Klaytn blok zincirindeki en iyi 4 platform

featured

Klaytn Blok Zincirinde Bulunan En iyi 4 Platform

Teknoloji şirketi Kakao’nun Kore blok zinciri Klaytn, sadece birkaç yıl içinde bölgesel tabanlı bir blok zincirinden dünyanın gelecek vaat eden blok zincirlerinden birine dönüştü. Öyle ki, Web3 endüstrisindeki B’Apps konsepti, önceden düşünülenden daha hızlı bir ivme kazanıyor. Klaytn‘ın projeleri, Ethereum‘un projeleriyle aynı seviyede.

30 Temmuz 2015’te Ethereum‘un piyasaya sürülmesinden sonra Ethereum Sanal Makinesi ve Akıllı Sözleşmelerin alev alması gibi, çeşitli standartların, teknolojilerin ve yeniliklerin de alev alma olasılığı da var.

Kesin olan bir şey var: Klaytn blok zinciri zayıf değil ve web3 alanında kendine geliyor.

İşte 2022’de dikkat etmeniz gereken önde gelen Klaytn blok zinciri tabanlı projeler.

KlaySwap, Klaytn blok zincirinde likidite üretir

KlaySwap, Klaytn ekosistemindeki varlıkların gerçek zamanlı ve anında yerleşimini sağlayan otomatik bir zincir üstü takas protokolüdür.

KlaySwap, Orbit blok zincirindeki Orbit köprüsü aracılığıyla çalışır ve Ethereum ile Klaytn blok zincirleri arasında varlık alışverişini sağlar. KCT (Klaytn Uyumlu Jetonlar) sahipleri, KlaySwap ekosistemindeki işlem ücretlerine dayalı olarak da getiri elde edebilir. KlaySwap’ın likiditesi, ekosisteminde likidite sağlayan otomatik piyasa yapıcılık modelleri (AMM) ile çalışır.

Kaputun altında çok şey bulunan KlaySwap, herhangi bir merkezi olmayan finans (DeFi) katılımcısının varlıklarını güvenli ve verimli bir şekilde takas etmesi için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunan takas ekosistemlerinden biridir.

Insureum dünyaya merkezi olmayan sigorta getiriyor

Insureum, yenilikçi sigorta poliçeleri aracılığıyla merkezi olmayan blok zinciri tabanlı sigorta sunan dünyadaki birkaç şirketten biridir. Protokolü, sigorta ekosistemlerinde gerekli olan tüm tarafları (poliçe sahipleri, sigortacılar ve üçüncü taraflar) birbirine bağlar.

Insureum, güvenli bir blok zinciri tabanlı ortamda verimlilik ve optimizasyon için veri toplamayı üçüncü taraflara dış kaynak sağlayarak ekosistemleri merkezsizleştiren bir sigorta değer zinciri oluşturur. Sigortacılar, Insureum tarafından doldurulan boşluk nedeniyle sigortalama süreçlerini hızlandırdığı için veriler anonim kalır.

Insureum gibi ekosistemler, sigorta sektörünün geleceğidir. Çünkü mevcut süreçleri yenilemeye çalışıyorlar.

EverdreamSoft (EDS), oyun ve dijital koleksiyon ürünlerinde öncüdür

EverdreamSoft (EDS), Web3 alanındaki oyunlara ve dijital koleksiyonlara öncülük ediyor. EverdreamSoft (EDS) ekosisteminin en güzel yanı zincirler arası yeteneklere odaklanmasıdır.

Web3 alanındaki yüksek düzeyde geek dili ve teknik dil kullanımına güven ile EverdreamSoft (EDS), oyuncuların işlemlerin altında yatan temel teknik süreçleri bilmek zorunda kalmadan kendi ticaretlerine sahip olmalarını ve dijital varlıklarını transfer etmelerini kolaylaştırır.

Klaytn

Örneğin Crystal Spark yazılım araç takımı, geliştiricilerin uygulamalarını aynı anda birden fazla blok zincirine bağlamasını sağlar. Crystal Spark ile geliştiricilerin blockchain köprüsü oluşturma rotasından aşağı inmeleri gerekmez.

Ayrıca, kullanıcıların manuel çapraz zincir bağlantısına ihtiyaç duymadan geliştirici uygulamalarıyla sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanır. Bu yaklaşım, son kullanıcı için odağı mantıktan duyguya değiştiren kaygısız bir son kullanıcı deneyiminin yaratılmasını sağlar.

Projelerde ve ürünlerde duygusal odaklanma, geliştiricilere katma değer sağladığı için çok önemlidir. Geliştiriciler projelerine odaklanırken kullanıcılar ürün ve hizmetlerden yararlanır. Katılan herkes için bir kazan-kazan durumu!

Angel League, melek yatırım alanını değiştirdi

Angel League, borsada işlem görmeyen hisse senetlerinde işlem yapılmasını sağlayan bir ekosistemdir. Angel League bunu, NFT’lerin platformlarında yatırım kanıtı olarak yayınlanmasına izin vererek, melek yatırımcıların ilk günden itibaren değer elde etmelerinin önünü açarak yapar.

Bu yaklaşım melek yatırımında yeni bir paradigma yaratıyor. Normal melek yatırım kulüplerinde gerekli olan sertifikasyon ve doğrulama işlemleri artık yapılmamaktadır. NFT’lerin oluşturulmasını sağlayarak yatırımı kilitler ve borsaya kayıtlı olmayan şirketlerde güven yaratır.

Angel League, halka arz öncesi yatırımı etkinleştirerek, web3 alanındaki likidite yaratma olaylarının artık NFT tabanlı olduğu yeni bir paradigma yarattı.

Klaytn blok zincirini gelecekte neler bekliyor?

Güney Kore, web3 teknolojilerini tanıtan önde gelen ülkelerden biridir. Önümüzdeki yıl, Klaytn blok zinciri hak ettiği küresel ilgiyi görecek. Klaytn, insanlık Web3 endüstrisindeki sorunlara çözüm aradığı için dikkate alınması gereken küresel bir güç olmak için küresel Web3 alanında yerini alacaktır.

Web3 alanının güzelliği budur. Herkes birlikte mucizeler yaratır!

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.