Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor

Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor
Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor

Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor

Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor ABD Meclisi ve Senato Tarım Komiteleri, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanına dijital varlık pazarları hakkında daha fazla bilgi isteyen bir mektup gönderdi.

Senato, 15 Aralık’ta CFTC Başkanı Rostin Benham’ı onayladı. Benham, Biden yönetiminin geçişi sırasında başkan yardımcısı ve 2017’den beri komisyon üyesi olarak görev yaptı. Kripto endüstrisindeki birçok kişinin müttefik olarak gördüğü Heath Tarbert’in yerini aldı.Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor

Şimdi Tarım Komiteleri, Benham’dan kripto endüstrisinin büyümesi hakkında rapor vermesini ve bu büyümenin tüketicileri riske atması durumunda CFTC’nin müdahale etme yetkisini belirlemesini istiyor. Mektup, bitcoin ve eterlerin emtia olduğu varsayımı da dahil olmak üzere CFTC’nin kripto ile geçmişini anlatıyor. Ayrıca, CFTC’nin Emtia Borsası Yasası kapsamında dijital varlık pazarlarına karşı yaptırım eylemi yapma yetkisine sahip olduğunu da teyit ediyor.

Bölgedeki belirli riskleri açıklıyor ve tüketicinin kripto dolandırıcılıklarından kaynaklanan kayıp raporlarının arttığını iddia ediyor. Mektup ayrıca, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin daha sorunsuz hizmetler için bir fırsat temsil ettiğini, ancak düzenleyicilerin henüz DeFi risklerini tam olarak ele almadığını ileri sürüyor.

Bununla birlikte, müşteriyi korumak için DeFi pazarlarını dolandırıcılık ve kurcalamaya karşı kimin sorumlu olduğu konusunda hala sorular var.”
Ayrıca, CFTC tarafından yakın zamanda yürütülen bir yaptırım eyleminin konusu olan, kayıt dışı borsalarda türev sözleşmeler sunan herhangi bir DeFi protokolünden de endişe duyuyoruz” dedi.

Kongre’nin bu endişeleri gidermeye nasıl yardımcı olabileceğini daha iyi anlamak için mektup, Başkan için sekiz soru içeriyor. Bu sorular, CFTC’yi tüm dijital varlık alanının ve ABD’li katılımcılarının boyutunu tahmin etmeye ve ayrıca onu geleneksel finans alanıyla karşılaştırmaya ve karşılaştırmaya zorluyor. Ayrıca Ajansın dijital varlık paydaşları ve sektörü düzenlemek için çalışan diğer yetkililerle yaptığı herhangi bir işbirliği ve mevcut Komisyon yetkililerinin dijital varlık alanındaki tüketicileri korumak için yeterli olup olmadığı hakkında bilgi istedi.

Mektupta, “CFTC, dijital varlık piyasalarının bütünlüğünü sağlamada hayati bir rol oynuyor” deniyor. “Bu teknolojilerin bazıları finansal sistemi modernize etme potansiyeline sahip olsa da, müşterilerin dolandırıcılık ve suistimalden korunması ve bu piyasaların adil ve şeffaf olması zorunludur.”Kongre Tarım Komiteleri CFTC hakkında bilgi istiyor


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.