Kripto Analisti, BTC’nin 2018 Tarzı Ayı Piyasasının Kavşağında 600 Günlük SMA’yı Gözettiğini Söyledi

Kripto Analisti, BTC’nin 2018 Tarzı Ayı Piyasasının Kavşağında 600 Günlük SMA’yı Gözettiğini Söyledi

www.thecoinrepublic.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Tanınmış bir kripto analisti olan Kevin Svenson, iki yıllık bir süre boyunca Bitcoin hareketine (BTC) bakarak BTC’nin hangi yöne doğru gittiğini anlamaya çalışıyor.

Svenson, Twitter’da 103.100 takipçiye sahip ve son 600 gün içindeki basit hareketli ortalamasına (SMA) bakıldığında BTC’ye bakıldığında, bir dönüm noktasında gibi göründüğünü paylaşıyor.

Bilgilerin yanı sıra, yılın başında yaşanan bir dizi daha düşük seviyeyi izleyen bir Bitcoin grafiği de paylaştı.

#BTC’nin fiyatı 3 günlük grafikte 200/SMA’yı yakaladı

Bu çok basit. Bu, makro ölçekte daha fazla önem veren uzun vadeli bir MA’dır.

Bunun üzerinde, yükseliş MAKRO tezinin sağlam olduğu anlamına gelir. Aşağıda bizi 2018 tarzı bir pozisyona sokabilir. Hala onun üzerindeyiz. pic.twitter.com/q1fuzDDZsS

— Kevin Svenson (@KevinSvenson_) 18 Nisan 2022

Analist, 600 günlük Bitcoin SMA’sının oldukça önemli olduğuna inanıyor. Pandeminin başlangıcından bu yana, bu MA’nın altında tek bir günlük mum olmadı.

Analist, uzun vadeli MA’larla angajmanlar olduğunu ekliyor. “Uzun vadede bir yol ayrımındayız. Devam eden boğa döngüsü mü yoksa soğuma dönemi mi?”

Kripto Analisti BTCnin 2018 Tarzi Ayi Piyasasinin Kavsaginda 600 Gunluk

Kaynak: TradingView

Yaygın olarak bilinen analist daha sonra Bitcoin’in 200 günlük basit hareketli ortalamasını 3 günlük mumlara bölünmüş olarak grafiklemeye devam ediyor. Svenson’a göre, BTC ortalamanın üzerinde kalırsa Bitcoin’in yükseliş teklifi aynı olacak.

BTC fiyatı 3 günlük grafikte 200/SMA’yı vurdu. Durum “çok açık”. Ayrıca, Svenson, makro ölçeğin önemini vurgulayan uzun vadeli bir MA.

Bunun üzerinde hareket etmek, yükseliş MAKRO tezinin sağlam olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, aşağı inerse 2018 tarzı bir pozisyonu yansıtacak, ancak “hala üstündeyiz”.

Analist, Bitcoin’in kayda değer yükselişi veya düşüşüyle ​​ilgili çeşitli tahminlere rağmen, hisse senedi fiyatlarındaki dramatik değişikliğin gelecekteki fiyat hareketini büyük olasılıkla etkileyeceği sonucuna varıyor.

Svenson, üç ay boyunca herkesin Bitcoin için bir sonraki büyük pompayı/dökümü tahmin etmekle meşgul olduğuna dikkat çekiyor. Yine de tarafsız kaldı ve analist, borsada önemli bir faaliyet olana kadar bir süre bu şekilde tarafsız kalabileceğini tahmin etti.

Yazının yazıldığı sırada, BTC fiyatı son 24 saatte %1.38 artışla 42.413.59 $ seviyesindeydi.

AYRICA OKUYUN: Bexplus Borsası ADA, DOGE, BTC, ETH, USDT, XRP için %100 Para Yatırma Bonusu Sunuyor


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.