Kripto Çökmeleri NFT’ler İçin Havayı Temizliyor

Kripto Çökmeleri NFT’ler İçin Havayı Temizliyor

www.financemagnates.com

1 saat

Okuma süresi: ~5 m


Psikoloji, bir kripto piyasası döngüsünde tam olarak nerede olduğumuzu belirlemenin anahtarıdır; bu, makro olayları, teknik analizi ve elinizden gelen her türlü ipucunu göz ardı etmemek değildir. Ancak, özellikle kripto söz konusu olduğunda, sosyal medyadaki troller, tüccarlar ve etkili figürler arasında yansıtıldığı gibi, genel motive edici duygulara uyum sağlamak öğreticidir.

Kripto piyasaları o kadar değişken ve madeni paralar o kadar sık ​​​​sık keskin aşağı düzeltmeler yaşıyor ki, fiyatlardaki düşüşlere genellikle çok duygusal bir tepki olmuyor. Özellikle bitcoin çevresinde HODL kültürü güçlü ve haklı olarak öyle. Bu, altcoinler için doğru değil, ancak BTC söz konusu olduğunda, yıllar boyunca dolar maliyeti ortalaması, çizelgelere bakma ve başka bir şey yapma yeteneği ile birlikte, şimdiye kadar sizi görmekten daha fazlasına sahip olacaktı ve büyük olasılıkla olacak. gelecekte de yapmaya devam edin.

Ara sıra olsa da, toplam korku devreye girer ve genellikle kripto gevezelik balonunun nasihatlerle yankılandığı yerde. dip satın al, daha ilkel ve gergin bir duygu yayılır. Mevcut durum bu tür bir paniğe yaklaşıyor, düşünceler durgunluğa dönüşüyor, bitcoin ortalığı karıştırıyor ve kısa vadeli güven kafaya tekrar tekrar darbeler alıyor.

Bu gibi zamanlarda, güvensizlikler ön plana çıkar, ancak sezgisel olarak, bu, şeylerin gerçek durumunu ölçmek için çok yararlı olabilir. Daha önce kârlarla kapatılan çatlaklar ortaya çıkmaya başlar ve gözlemciler belirli varlıkların güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha doğru bir izlenim edinebilirler.

NFT’ler için Bir Test

Bu mevcut döngüde, özellikle NFT’ler, çok yeni bir pazar oldukları ve yalnızca geçen yıl içinde yutturmaca dalgaları ve bazı dikkat çekici kazanımlar üzerinde öne çıktıkları için yakından inceleme altındadır. Dahası, karşı çıkanlar tarafından defalarca gözden çıkarıldılar ve şimdi daha geniş koşullar tarafından test ediliyorlar.

Bitcoin, Ethereum ve altcoinler ile bunların hepsini daha önce yaşadık. Çok az insan 2017 sonrası çöküşün ve genişleyen ayı piyasasının tam olarak tekrarlanmasını bekliyor, ancak bu dönem en azından bize bu varlıkların nasıl davranabileceğine dair bir gösterge veriyor.

Yine de NFT’ler, bazı yeni katılımcılarla yeni bir alandır ve havada korku hissedebilirsiniz. Bunun anlamı, NFT’lerin gerçekte ne olduğu, insanların onlara neden bu kadar çok yatırım yaptığı ve hayatta kalmaları için durumun ne olduğu hakkında açık fikirli alışverişlerin gerçekleştiğidir.

Dikkat çekici bir şekilde, NFT topluluğunun kendi içinde bile, herkes ne satın aldıklarını tam olarak düşünmemiş görünüyor. Bu belki de bazı durumlarda neredeyse tamamen hızlı kârlara odaklanmaktan kaynaklanmaktadır. Bir süre için sorun değil, ticaret yapıyorsanız, ticaret yapıyorsunuz, ancak aynı zamanda bir silkeleme ve sıfırlamanın gerekliliğini de gösterir, çünkü bu tür olaylar alanı düzene sokar ve bir varlığın ne olduğu konusunda önceden, saçma sapan bir eğitim sağlar, ve değerinin nerede olduğu.

sorunları belirleme

Bazı özel endişeleri vurgulayan belirli bir miktarda kıyamet yüklü düşünce ifade ediliyor. Eleştirilerden biri, NFT piyasalarının düşük çaba gerektiren PFP (profil resmi) koleksiyonları, birbirinin tüm türevleri, belirli bir yönü olmayan ve alaycı nakit kapmalarından başka bir şey olmayan işlemlerle boğulmuş olmasıdır.

Buna bağlı olarak, NFT’lerin tamamen kâr amacıyla satın alınmasında rahatsızlık var ve kimsenin elinde tutan son kişi olmak istemediği anlamsız bir sıcak patates oyunu yaratıyor. Buna, NFT’lerin eski güzel günlerde (geçen yıl olduğu gibi, zamanın sislerinde) olmadığı, efsaneye göre, NFT’lerin geri dönüşlerden ziyade topluluk ve neşe ile ilgili olduğu konusunda yakınmalar eşlik ediyor.

Bu arada, bu sağlıklı günlerin tanımlayıcı bir özelliği, NFT oyunu kolay moda ayarlanırken elde edilen kazanımlardır. Tam Lambo’yu beklemek yerine, yalnızca 10 katı kâr elde ettiklerinde varlıklarını sattıklarına pişman olan insanları görmek alışılmadık bir durum değil.

Gerçekten kimsenin kârı umursamadığına veya topluluğun uzaya akan likidite tarafından son derece desteklenmediğine ve hızlandırılmadığına inanıyorsanız, o zaman size satacak bir köprüm var ya da bir köprünün JPEG’i, her neyse.

Bütün bunlar, endişelerin gerçek olduğunu söyledi. NFT alanı, hızlı bir şekilde para kazanmayı hedefleyen projelerle dolup taşıyor ve etrafta dolaşması muhtemel hiçbir şey inşa etmiyorlar ve bunu, aynı zamanda hızlı bir şekilde nakit para kazanmayı hedefleyen sıcak patates tüccarları nedeniyle yapabilirler. Yeterince adil, eğer işler bu şekildeyse, o zaman fırsatınız varken yararlanın, ancak bu sürdürülebilir bir çerçeve değil.

Uzun vadeli değer bulma

Bununla birlikte, genel olarak, NFT alanının hayatta kalacak bölümlerinin gerçek bir değere sahip olduğu bilgisi ile kasvetli hava yumuşatılmalıdır. JPEG çevirmenin özünde yanlış olan hiçbir şey yoktur, aslında, heyecan yaratmada ve ivme yaratmada etkilidir, ancak işlemlerin altına bakın ve hem sanatsal hem de teknolojik gerçek yaratıcılığı ve bazı önemli, uzun süreli yaratıcılığı bulacağınız yerler vardır. dönem inşaat çalışmaları yapılıyor.

Bu tür erdemler eşit bir şekilde bir araya toplanmaz, ancak bu stres testi anlarının amacı tutarsızlıkları düzeltmektir ve diğer taraftan çıktığımızda, daha net bir görüşle ve dağınıklıktan arınmış olacaktır. Piyasalar duygusal olduğunda, ancak coşkudan bir milyon mil uzaktayken, gerçek değer ortaya çıkar.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.