Kripto Dolandırıcılar Teknisyenleri Bile Biniyor

Kripto Dolandırıcılar Teknisyenleri Bile Biniyor

cripdesk.live

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Haydarabad: Dolandırıcılar, özel yapım uygulamalar aracılığıyla kripto ticaretine yatırım yapmalarını sağlayarak işadamlarını ve BT uzmanlarını kandırıyor. Bazı teknisyenler 7,5 lakh ile 9,5 lakh arasında değişen miktarlar kaybederken, bir işadamı 80 lakh kaybetti. Polis, zanlının kimliğini henüz belirleyemedi.
Srinagar Colony’den bir işadamı olan A Mahesh, Tron kripto para biriminin adını taklit eden sahte bir web sitesi işleten dolandırıcılara 80 lakh kaybetti. Dolandırıcılar, Mahesh’in her gün yatırımının %2’sini çekebileceğine dair güvence verdi. Mahesh’e bir kripto borsası aracılığıyla Tron kriptosunu satın alması ve aynısını web siteleri (sahte) aracılığıyla yatırım için dolandırıcılara devretmesi söylendi. “Küçük miktarlarda yatırım yaptığımda para çekme izni verildi. Miktar yükselince para çekmeyi engellediler” dedi. Mahesh arkadaşlarından borç alıp 80 lakh yatırdıktan sonra, yatırımcılar onunla iletişimi kesti ve web sayfası bağlantısı feshedildi. Mahesh, Nisan ayında polise şikayette bulundu.
Benzer şekilde, KPHB Colony’den bir yazılım mühendisi olan TVS Kumar’ın telefon numarası, Mart 2022’de bilinmeyen bir kişi tarafından bir sosyal ağ platformundaki bir Bitcoin ticaret topluluğu grubuna eklendi. Kripto ticaret şirketi ve bazı oturumlarda önerilen ticaret için kar gösterdi, Kumar bir borsa aracılığıyla USDT kripto para birimini satın aldı ve aynısını talimatlarına göre dolandırıcılar tarafından yönetilen bir web sitesine aktardı. Web sitesi, Kumar’ın yatırımlarının iyi karlar elde ettiğini göstermeye devam etti, ancak komisyon ve vergi ödemesi gerektiğini söyleyerek tutarı çekmesine izin verilmedi, Kumar vergi ödedikten sonra bile çekilmesine izin verilmedi.
Bu tür birkaç kurban var ve şaşırtıcı bir şekilde çoğu teknisyen. “Nijeryalı çetelerin kripto para yatırım dolandırıcılık komisyonlarına karıştığından şüpheleniyoruz. Dolandırıcı tarafından işletilen sahte site hakkında bilgi topluyoruz, ”dedi ACP KVM Prasad.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.