Kripto Piyasaları 4 Günde 300 Milyar Dolar Kaybetti, Bitcoin Temmuz 2021’den Beri En Düşük Günlük Kapanışı Gördü (Piyasa İzleme)

Kripto Piyasaları 4 Günde 300 Milyar Dolar Kaybetti, Bitcoin Temmuz 2021’den Beri En Düşük Günlük Kapanışı Gördü (Piyasa İzleme)

kriptopotato.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Varlık değer kaybetmeyi bırakmadığı için Bitcoin’in düşüşleri son 24 saat içinde devam etti. Çoğu altcoin, Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot ve diğerlerinden büyük fiyat düşüşleriyle benzer veya daha da kötü bir konumda. Buna karşılık, NEAR Protokolü birkaç kazanan arasında yer alıyor.

Bitcoin 33 bin dolara düştü

En son FOMC toplantısının ardından birincil dijital varlığın 40.000 dolara yükseldiği sadece dört gün önceydi. Bu seviyenin üstesinden gelmede başarısız olmasına rağmen, piyasa görünümü tamamen değişmeden önce birkaç saat boyunca buna yakın durdu.

Sadece birkaç saat içinde BTC, 4.000 $ düşerek birkaç haftanın en düşük seviyesi olan (o sırada) 36.000 $’a düştü. Bu başlı başına önemli bir fiyat düşüşü olsa da, son değildi. Dün bildirildiği üzere, bitcoin yeni bir yerel dip grafiği oluşturmak için 35.000 doların altına düştü – bu sefer Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviye.

Bununla birlikte, kripto para birimi bir kez daha 33.000 doların biraz üzerine düştüğü için hepsi bu kadar değildi. Bu, geçen yılın yazından bu yana en düşük günlük kapanış fiyatı oldu.

Şu an itibariyle, bitcoin hala bu seviyede mücadele ediyor. Bu nedenle, piyasa değeri bir darbe daha aldı ve şimdi 635 milyar dolara düştü.

Kripto Piyasalari 4 Gunde 300 Milyar Dolar Kaybetti Bitcoin Temmuz

Altcoinler Değer Kaybetmeye Devam Ediyor

Bitcoin’e benzer şekilde, çoğu alternatif kripto para da son birkaç gündür serbest düşüş yaşıyor. Pek çoğu, birkaç ayın en düşük seviyelerini kaydetti.

Ethereum bu ayın başlarında 3.000 dolara dokundu, ancak o zamandan beri 500 doların üzerinde değer kaybetti. Son 24 saatteki %4,5’lik bir başka düşüş, ikinci en büyük kripto para birimini 2.500 doların çok altına getirdi.

Binance Coin (bir günde %5 düşüş), bir haftadan kısa bir süre önce 400 doların üzerinde durduktan sonra şimdi 340 dolardan işlem görüyor. Terra ve Dogecoin benzer oranlarda düşüş yaşadı.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance ve Shiba Inu, daha da önemli miktarda değer kaybetti.

NEAR Protokolü, %9’luk kayda değer bir fiyat artışıyla birkaç istisna arasında yer alıyor. Sonuç olarak, NEAR 11 doların üzerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri 1,5 trilyon doların biraz üzerine düştü. Bu, metriğin dört gün içinde yaklaşık 300 milyar doların gittiğini gördüğü anlamına geliyor.

1652099666 756 Kripto Piyasalari 4 Gunde 300 Milyar Dolar Kaybetti Bitcoin Temmuz 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.