Kripto Para Birimi Borsalarının Olumlu Yıllık Gelirde Olmasının Nedenleri

Kripto Para Birimi Borsalarının Olumlu Yıllık Gelirde Olmasının Nedenleri

kriptoknowmics.com

43 m

Okuma süresi: ~2 m


Kripto para borsaları, kripto para projeleri ve yatırımcıları arasında bağlantı görevi görür. Ticaret sürecinde yaklaşık 19339 kripto para birimi ile, yazı yazılırken CoinMarketCap’te listelenen 534 kripto para borsası vardı. Cryptocurrency piyasasının yüksek oynaklığı nedeniyle, yatırımcılar ve tüccarlar ya zarar ya da kar edebilirler. Bununla birlikte, kripto para birimleri çoğunlukla olumlu bir yıllık gelir sağlar. Bu borsalardan elde edilen pozitif yıllık gelirin nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Listeleme ücretinden elde edilen gelir
  • Ticaret ve para çekme işlemlerinden kazanç

Listeleme ücretlerinden elde edilen gelir

Farklı projelerin tokenomiklerinde, her zaman pazarlama ve listeleme amaçları için ayrılan bir miktar madeni para vardır. Bazı üst düzey kripto para borsalarında listelenen projeler, geçerlilikleri kontrol edildikten sonra milyonlarca dolara mal oluyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Techcrunch Konferanslarından birindeki gelişmeden mutsuz olmasının nedenlerinden biri de budur. Yazma sırasında, CoinMarketCap’e eklenen yaklaşık 11 yeni kripto para birimi vardı. Bir yıl içinde piyasaya yaklaşık 4015 kripto para birimi eklenecek. Yaklaşık 1700 ölü madeni para olduğu için, 19339’un piyasada olup olmadığı düşünüldüğünde, madeni paraların yaklaşık %90’ı muhtemelen hayatta kalacaktır. Spor ticareti listesindeki en üst sıradaki merkezi borsalar, her biri 5 milyon dolarlık Kripto para birimlerinin yalnızca %1’i ise, kalan 17639 kripto para birimi için yıllık yaklaşık 882 milyon dolar gelirimiz olmalıdır.

Ticaretten ve çekilmeden elde edilen gelir

En iyi Cryptocurrency borsalarının çoğu, %0,1’lik bir alım ve satım ücreti alır. Esasen bu, başarılı bir şekilde işlem yapmaları durumunda işlem tutarının yaklaşık %0,2’sini alacakları anlamına gelir. Binance, yazı yazılırken yaklaşık 18 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahipti. Başka bir deyişle, alım satımlarda %0,2 ücret alarak, günlük yaklaşık 36 milyon dolar ve yıllık 12,81 milyar dolar elde edeceklerdi. Para çekme yoluyla gerçekleşen ücret hacmini de dahil ettiğimizde bu sayı daha da yükselecektir.

Çözüm

Bu iki neden, piyasa yönünden bağımsız olarak borsaların neden sürekli olarak karlı olduğunu açıklıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.