Kripto Piyasa Tahmini: 9 Mayıs 2022 Haftası

Kripto Piyasa Tahmini: 9 Mayıs 2022 Haftası

cesurnewcoin.com

1 saat

Okuma süresi: ~4 m


Bitcoin (BTC), önceki haftaya göre %9’dan fazla düştü ve şu anda 35 bin ABD dolarının altında bulunuyor. Brave New Coin piyasa değeri tablosundaki ikinci ve üçüncü en büyük varlıklar olan Ether (ETH) ve Binance coin (BNB) sırasıyla yaklaşık %9 ve %7 düştü.

Bitcoin ile birlikte, ABD hisse senetleri de, gelen bir küresel durgunlukla ilgili endişeler artmaya devam ettiği için geçen hafta düştü. Perşembe günü, İngiltere Merkez Bankası İngiltere’de faiz oranlarını artırdı ve yaklaşan bir durgunluk endişelerini dile getirdi.

Bu açıklamalar ABD’den gelen iş ile ilgili verilerle birleşince yatırımcıları risk piyasalarından uzaklaştırdı. ABD bordro raporları, işlerin yaratıldığını, ancak çok azının doldurulduğunu gösteriyor. Bu model, işverenleri ücretleri artırmaya, dolara enflasyonist baskı eklemeye ve Fed’in ekonomiyi soğutmak için gereken faiz artışlarını hızlandırmaya itebilir.

Bitcoin şu anda döngüsel bir risk varlığı gibi davranıyor. Bitcoin ve borsa endeksleri arasındaki korelasyon, her iki piyasanın da daha yüksek faiz oranlarının ve daha pahalı sermayenin gelecekteki beklentileri nasıl etkileyeceği konusundaki endişelerle hırpalanmasıyla birlikte birkaç yılın en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bitcoin ve Nasdaq bileşimi arasındaki 30 günlük Pearson Korelasyon Katsayısı 0.96’ya ulaştı ve iki piyasanın yakın senkronizasyon içinde birlikte hareket ettiğini gösteriyor.

Bu haftaki fiyatlardaki düşüş, dijital arazi için bir NFT müzayedesinin tüm blok zincirini (daha aşağıda) etkilemesinden ve New York Eyaleti’nin iş kanıtı madenciliği için iki yıllık bir yasak önermesinden sonra Ethereum’un gaz ücretlerinde keskin bir artışı takip ediyor. kripto para birimleri. NY moratoryum tasarısı Eyalet Meclisi’nde zaten kabul edildi, ancak henüz Senato düzeyinde kabul edilmedi.

Önerilen yasa tasarısı %100 yenilenebilir enerji kaynaklarıyla madenciliğe izin verecek olsa da, yine de ağır muhalefetle karşı karşıya. Muhalifler, yasanın geçmesi halinde işleri öldüreceğini, finansal kapsayıcılık aleyhine çalışacağını, bunun anlamlı bir çevresel fark yaratmayacağını ve eyaletin 2015 tarihli “BitLicense” yasasının şimdiden New York’u ülkedeki en düşmanca ülke konumuna getirdiğini savunuyorlar. BitLicense yasası, sektörde genellikle kripto para birimi hizmetlerinin New York merkezli müşterileri kabul etmemesinin veya en azından belirli ürünleri onlara sunmamasının birincil nedeni olarak görülüyor (örnekler Crypto.com’dan BlockFi’ye kadar).

Bu tür düzenlemelerin sonuçlarını görmek için çok geriye bakmamıza gerek yok. 2021’de Çin hükümeti kripto para madenciliğini yasakladığında, hash oranının çoğunluğu Çin’den (önceden %65’e varan hash oranıyla) madenciliğin eyalet bazında düzenlendiği Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. , Wyoming ve Illinois en madencilik dostu eyaletler. Çin madencilik yasağı, kriptoyla ilgili bir dizi başka yasağı takip ediyor. Yasaktan önce, Çin liderliğindeki hash oranı, Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliğine yönelik bir tehdit olarak sık sık dile getiriliyordu.

Önümüzdeki hafta için kripto haberleri

__9 Mayıs 2022__

Binance Akıllı Zincir tabanlı bir NFT aksiyon rol yapma oyunu olan Mist, bu hafta alfa öncesi bir sürüm yapacak. Oyun, oyun içi para birimi için MIST jetonunu kullanır, ancak jeton oyunun içinde ve dışında ekilebilir ve stake edilebilir. Oyunla ilgili ayrıntılar Mist web sitesinde bulunabilir.

__11 Mayıs 2022__

XT.com borsası 12 Mayıs’tan itibaren Puli (PULI) jetonlarını listeleyecek. Puli, Puli P2E (play-to-earn) NFT tabanlı mobil oyun ekosisteminde kullanılan jetondur.

En İyi 10 Kripto Özeti

HEX hariç, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto varlığı için genel olarak ayı piyasası bölgesine ulaştık. Ve her zamanki gibi, alt paralar, Bitcoin’in genel fiyat döngülerini takip etme eğilimindedir.

Luna’nın düşüşü haftanın en keskin düşüşü oldu ve önceki haftanın ~%17 altına ulaştı. Luna (LUNA), Terra protokolünün yerel stake tokenı olarak çalışır ve (Terra web sitesine göre) Terra’nın algoritmik stabilcoinlerinin fiyat oynaklığını emmek için vardır.

Ether (ETH) için dijital varlık, Ethereum blok zincirinde devam eden büyük geliştirme çalışmalarından (prova-of-stake’e geçiş) hala etkileniyor. Ancak geçen haftaya özgü olarak, Ethereum blok zinciri, NFT kullanıcıları Bored Ape Yacht Club metaverse’de dijital arazi için bir teklifte yarıştıktan sonra, gaz ücretlerinde normalden yaklaşık 100-200 kat daha yüksek bir artış yaşadı.

__Bitcoin Fiyat Tablosu__

Glassnode’un bu haftaki teknik sunumu, Bitcoin (BTC) için olası ayı piyasası tabanının ne olabileceğini keşfetmeye çalıştı. Bunu yapmak için Glassnode, şu anda kârda tutulan bitcoinlerin %10’unun aniden kayıp bölgesine geçmesi durumunda ne olduğuna baktı. Başka bir deyişle, mevcut arzın gerçekleşmemiş bir kayıpta olması için hangi fiyata ulaşmamız gerekir? Mevcut toplam bitcoin arzının 19 milyonun biraz üzerinde olmasıyla Glassnode, bunun bizi ~33 bin ABD Doları fiyat noktasına getireceği sonucuna varıyor.

Bu, yakın gelecekteki fiyat tabanının mutlaka bir göstergesi olmasa da, “acı bölge” olarak kabul edebileceğimiz şeyin bir göstergesidir – özellikle de ~33 bin ABD dolarının önceki ayı piyasasına (Ocak ayında) benzer bir acı eşiği olduğu ortaya çıktığından. , ~35K ABD Doları).

Glassnode ayrıca, bu 1,9 milyon bitcoin’in önemli bir kısmının (toplam BTC arzının %10’u) “fiyata en tepki veren” kısa vadeli sahipler tarafından tutulduğunu da belirtiyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.