Kripto Eşantiyonları Milyonlarca Doları Çalmak için Elon Musk Videosunu Kullanıyor

Kripto Eşantiyonları Milyonlarca Doları Çalmak için Elon Musk Videosunu Kullanıyor

u.bugün

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


göre Pazar raporu Bleeping Computer tarafından yayınlanan, Tesla CEO’su Elon Musk ve eski Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi kişilerin sahte cirolarının yardımıyla milyonlarca dolar çalındı.

İki kat kripto dolandırıcılığını teşvik eden sahte videolar YouTube’da dolaşıyor ve on binlerce görüntüleme üretiyor.

Raporda, çeşitli YouTube kanallarının geçen yıl gerçekleşen “The B Word” konferansından düzenlenmiş kliplerle kurbanları cezbetmeye çalıştığı belirtiliyor. Bazı dolandırıcılar bu yılın başlarında yüzlerce doları toplamayı başardı.

Saf kullanıcılar, zor kazanılan paralarını hediye dolandırıcılığına yatırmaya teşvik eden web sitelerine yönlendiriliyor. Bleeping Computer’a göre, böyle bir sahtekarlığı teşvik eden bir YouTube kanalının bir milyondan fazla takipçisi var.

Dolandırıcılar neredeyse her gün yeni web siteleri oluşturmaya devam ediyor ve bu da onların para çalmalarını engellemeyi zorlaştırıyor.

Sahtekarlıklarını daha meşru göstermek için, dolandırıcılar, diğer kullanıcıların eşantiyon sahtekarlıklarının yardımıyla kriptolarını nasıl ikiye katlamayı başardığını güya gösteren sahte tablolar oluşturur. Gerçekte, basit JavaScript kodunun yardımıyla rastgele veriler ürettiler.

2020’de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bir dava açtı adını taşıyan sahte videoları kaldırmadığı için YouTube’a karşı. Geçen Mart ayında teknoloji devi ile anlaşmaya vardı. YouTube, platformunda yayınlanan üçüncü şahıslardan sorumlu olmadığını iddia etti.

Musk’ın sahip olduğu defalarca şikayet etti Twitter’da ortaya çıkan iki kat kripto dolandırıcılığı hakkında.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.