Kripto Eleştirmen Nouriel Roubini, Tokenize Edilmiş Dolar Planlarını İşaret Etti

Kripto Eleştirmen Nouriel Roubini, Tokenize Edilmiş Dolar Planlarını İşaret Etti

decrypt.co

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kriptodan nefret etmesiyle ünlenen ekonomist Nouriel Roubini, “daha ​​dayanıklı bir dolar” olacak bir token üzerinde çalışmaya başladı.

Atlas Capital Team LP’deki Roubini ve ekibi, ABD dolarının rezerv para birimi statüsünün risk altında olabileceğinin farkında olduklarını, çünkü ülkenin “çok fazla para basması ve düşmanların doları düşürmeye başlaması” nedeniyle enflasyonla ilgili yaygın endişeleri yinelediler.

Roubini’nin iki yıl önce kurucularından olduğu ve baş ekonomist olarak katıldığı Atlas Capital, “United Sovereign Governance Gold Optimize Doları” için teknoloji geliştirmek üzere Andreessen Horowitz destekli Web3 geliştiricisi Mysten Labs ile birlikte çalışacak.

Atlas’ın kurucu ortağı ve CEO’su Reza Bundy, “Amacımız küresel bir değer deposu yaratmak” dedi. Bloomberg. “Bu, Hazine Tahvillerinin yerine geçen bir şeye veya içinde ödeme özellikleri olan dijital bir varlığa benzer bir şey.”

Nouriel Roubini tokenize tuvalet kağıdı önerdi: “altından daha faydalı”

Enflasyona dayanıklı bir dolar yaratmanın ötesinde, Roubini aynı zamanda istikrarlı bir varlığın dünya çapında daha fazla kişinin eline geçmesiyle de ilgileniyor.

Roubini, “Finansal katılım fırsatı var” dedi. Bloomberg bir röportajda “nerede [people] Dolara maruz kalmamak ve kendi yerel para birimlerinin azalan değerinin yerini alacak istikrarlı taşınabilir değere ihtiyaç duymak.”

Atlas Capital, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) neye benzeyeceğinden emin olmadığını belirten bir notta teknik ayrıntılar taransa da, firma “paranın geleceğinin dijital ve nakitten (banknotlar ve banknotlar) uzakta olduğundan emin. paralar.)”

Atlas Capital henüz yanıt vermedi şifresini çöz‘nin yorum talebi veya notun bir kopyası.

Roubini (kripto) komut dosyasını çevirir

Bu, yıllarını kamuoyu önünde yermek için harcayan Roubini’den şaşırtıcı ve ani bir fikir değişikliği. Bitcoin, eteryum, diğer blok zinciri teknolojisi“bir elektronik tablodan daha iyi değil” diyerek.

Ekonomist o kadar ileri gitti ki, 37 sayfalık konuşma 2018’de ABD Senatosu bankacılık komitesi oturumu sırasında kripto karşıtı görüşlerini detaylandırıyor.

Aynı yıl, bunu savunan bir makale yayınladı. CBDC’ler kripto para birimlerini yok eder“ölçeklenebilir, ucuz, güvenli veya aslında merkezi olmayan” olmadığını söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.