pazarının yıl boyunca kazanmaya devam edeceğini gösteriyor. Vantage, büyümeyi yönlendirecek çeşitli yönleri vurgular.

Yazılım ve donanım endüstrilerinde büyüme

Kripto pazarındaki büyümeyi artıran en önemli faktörlerden biri, kripto yazılım ve donanım endüstrisinin başarısıdır. Kripto donanım endüstrisi, kripto pazarının tarihsel büyümesinde önemli bir güç olmuştur. Yatırımcılar, kriptoya yatırım yapmak için madencilik ekipmanına ve donanım cüzdanları gibi diğer araçlara ihtiyaç duyuyordu. Vantage, bu donanım pazarının büyük ölçüde büyümesini bekliyor. Yazılım endüstrisi de kripto pazarında muazzam bir güçtür. Tüm kripto ağları, blok zinciri tabanlı yazılımlar üzerine kuruludur. Bu yazılım, dahil dex’ler, bahis havuzları, madencilik botlarıve diğerleri, kripto pazarı büyüdükçe artmaya devam edecek. Yazılım genellikle özelliklerin yükseltilmesine ve hizmetlerin iyileştirilmesine ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle, ağlar, artan taleple verimli bir şekilde çalışmaya devam etmek için genellikle yazılımı günceller. Yeni ve güncellenmiş yazılımlarda elde edilen güncellemeler ve gelirlere olan talep, kripto pazarının büyüklüğünü artıracaktır.

Kripto Beklenen Bölgesel Büyüme

Kuzey Amerika bölgesi şu anda en büyük kripto merkezi olarak kabul ediliyor. Bakış açısı araştırmalarına dayanarak, Kuzey Amerika muhtemelen önümüzdeki on yılda en büyük kripto merkezi olmaya devam edecek. İstatistikler, Kuzey Amerika’nın küresel kripto alanında %41’lik bir paya sahip olduğunu gösteriyor. Dost kripto düzenlemeleri, liderliğin ana nedenidir. Ancak önümüzdeki on yıl içinde diğer bölgeler de gelişecek. Arap bölgesi, önümüzdeki on yılda kripto konusunda izlenmesi gereken heyecan verici bölgelerden biri. Son zamanlarda, emirlikler bölgesi, kripto kullanıcılarının ilgisini çeken kripto dostu yasalar çıkardı. Afrika, önümüzdeki on yılda izlenmesi gereken başka bir alandır. Afrika’da kriptonun, özellikle de bitcoin’in benimsenmesi heyecan verici. Birkaç bölge tarafından yönlendirilen bu küresel kripto büyümesi, kripto pazarının başarısının bir başka nedeni olacaktır. Vantage tahmininin oldukça erişilebilir görünmesini sağlar.

Bitcoin’in Beklenen Büyük Büyümesi

Şimdi, Bitcoins büyümesi her zaman kripto büyümesinin arkasındaki ana faktör olmuştur. Bitcoin boğaları genellikle tüm kripto pazarını boğa yapar. Bitcoin’in tarihsel ve beklenen performansı, kripto pazarını büyümeye yönlendirecek. Bitcoin’lerin değeri hakkında değişen tahminler var. Bunlar arasında;

  • Bulucu Paneli Tahminleri. Finder.com Bitcoin’in gelecekteki fiyatları hakkında 33 fintech paydaşıyla görüştü. Panelistler, 2025 yılına kadar Bitcoin’in yaklaşık 192,8 bin dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Daha uzun vadeli tahminler, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 406.k dolara ulaşacağını gösteriyor.
  • Başarılı bir iş adamı daha Cathie AhşapBitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Hatta Bitcoin sahiplerinin mükemmel bir yatırım yolculuğuna sahip olacağını belirtti.
  • Coinmonk’un fiyat tahmini. madeni para keşişleri Bitcoin’in 2028 yılına kadar 700 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Alt tarafta, Bitcoin’in 500 bin dolardan işlem görebileceğini öne sürüyor.
  • Changelly, Bitcoin’in ticaret yapacağına inanıyor 300 bin dolardan 2030’da.

Bitcoin’in fiyat tahminleri, kripto piyasasının önümüzdeki birkaç yıl içinde süper yükseliş göstermesinin beklendiğini gösteriyor.

Bitcoin Tahminleri Neden Değişiyor?

Çoğu yatırımcı BTC’nin büyük ölçüde büyüyeceğini düşünse de, tahminleri neden değişiyor? BTC fiyatlarına ilişkin tahminlerin değişkenlik göstermesinin temel nedeni, farklı yatırımcıların görüşleridir. Her yatırımcının BTC’nin değeri hakkında farklı bir görüşü vardır. Bazıları çok boğa, diğerleri ise sadece düşüş. Fakat bu görüşler neden farklıdır;

  • Bazı insanlar hala Bitcoin’in sadece bir aldatmaca olduğunu düşünüyor. Bu, kripto alanında büyük bir sorunu, kripto konusunda uygun eğitim eksikliğini, yararlarını ve kusurlarını ortaya koyuyor.
  • Kripto etrafındaki düzenleyici ortam bugün başka bir sorundur. Bazı yatırımcılar gelecekte daha fazla hükümetin kriptoyu yasaklayabileceğinden korkuyor. Bu inanç, düşüş düşüncelerine yol açar.
  • Bazı yatırımcılar, beklenen gelişmeler nedeniyle Bitcoin’in büyümesinin artacağını tahmin ediyor. Örneğin, yaklaşan bir taproot yükseltmesi var. Daha sonra 2024 ve 2028 Bitcoin yarılanmaları olacak. Bütün bunlar fiyat artışlarına neden olacak. Bu, çoğu Bitcoin yatırımcısını çok boğa yapıyor.

Son söz

Bu kılavuz, kripto pazarının 2028 yılına kadar 2300 milyon dolara yükseleceğini gösteren Vantage pazar araştırmasını araştırdı. Bazıları yükselişin gerçekçi olmadığını düşünse de kripto tarihi, değeri hakkında hiçbir şeyin imkansız olmadığını defalarca kanıtladı. Yatırımcılar, yazılım ve donanım talebi arttıkça kripto pazarında büyüme beklemelidir. Ayrıca, Arap ve Afrika bölgelerinde beklenen büyüme, kripto pazarını 2300 milyon dolara çıkarabilir. İlgili tüm faktörler göz önüne alındığında, Vantage pazar araştırmasının gerçekçi olduğunu söylemek güvenlidir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.