Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi? Bitcoin’in dünya üzerinde gerçek, dönüştürücü bir etkisi olsaydı, bu nasıl bir etki yapabilirdi? Bunu düşünmek için, tüm kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi arenasına, yani Bitcoin tarafından başlatılan ekosisteme, endüstriye ve hareketlere bakalım. Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

Amara yasasıyla ilgili daha önce meydana gelen bir modelin yeniden ortaya çıkması olabilir. Hepimizin yıllar içinde internete nasıl bağımlı hale geldiğimizi hatırlayın. Bu nasıl oldu ve son tarihler nelerdi?

1991: İlk web sitesi başlatıldı

Dünyanın ilk web sitesi 6 Ağustos 1991’de yayına girdi. Ünlü İngiliz bilgisayar bilimcisi Tim Berners-Lee tarafından oluşturuldu ve hiper metin ve web sayfalarının nasıl oluşturulacağı hakkında yeterli bilgi içeriyordu. Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

1995-2001: Dot-com balonu ve patlaması

Dot-com balonu 1995’te genişlemeye başladı, ancak ABD teknoloji hisselerinin değerlemeleri hızla arttığında 1998’e kadar gerçekten kontrolden çıkmadı. 2001’in sonunda, halka açık nokta-com girişimlerinin çoğu battı ve trilyonlarca dolar kaybedildi.

2006’dan itibaren: Bugün bildiğimiz şekliyle Web

Balon patladı, ama bu sadece bir duraklamaydı. 2006’da Facebook 13 yaşından büyük herkesin katılmasına izin verdi ve o andan itibaren sosyal medya ve e-ticaret çağı gezegeni ele geçirdi. Hayatımızın ve iletişimimizin çoğu yönü, küresel jeopolitik sonuçları olan ulusal seçimlere kadar kesintiye uğradı.

Bu sıraya bakın ve bu durumda ilk web sitesi olan sürecin başlangıcından, söz konusu teknolojinin yaşama ve iş yapma şeklimizi değiştirdiği üçüncü çalkantılı aşamanın başlangıcına kadar on beş yıl geçtiğini görebilirsiniz. .

Peki ya kripto?

2009: Bitcoin Genesis bloğu çıkarıldı

3 Ocak 2009’da Bitcoin blok zinciri, Genesis bloğunu madenciliğe başladı. Bu yaratma eylemi Satoshi Nakamoto (kim olabilirse) tarafından gerçekleştirildi ve bu ilk bloğun verilerine kodlanmış bir mesajdı:

“The Times 03/Jan/2009 Şansölye ikinci banka kurtarma paketinin eşiğinde.”

Hem ek bir zaman damgası hem de Bitcoin’in taklit edildiği finansal koşulların bir açıklaması olarak hizmet eden bir Birleşik Krallık gazetesi manşetine yapılan atıf. Kripto Bilinen Bir Modeli İzler mi?

2016-2019: ICO Balonu ve Kripto Hype ve Crash

İlk madeni para teklifleri 2013’te Mastercoin’e kadar uzanıyor ve 2014’te Ethereum vardı, ancak 2017’de kripto projelerinin sermaye artırması için bir araç olarak patladılar. Ancak bunu takip eden, çok yıllı bir kripto kışı oldu: 2017 yılının sonlarında Bitcoin ve kripto dalgalanmasının ardından genişleyen ve vahşice şiddetli bir ayı piyasası.

2023/4/5’ten mi?

Kripto, internette gördüğümüz kabaca on beş yıllık modeli izleseydi, sonra ne olurdu?

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler, 2017 sonrası ayı piyasası, kurumsal yatırım ve benimseme gerçekleştikten sonra tekrar büyük kazançlar elde etti, DeFi ve NFT’lerimiz var, ancak hakim duygu hala bir şeylerin zirvesinde olduğumuz beklentisi.

Şimdi bekleyebileceğimiz şey, 2023 ile 2025 arasında bir yerde, bu yeni teknolojinin yaşam tarzları ve toplumlar üzerinde derin bir etki yaratmaya başlayacağı dönüştürücü bir kripto genişlemesinin başlangıcını göreceğimizdir.

Bu muhtemel mi? Bitcoin ve Kriptonun Mevcut Durumu Büyük Değişiklikler Olmak Üzere Olabilir mi? Herhangi bir gösterge görüyor musunuz? Benim görüşüme göre, cevap yankılanan bir cevap olmalı Evet, ancak bu kaymalardan ve yeniden yapılanmalardan tam olarak ne gelişeceği oldukça spekülatif bir oyundur.

geniş üzerinde Bitcoin olmayan Kripto paranın yanı sıra, NFT’ler ve akıllı sözleşmeler anahtardır. Dijital varlık sahipliği mümkündür ve kalıcı sanal ortamlar (dilerseniz meta veri ortamları) oluşturulur. Bazı insanlar şirketler için çalışmaktan kaçınacak ve bunun yerine DAO üyeliği ile geçimini sağlayacak. Daha fazla insan DeFi’yi öğrendikçe, bankalar ve TradFi kurumlarının önemi azalacak.

Ürünler ve hizmetler, duruma bağlı olarak çeşitli jetonlar ve para birimleri arasında merkezi olmayan bir şekilde işlem görebilir ve bunların çoğu bunun üzerine oyunlaştırılmıştır. Çevrimiçi finansal ortamınıza girmek (muhtemelen) bankaya gitmekten çok bir Zelda oyunu gibi görünebilir.

Bitcoin tarafında, Fidelity Digital Assets tarafından hazırlanan bir rapordan alınan şu alıntıyı düşünün:

“Tarih, sermayenin en iyi şekilde işlendiği yere aktığını ve yeniliğin kabulünün artan zenginlik ve refaha yol açtığını göstermiştir. Ayrıca burada çok yüksek bahisli bir oyun teorisi olduğuna inanıyoruz, buna göre bugün biraz bitcoin alan ülkeler, bitcoin benimsenmesi arttıkça akranlarından rekabet açısından daha iyi olacak. Bu nedenle, diğer ülkeler Bitcoin’in yatırım tezine veya benimsenmesine inanmasalar bile, bir tür sigorta olarak bir şey satın almak zorunda kalacaklar. Başka bir deyişle, gelecekte potansiyel olarak çok daha yüksek maliyetli yıllara kıyasla, bugün bir hedge olarak düşük bir maliyet ödenebilir. Bu nedenle, 2022’de diğer egemen ulus devletler Bitcoin’i satın alırsa ve belki bir merkez bankası bile satın alırsa şaşırmayacağız.”

Ve mutlu bir şekilde, blok zinciri teknolojisi dalları olarak hem oyunlaştırma hem de oyun teorisine sahibiz ve toplumlarımızın ve kurumlarımızın kritik katmanlarını yeniden yapılandırıyoruz.

Oyun, belki de daha önce oynanan bir modelin muhtemelen en maddi aşamasına geçerken bitcoin ve blok zinciri söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken kavramdır.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.