Kripto Madenci Kovanı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekmek İçin Hisseleri Konsolide Edecek

Kripto Madenci Kovanı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekmek İçin Hisseleri Konsolide Edecek

www.coindesk.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kanadalı kripto madencisi Hive Blockchain (HIVE), kurumsal yatırımcıları çekmek için hisselerini 5’e 1 oranında konsolide etmeyi planladığını söyledi.

Yapılan açıklamaya göre, hareket, ödenmemiş hisse sayısını yaklaşık 411 milyondan yaklaşık 82 milyona indirecek ve 20 Mayıs’ta yürürlüğe girecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Frank Holmes, “Son 60 gün içinde katıldığım çok sayıda konferansta hissedarlarla konuşurken, bazı hissedarların HIVE’ı sektördeki emsalleriyle karşılaştırmayı zor buldukları açıktır, çünkü elimizde çok daha fazla hisse vardır” dedi. ifade.

Hisselerin konsolidasyonu veya yaygın olarak ters hisse bölünmesi olarak bilinen, halka açık bir şirketin hisse sayısını azalttığı ve her bir ödenmemiş hissenin fiyatını artırdığı bir süreçtir.

Başta yatırım fonları olmak üzere birçok kurumsal yatırımcının, piyasadan bağımsız olarak minimum hisse fiyatının altında fiyatlandırılmış bir hisse senedinde pozisyon almaya karşı politikaları olduğu için, konsolidasyon sonrasında hisse senedinin hisse fiyatı daha yüksek olacak ve büyük yatırımcılar arasında daha fazla görünürlük yaratacaktır. büyük harf, Holmes kaydetti.

CFO, “TSX-V’de ve özellikle Nasdaq’ta hisse konsolidasyonundan kaynaklanan artan hisse fiyatının, daha geniş bir hissedar yelpazesini çekmemize, artan likidite kazanmamıza ve yatırımcılara uzun vadeli değer sunmamıza olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Darcy Daubaras.

Madencinin hisseleri, diğer madencilik meslektaşları ile yaklaşık %55 oranında düştü ve 10 Mayıs kapanışı itibariyle her biri yaklaşık 1,19$ civarında işlem gördü. ABD TÜFE verilerinden sonra Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesiyle kripto bağlantılı hisse senetlerinin çoğu düştüğü için Salı gününün erken işlemlerinde hisse senedi yaklaşık %6 düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.