Kripto pazarı düşmeye devam ettikçe Bitcoin 10 ayın en düşük seviyesine düştü

Kripto pazarı düşmeye devam ettikçe Bitcoin 10 ayın en düşük seviyesine düştü

finbold.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin’in fiyatı, iki varlık sınıfı arasındaki sürekli korelasyonun ortasında kripto para birimi piyasasını da sarsan önemli bir hisse senedi satışının ardından yeni bir düşük seviyeye ulaştı.

​​8 Mayıs 2022 itibariyle, Bitcoin 24 saat içinde neredeyse %4 düştü ve 24 Temmuz 2021’de kaydedilen 34.292 dolardan neredeyse on ayın en düşük seviyesi olan 34.602 dolardan işlem gördü.

4 Mayıs’ta Bitcoin, Federal Rezerv’in faiz oranlarını neredeyse yirmi yılın en yüksek seviyesi olan yarım puan artırma hareketinin ardından varlığın %6 artmasının ardından patlama belirtileri göstermişti. Bitcoin’deki sıçrama, daha geniş hisse senedi piyasasında bir ralli ile aynı zamana denk geldi.

Bununla birlikte, volatilite, varlık 2021’in en yüksek seviyelerini geri almak için mücadele ederken, Bitcoin’in 2022 için dar bir aralıkta ticaretine devam ettiğini vurguluyor. Varlığın yaklaşık 68.000 $’a yeniden yükselmesi, artan enflasyon, Ukrayna’daki savaş gibi daha geniş piyasa faktörlerinden etkilendi. ve Federal Rezerv politikalarının sıkılaştırılması.

Son düşüş, Bitcoin kritik destek seviyesini 37.500 dolarda kaybettikten sonra tetiklendi. Mevcut fiyat, daha fazla düşüş olasılığının olduğunun bir göstergesi ve bir sonraki olası nokta 30.000 dolar olabilir. Özellikle, Bitcoin’in yılın en yüksek noktası, bu yılın Ocak ayının başlarında kaydedilen 48.000 dolar olarak kaldı.

Borsalardaki Bitcoin çıkışları kaydediyor

Ek olarak, mücadele eden Bitcoin fiyatı, varlığın zincir üzerindeki verilerinde görülebilir. Önceki raporumuza göre, kripto para borsalarında tutulan Bitcoin hacmi 29 Nisan itibariyle 44 ayın en düşük seviyesine düşmüştü.

Özellikle, hafta ortasında Bitcoin fiyatındaki ani artış, piyasa uzmanlarının bir numaralı kripto para birimi için yeni bir kırılma öngördüğünü gördü. Finbold tarafından bildirildiği üzere, popüler kripto tüccarı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in daha da düşebileceğine dair yaygın beklentiyle birlikte varlığın yukarı doğru dönebileceğine inanıyor.

Tahmininin, varlığın yeni düşük seviyeleri test etmeye çalıştığı Bitcoin’in son fiyat hareketinden kaynaklandığını, ancak 4 Mayıs 2022 itibariyle geri döndüğünü belirtti. Bununla birlikte, piyasanın hala daha sıkı para politikasının tüm riskli varlıklar üzerindeki etkisini sindirmesi gerekiyor. kripto dahil.

Projeksiyon, bir kripto topluluğu tarafından yapılan tahminle %83 doğruluk oranıyla ilişkilidir. Gruba göre, Bitcoin muhtemelen Mayıs 2022’ye kadar 46.000 doların üzerinde işlem görecek.

Bahsetmeye değer, Bitcoin’in mücadelelerinin çoğu eleştirmen için sürpriz olmadığı. İlginç bir şekilde, Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A) CEO’su Warren Buffett, Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını ve tüm varlık hacmini sadece 25 dolara satın almayacağını yineledi.

Duyguları, bir zamanlar bir numaralı kriptoyu ‘fare zehri’ olarak adlandırdığı Bitcoin’e karşı uzun süredir devam eden itirazına katkıda bulunuyor. İlginç bir şekilde, Buffett’in kötü şöhretli duygularından bu yana, Bitcoin %300’ün üzerinde arttı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.