Korku kripto piyasasına hakim

Korku kripto piyasasına hakim

kriptogünlük.co.uk

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin, kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte serbest düşüşte. Düşüş eğilimi yoğunlaştıkça, birçok kripto para yatırımcısı sabit paralara yöneliyor veya satıyor ve piyasadan ayrılıyor.

kaynaklar: alternatif.me

Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların herhangi bir zamanda kripto hakkında nasıl hissettiklerine dair oldukça güvenilir bir barometredir. Endeks bugün 11 değerine düştü, bu da hissiyatı neredeyse geçen yıl olduğu kadar düşük tutuyor ve 10 en düşük değer.

kaynaklar: alternatif.me

Bitcoin şu ana kadar 33.300 dolara düştü ve buradan 31k ile 30k arasında herhangi bir büyük destek görünmüyor. Stokastik RSI günlük dibe vurdu ve Göreceli Güç Endeksi aynı zaman diliminde aşırı satıma geçmek üzere.

Satın alma zamanı?

Sonuç olarak, geri dönüşü görmek için iyi bir zaman olabilir. Bu kadar düşüş hissi, genellikle böyle bir tersine dönüşü tetikler. Eğilimde tam bir geri dönüşe yol açıp açmayacağı, ya da belki daha düşük bir zirveye ve ardından düşüş eğiliminin devamına yol açan bir sıçrama olabilir.

“Sokakta kan varken satın alın” eski atasözü göz önüne alındığında, iyi bir zaman olabilir. Kaldırımların mevcut korkunç olumsuz duygu içinde onunla dolu olduğu söylenebilir.

Bu zamanlarda küçük miktarlar satın almak, önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde karşılığını verebilir. Bitcoin’in temelleri hiç değişmedi ve fiat para birimlerinin, hisse senetlerinin, tahvillerin vb. kötü durumunu görünce, bitcoin’in yüzeye çıktığını ve çağlar boyunca bir değer deposu haline geldiğini görmek pek şaşırtıcı olmaz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.