Kripto Kışında En Büyük Kaybedenler

Kripto Kışında En Büyük Kaybedenler

kriptoknowmics.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Tüm yatırımların ana nedeni kar etmektir. Ancak, çoğu yatırım %100 kâr garanti edemeyebileceğinden, bu onları riskli hale getirir. Kripto kışında piyasada diğerlerinden daha fazla kayba maruz kalan oyuncular var. Bazıları şunları içerir:

  • Kısa vadeli yatırımcılar
  • vasıfsız tüccarlar
  • Merkezi olmayan finans projeleri
  • kripto madencileri

Kısa vadeli yatırımcılar

Bazı yatırımcıların yatırımları için kısa vadeli planları vardır. Yatırımın, bazen 3 yıla kadar çıkabilen bir süre boyunca kripto kışı olarak bilinen sürekli bir piyasa düşüş trendi mevsimi tarafından takip edildiği bir durumda: yatırımcının parayı çekmesi gerekecektir. Para çekme, tüm kayıpların geri alınamayacağı anlamına gelir. Bu, kısa vadeli yatırımcıları kripto kışında yatırımlarının bazı kısımlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya bırakır.

vasıfsız tüccarlar

Kripto para piyasasının oynaklığı, onu Forex piyasasından daha fazla riske açık hale getirir. Bunun nedeni denetimsiz olmasıdır. Kurumsal yatırımcılar, kaldıraç piyasasındaki açık pozisyonlarının olumlu bir şekilde sona ermesini sağlamak için piyasayı kolayca manipüle edebilirler. Bunun nedeni, piyasanın çoğunlukla satıcılar tarafından kontrol edilmesi ve yüksek portföye sahip birinin piyasanın yönünü kolayca değiştirebilmesidir. Bu, yatırımcıların düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinde işlem yapmadan önce özel cüzdanlardaki varlık yüzdesini kontrol etmelerini önemli kılar.

Merkezi olmayan finans projeleri

Yatırımcılar, DeFi projelerinde farklı Kripto para birimlerini paylaştırır ve çiftleştirir. Bununla birlikte, büyük anlaşmaları Crypto Winter’da büyük ölçüde kaybedebileceği için stabilcoinlerde stake etmeye izin veren DeFi projeleri. Bunun nedeni, hisseler için iade edilecek yüzdenin yatırımcının sermayesi ile birlikte stablecoin’lerde ödenmesidir.

kripto para madencileri

Kripto para birimi kışı, blok zincirlerde gerçekleşen işlem hacmini azaltabilir. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi madencilerin sürekli faaliyetlerinin aktif kalmasını gerektiren kripto para birimleri için yatırımcılara yapılan ödemeler nedeniyle önlenebilir. Daha yeni yatırımcılar, yatırımları kısa vadeli ise getirileri düşük olduğundan madenlere yatırım yapmayabilir. Bu, madencilerin kaybetmelerine ve madenlerini işletmek için yetersiz fonlara sahip olmalarına neden olur.

Çözüm

Bu dört kategori kripto kışında kaybeden gruplar arasında yer alıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.