Kraliçe’nin Konuşması: İngiltere hükümeti yasadışı finansmanla mücadele için yasa tasarısı sunacak

Kraliçe’nin Konuşması: İngiltere hükümeti yasadışı finansmanla mücadele için yasa tasarısı sunacak

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hızlı alma

  • Prens Charles, Kraliçe’nin katılamadığı için bugün ilk kez Kraliçe’nin Konuşmasını okudu.
  • İngiltere hükümetinin yasadışı finansmanla mücadele için bir yasa tasarısı sunacağını söyledi, ancak kripto para biriminden bahsetmedi.

Prens Charles, Kraliçe’nin Parlamentonun açılışını işaret ederken yaptığı konuşmada, İngiltere’nin yasadışı finansmanla mücadele için bir yasa tasarısı sunacağını söyledi.

“Yasadışı finansmanla mücadele, ekonomik suçları azaltma ve işletmelerin büyümesine yardımcı olma yetkilerini daha da güçlendirmek için bir yasa tasarısı sunulacak. Güvenlik hizmetlerini desteklemek ve Birleşik Krallık’ı korumalarına yardımcı olmak için önlemler getirilecek.”

Konuşmada vurgulanması beklenen kripto paralardan net bir şekilde bahsedilmedi.

Prens Charles konuşmasının başlarında, “Dijital pazarlar ve en büyük dijital firmalar için yeni rekabet kuralları oluşturmak için önlemler de yayınlanacak” dedi.

Konuşma aynı zamanda ekonomiye ve son yaşam pahalılığı krizinin ortasında yaşam maliyetine yardımcı olmaya odaklanıldığını da vurguladı. Ayrıca, İngiltere Merkez Bankası enflasyonu hedefine döndürmeye odaklanacak.

Kraliçe’nin Konuşması, Birleşik Krallık’ta yeni bir Parlamento oturumunun başlangıcını işaret ediyor. Hükümet, yaklaşan hükümet politikasını ve yasama programını özetleyen içeriğini yazar ve onaylar. Ancak bu yıl gelenekten ayrılıyor, ancak ilk kez Kraliçe’nin oğlu Prens Charles tarafından okunduğu için.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.