Kripto Borsalarına Nasıl Yatırım Yapılır: En İyi 3 Seçenek

Kripto Borsalarına Nasıl Yatırım Yapılır: En İyi 3 Seçenek

Kripto Borsalarına Nasıl Yatırım Yapılır: En İyi 3 Seçenek

Gelişmekte olan dijital varlık endüstrisine yatırım yapmak istiyorsanız, kripto para borsalarına yatırım yapabilirsiniz.

Küresel kripto pazarlarının kalbinde yer alan kripto borsaları, sektördeki en karlı ve en hızlı büyüyen şirketler arasında yer alıyor ve eğer doğru olanı seçebiliyorsanız, onları potansiyel olarak kazançlı bir yatırım haline getiriyor.

Kripto borsalarına yatırım yapmanın üç yolunu keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Borsalarda halka açık hisse senetleri satın alın

Kripto borsalarını yatırım portföyünüze eklemenin en kolay yolu, borsa hizmetleri sunan borsaya kayıtlı kripto şirketlerinden hisse satın almaktır.

Çevrimiçi borsada bir hesabınız olması koşuluyla, halka açık kripto borsalarında kolayca hisse satın alabilmeniz gerekir.

Örneğin, hisse alabilirsin madeni para tabanı, ABD merkezli bir kripto ticaret platformunda faaliyet gösteriyor. Nasdaq COIN’i ticker’ın altında değiştirin. Şirketin 65 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var ve bu onu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük halka açık kripto borsası yapıyor.

Coinbase’e ek olarak, geleneksel sermaye piyasası yatırımlarına ek olarak kripto ticareti hizmetleri sunan borsada işlem gören fintech şirketlerinden de hisse satın alabilirsiniz. Robin Hood uygulamasında veya hisse senetlerinde kripto ticaretine olanak sağlayan engellemek (daha erken yer), kullanıcıların çok popüler olan Bitcoin (BTC) alıp satmalarını sağlar.

kripto para borsasi

 

2. Değişim jetonları satın alın

Kripto borsalarına yatırım yapmanın bir başka yolu, ihraç eden borsanın performansına dolaylı olarak maruz kalan takas jetonlarını satın almak ve tutmaktır. Borsa jetonlarını, onları yayınlayan kripto borsalarında ve çoğu durumda büyük küresel ticaret platformlarında satın alabilirsiniz.

Örneğin, satın alabilirsin Binance‘nin BNB jetonu, kripto devinin başarısında bir vekil yatırım olarak. BNB gibi borsa jetonları hisse senetleri ile eşitlenmemekle birlikte, fiyatları ihraç eden şirketin başarısı veya başarısızlığı ile ilişkili olma eğilimindedir.

Binance, borsa belirteçleri yayınlayan tek borsa değil. Çok sayıda önde gelen kripto borsası, işlem platformlarında jeton sahiplerine indirimler ve diğer avantajlar sunarak gelişmelerini finanse etmek için kendi jetonlarını yayınladı.

kripto.com, FTX, huobi, ve KuCoin ayrıca kripto tüccarları ve yatırımcıları tarafından önemli ölçüde benimsenen borsa belirteçleri de yayınladılar.

Aşağıda, satın alabileceğiniz jetonların piyasa değerine göre sıralanmış bir listesi bulunmaktadır (31 Aralık saat 9:20 UTC).

değiş tokuş işaret Fiyat (USD Piyasa değeri, USD Sirkülasyon kaynağı, BNB
Binance BNB 528.65 88.867.516.923 168.137.035
kripto.com CRO 0.577321 14.584.859.842 25.263.013.692
FTX FTT 40.22 5.586.758,462 5.586.758,462
KuCoin KCS 21.78 1.670.927.975 76.729.977
huobi HT 9.4 1.479.976.970 157.723.680

Özel pazarlardaki borsalarda hisse senedi satın alın

Son olarak, doğrudan özel yerleşim yoluyla veya özel yerleşimlerde uzmanlaşmış bir karşı taraf aracılığıyla özel pazarlarda kripto borsası hisseleri satın alarak borsalara da yatırım yapabilirsiniz.

Örneğin, halka arz öncesi yerleşimler yoluyla bir borsaya da yatırım yapabilirsiniz. Bu, sigorta bankalarının (IPO) bir halka arzdan önce seçilmiş bir grup yatırımcıya indirimli hisseler sunduğunda olur. Bir halka arz öncesi yerleşime katılmak için, halka arz öncesi satışlarda uzmanlaşmış bir komisyoncu bulmanız gerekir.

Muhtemelen özel kripto borsalarında hisse satın almanın en kolay yolu, aşağıdakiler gibi özel hisse senedi alım satım platformlarıdır.

BnktotheFuture’da kripto şirketlerinin özel hisse senetlerine yatırım yapabilirsiniz. Fintech startup yatırım platformu yalnızca nitelikli yatırımcılara açık olsa da, kripto borsalarına 1.000 USD gibi düşük bir fiyattan yatırım yapmanızı sağlar.

Son düşünceler

Kripto pazarlarının büyümeye devam edeceğine ve küresel sermaye piyasalarının ayrılmaz bir parçası olacağına inanıyorsanız, borsalar artan kripto Kârından ilk yararlanacak olan borsalar olacağından portföyünüze kripto borsalarına biraz maruz kalma eklemek muhtemelen mantıklı olacaktır. ticaret faaliyetinden.

Ancak, Coinbase gibi halka açık bir borsada hisse satın almak, hisse senedi tokenlerini BNB veya FTT olarak satın almak ile özel bir şirkette hisse satın almak arasında açık farklar vardır. Her biri farklı riskler ve getiri profilleri ile birlikte gelir, bu nedenle araştırmanızı yapmanız ve kripto borsa yatırımına girmeden önce tam olarak ne satın aldığınızı tam olarak anlamanız önemlidir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.